Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. İş bankasında müfettişlik ve şube müdürlüğü yaptıktan sonra 1992 yılında emekli oldum. Emekli olduktan sonra birkaç finans kuruluşunda yönetici olarak çalıştım.Siyaset,ekonomi, tarih, ..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
3 üncü Blog Çalıştayı'nın Özeti ve Önerilerimiz

Yazını okurken daha öncede savunduğum bir fikrimin. çok güçlü bir fikir olduğu sonucuna vardım.Blog sitelerinin varlığı ve devamlılığı ancak dayandıkları veya dayanacakları bir gazete, mecmua veya bir kurul ile mümkün olur.Örneğin Milliyet Blogun daha üstün bir seviyeye gelmesi Milliyet Gazetesinin bir BLOG GAZETESİ eki çıkartması ile mümkün olacaktır. Bu zihniyet şimdilik kabul görmüyor ama gün gelir kabul görürse. muhteşem bir ENTELLEKTÜEL PLATFORM ortaya çıkar.Yazın için teşekkürler.Dostun olmayan dostundan da (Ke.Ko.) Çalıştay hakkında bir yazı bekleriz.Selamlar.

19 Kasım 2017 11:33
Sn. Abdülkadir GÜLER ile Diyarbakır Buluşması ve Nisan Ayında Blogerleri Diyarbakır'a Davet

bloggerliğin dostane ve samimiyet yüzünü gösteren bu paylaşım için teşekkür ederiz.Nice dostane toplantılar dileklerimle.

18 Kasım 2017 14:31
Sözde Korkusuz Tarih

Nizamettin Bey, ben tarihi veya tarihsel bilgiyi , genel kültür objesi olarak görüyorum.Tarihteki olayları veya tecrübeleri günümüz pratik yaşamına tatbik etmek mümkün değil.Bunun tek istisnası Atamızın yazdığı tarihtir.Atamızın fikirlerini bilmek ve günümüze uygulamak tarihin bize verdiği ve vereceği en büyük hediyedir.Bizim ve yabancıların tarihlerini bilmenin pratik ne faydası vardır ki? Napolyon'u veya Dördüncü Muradı bilsem ne işime yarar?. Tarihsel olayları inceleyen Sosyolojik, Psikolojik , Kamu İdaresini kapsayan, Uluslararası Analizleri de içine katan yeni bir bilim dalına ihtiyaç var bence.Tarih bilimi tek başına çok yetersiz ve verimsiz bana göre.Selam ve saygılarımla.

15 Kasım 2017 12:16
 
Toplam blog
: 460
Toplam yorum
: 2082
Toplam mesaj
: 120
Ort. okunma sayısı
: 856
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
     
     
     
    15 Ekim toplantısının başlangıç saatinin 10.00 olmasını tercih ediyorsanız bildiriniz.