Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Aralık '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
494
 

Yazamıyorum...

Yazamıyorum...
 

Yazamıyorum…

Tükenmiş bir kalem gibiyim, önceleri tutuk tutuk yazan sonraları kağıtta mürekkep değil de sadece iz bırakan.

Yazamıyorum…

Hani 40 kez söyleyince oluyormuş ya, 40 kez yazıyorum desem tekrar başarabilir miyim gönlümle satırlara dokumayı. Tekrar alabilir miyim yazımın sonuna yorumları ve ikisi tekrar birleşip yazıyorum olabilir mi?

Olmuyor, parmaklarım tuşlara gitmiyor. İçimden yazmak gelmiyor. Oysa Kasım’ı da bitirdik. Ne çok yazacaktım Kasım’da… Aşkı anlatacaktım önce, sonra hüznü, yarmaz bir kız resmedecektim, çok ötelerden, yüreğimden kopup gelen. Bazen yerli yersiz şımaracaktım bloğumun insanına. Beni sevenlere kocaman gülümseyecekti cümlelerim…

Yazamadım… Düşüncelerimin üzerine kış çöreklendi, kar yağdı mevsimsiz. Yazamadıkça bloğuma küstüm, kendi bloğuma girmeyince diğerlerini de es geçtim. Hep yarım cümlelerle başladım, gerisi su olup akamadı. Bir kuraklık düşüncelerimde, tasarruf yoluna gitsem çözülür mü ki?

Şimdi nasıl okuyacağım bunca birikmiş yazıyı? Nasıl cesur olacağım yeniden başlamak için? Ama benim hiç amazon bir ruhum olmadı ki? Şimdi Serap İnce’den bebeklerini istesem, Nariçi’nden misketlerini, Siz ve Ben’den oyun kâğıtlarını, Emel Dedeoğlu’ndan evcilik takımlarını, verirler mi ki? Canan Öz, Pelin Kalyoncu ve Ahmet Yılmaz alırlar mı beni yeniden oyunlarının içine?

Demekten zarar gelmez…

1-Yazıyorum…

2-Yazıyorum…

40-Yazıyorum…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bazen çok biriktirmekten bazen verimsizlikten bazen de adam sendecilik ama yazıyorsun işte hem de çok güzel. Sevgilerimle.

Pelin KALYONCU 
 26.12.2007 8:43
Cevap :
Teşekkürler sevgili Pelin...  29.12.2007 21:56
 

Hayat hep bitmeyen oyundur, yanan ebe olur, oda oyunun odağında bulunandır. Buda tekrar oyunun ortasında olmaktır. burada ise oyuncular hep hazır. sevgi ve saygılar.

Nariçi 
 17.12.2007 23:38
Cevap :
Yani bu misketlerinizi benimle paylaşacağınız anlamına mı geliyor :)))  18.12.2007 23:38
 

Yazabilirsiniz. Yazabilirsiniz. Yazabilirsiniz...... 40. Yazabilirsiniz. 41. Yazabilirsiniz! :) Arada bir herkese olur. Önerim, böyle durumlarda kendinizi ille de monolog yazmaya zorlamayın, mesela okumakta olduğunuz bir kitaba ya da yazarına ilişkin bir şeyler yazmayı deneyin. Bir sinema yazısı yazın. Ya da bir anınızı anlatın. Yazılabilecek o kadar çok konu var ki :) Maksat arayı çok açıp yazmaktan soğumamak. Kolay gelsin. Yeni yazınızı bekleyeceğim. Sevgiler, selamlar...

Murakami 
 17.12.2007 11:57
Cevap :
Sevgili Celal Hocam sizden de bunları duydum ya ölsemde gam yemem artık. Nasıl hayranım tarzınıza bir bilseniz. Yorumunuz bana onur verdi. Sizin gibi bir üstad da yazarsın dediyse MB korksun artık :)))  18.12.2007 23:36
 

Ela çok güzel ifade etmişsin, çok beğendim. Sevgiler.

Seyran Aksoy 
 13.12.2007 10:30
Cevap :
Teşekkür ederim sevgili Seyran...  13.12.2007 12:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 46
Toplam yorum
: 209
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1607
Kayıt tarihi
: 25.04.07
 
 

Şu an özel bir şirkette, grafiker olarak çalışmaktayım, geçmişte hikaye denemeleri ile başladığım ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster