Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Nisan '18

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
99
 

Yazarken Aşık Olun

Yazarken Aşık Olun
 

Yazmak, belki de insanların kendilerini en iyi ifade ettikleri yoldur. Söyleyemediğiniz ve aslında korktuğunuz bütün kelimelerin birer birer kalemden döküldüğü tek yerdir kağıt… Kalemden süzülüşlerine aldırmadan şaşırarak seyredersiniz duygularınızı… Hangi ruh halinde olursanız olun mutlaka yazın. Geriye dönüp baktığınızda kaybolmuş duygularınız, anılarınız olmasın…

Kalemi Görünmeyen Sihiri
Kalbinizi bir tek kendinize açabildiğinizi düşündüğünüz her aslında sizi bekleyen gizli bir dostunuz daha var. O kadar çok şey anlatabilir ki sizin hakkınızda, kalbinizle ilgili o yazdıkça siz şaşırırsınız.

Bütün sevinçlerinizden, haykıramadığınız hüzünlerinizden, kalbinizin derinliklerine sakladığınız aşklarınızı o yazarken yeniden yaşarsınız. Unuttuğunuz her şeyi yeniden hatırlatır size, kaleminiz…

Bir Beyaz Kağıt
Temiz bir sayfa açmak gibidir beyaz kağıdın her hali… Ona dokunduğunuz anda başlar yeni hayatınız ve geçmişinizden getireceğiniz hikayeleriniz. Kaleminizden dökülen kelimeler ile ya süslenir ya hüzünlenir temiz sayfanız… Ona yön verecek, ona kendinizi istediğiniz gibi korkmadan anlatacak olan sadece sizsiniz. Yüreğinizde söyleyemediğiniz ne varsa hepsini ‘’beyaz sayfaya ‘’ anlatın.

Birine deli gibi aşık olduğunuzu ve ona bunu söylemek için çırpındığınızı düşünün. Bir türlü ne kendinizde o cesareti bulabiliyorsunuz ne de doğru zaman bir türlü geliyor. Yapacak bir şey yok, belki de ona asla bunu söyleyemeyeceksiniz. Oysa bir kağıt bir kalem ile hayatınızı kolaylaştırabilir ve bu aşkın yanarak kor olmasını engelleyebilirsiniz. Yanacaksanız beraber yanabilirsiniz, bırakın kaleminiz itiraf etsin her şeyi.

Bırakın bütün beyaz kağıtlar duygular ile büyülensin…

Hayatınızın Her Anını Saklayın
Yazmak sizi rahatlatmanın yanı sıra unutmaya yüz tuttuğunuz bütün anılarınız saklar. Hatırlaya zorlandığınız bütün kelimeler kaleminiz de canlanır ve o beyaz kağıt ile yeniden hayat bulur. Unutmazsınız, yıllar da geçse her zaman hatırlayacağınız bir geçmişe sahip olursunuz.

Yıllar önce burada ya da böyle olmuştu demek yerine o sizi saklayan kağıtlar arasındaki hayatınızın kokusunu istediğiniz zaman ciğerlerinize çekebilirsiniz.

Unutmayın, geçmişiniz sizin her şeyiniz…

İlklerinizin Anısına…
Çocukken başlar her şey, birini görüp onun ilk aşkınız olduğuna inandığınızda… Kıymet vermeyi ilk öğrendiğiniz zamanda başlar. Her gün bir önceki günleri yeniden yaşamak için başlar, yazmak. Unutmamak için başlar, onu her seferinde yeniden yaşamak için başlar.

İlk aşkınıza duyduğunuz o tarifsiz tertemiz aşkınızı yazmanızla başlar her şey. Bütün kalemler sizin, bütün kağıtlar duygularınızındır. Onu yeniden yaşamak unutmamak için yazarsınız, her seferinde bir kez daha kaleminizin sihrini görmek için…

Acılarınızın Anısına…
Artık büyüdünüz ve ne yazık ki hayatınızda her zaman çocukluk aşkınıza hissettiğiniz temiz ve heyecanlı duygular yaşamıyorsunuz. Acı veren ve unutmak istediğiniz o duyguları unutmamak içinde yazmalısınız. Büyüdüğünüzü görmek, o acılarla nasıl başa çıktığınızı hatırlamak için yazmalısınız.

Sizi ağlatan ilk adamı, güveninizi kaybettiğiniz dostunuzu, anneniz ile ilk kavganızı, hayatın size sunduğu bütün kötü duyguları yazdıkça yeniden büyür ve hatırlarsınız. Hayat acıları ile vardır ve böyle olmaya devam ettiği sürece size yoldaş olacak tek dost kaleminizdir.

Güzel Günleriniz Anısına…
Hayatta her zaman kötü şeyler olmaz, bazen şaşıracağınız kadar güzel günlere tanık olabilirsiniz. Delirircesine heyecanlanabileceğiniz bir bakış, sıcacık bir gülümseme, bir anlık bile olsa güzel bir sarılış… Bunların hatırı hayatınızda o kadar önemli yer de olmalı ki unutmamak için mutlaka yazmalısınız.

Geriye dönüp baktığınızda aslında hayatınızda ne kadar çok güzel anlarınız olduğunu hatırlamaya değecektir.

Okuyun, Yazın Ama Mutlaka Haykırın
Kağıtlara yazıp, uçurun… Bütün hayatınızı, iyisiyle kötüsüyle suya yazın. Evrene öyle derinden haykırın ki bütün romanlarda sizin hikayeniz olsun. Okuyun, romanlara konu olan anıları ve hikayeleri okuyun. Göreceksiniz, herkesin yazdığı gibi sizde yazabileceksiniz.

Yazdıkça yazasınız gelecek, öylesine kaptıracaksınız ki kendinizi hikayeleriniz bitmek bilmeyecek. En ince ayrıntısına kadar içinizde kopan fırtına ile yazacaksınız.

Kağıtlar yetmeyecek ve durup baktığınızda hayatınızın ne kadar da güzel günlere sahne olduğunu göreceksiniz.

Rüyalarda Buluşmayın, Satırlarda Buluşun
Yazı yazmak o kadar tuhaf bir girdaptır ki yazmaya karar verene kadar bir çok kararsızlıkla yüzleşirken yazmaya başladıktan sonra bir daha asla bırakamazsınız. Hayatınızda yazmaya değer gördüğünüz şeyleri yazmaya başladığınızda hoşunuza gittiğini göreceksiniz ve sonu kitap yazmaya kadar gidecek.

Bir adam olan aşkınızı, ailenize olan özleminizi belki de öfkenizi, güven ile güvensizliğin kargaşasını… Mutlaka yazacak bir hikaye yaratacaksınız.

Hayatınız Roman Olsun
Doğduğunuz günden son nefesinize kadar her an hem tuhaf hem güzel şeyler yaşayacağınızı unutmayın. Geçirdiğiniz her anı yazmazsanız geriye dönüp baktığınızda unuttuğunuz için pişmanlık yaşayabilirsiniz. Anılar, her zaman saklanmaya değer olur.

Kalem ve kağıt ile yaşayacağınız aşk belki de başınıza gelecek en güzel hikaye olacaktır. Yazın ki kendinizi ne kadar iyi tanıdığınızı, içinizde kopan fırtınaları görün. Belki de arada gözden kaçan güzel anılarınız vardır, onları fark eder mutlu olursunuz.

Yazmak…
Kendinize iyi bir terapi arıyorsanız en güzel yolu yazmaktır. İçinizde tutmayın, kağıtlara haykırın. Güzel,çirkin, mutlu ya da hüzünlü ayırmadan sadece yazın. Düşünmeden kaleminizin yazmak istediği gibi…

Okudukça kendinizi bulun… 

Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tüm duygu ve düşüncelerimizin kilidini açıp cesur bir yolcusu olmalıyız kendi yolculuğumuzun...İnsanın geçmiş zamanlarına kendine yaklaştıran bir paylaşımdı!Elinize sağlık Şebnem hanım.Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 10.04.2018 14:20
Cevap :
Merhaba, Düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Herkesin duygularını yazarak anlatabilmesi umudu ile...  10.04.2018 14:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 99
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 92
Kayıt tarihi
: 30.03.18
 
 

Merhaba :) Herkesin yazmaya olan isteği ve hayranlığı ile burada buluşabiliyor olmasından çok büy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster