Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mart '11

 
Kategori
Anne-Babalar
 

Yazasım Yok, Ümidim Yok

Yazasım Yok, Ümidim Yok
 

İki üç gündür bir şeyler yazmak içimden gelmiyor.

Hele bugün, hiç.

Oğlumun bitmek bilmeyen ve yeni bir boyuta geçen uyku probleminden bahsedecektim oysa. İyi de 700 küsür gündür hakim karşısına çıkmayı bekleyen Mustafa Balbay’ın henüz bebekken ayrıldığı bir çocuğu var. Bizimki gecede 3 kere uyanıyor diye şikayet mi edeceğim?!? O adamlar iki gündür tecrit edilmiş vaziyetteler. Neden? Yattıkları yerler pis, ıslak, klozetin hemen yanı. Şimdi ben nasıl yazarım ‘bebeğimi koynuma aldım mışıl mışıl uyudum’ diye?!?

Her gün, istisnasız her gün kocası veya sevgilisi yüzünden öldürülen kadınlarla ilgili haber okuyorum. Mahkemeler ‘töre cinayeti’ diyerek, ağır tahrik vardı ama saçmalığıyla bu katilleri sokağa salıyor tez zamanda. Töre cinayeti nedir ya? Ağır tahrik? Karısını, kızını, kız kardeşini öldüren öldürtenler aramızda geziyor. Hem de onlarcası. Ondan sonra gömleğinin ütüsünü beğenmedi diye kocamın arkasından söylenip duruyorum. Meğer benim kocam bir taneymiş. Adam gibi adammış.

Bir de 13 yaşındaki bir ÇOCUĞA, henüz memeleri büyümemiş bir küçük kıza tüm mahalle tecavüz ediyor, yine aynı yargı tutup ‘karşı koyabilirdi’ diyor. Bu küçük kız 6 ay oturamamış, sırt üstü yatamamış, geceleri ‘yapmayın’ diye ağlamış uykusunda. Oysa engel olabilirdi babası yaşındaki adamlara. Kendi etmiş, kendi bulmuş(!)

Binlerce masum sivilin ölümünden sorumlu olanın aman insan hakları, aman canı sıkılmasın rahat etsin diye her türlü konforu sağlanırken, eli kalem tutanlar hücrelere atılıyor artık. İşte bu yüzden bugün oğlumun ne yaramazlıklar yaptığını, anneliğin zorluklarını sıcacık evimde, rahat koltuklara uzanmış halde, oğlumun kokusunu içime çeke çeke yazamadım.

Yazasım yok, ümidim de kalmadı, dedim ama ben bu vatan topraklarında doğdum, büyüdüm. Korkup terk mi edeceğim yurdumu? Atatürk çocuğuyum ben. Dilini, bayrağını seven; çağdaş, soran, sorgulayan, adil, dürüst, çalışkan, hak yemeyen biri olmaya çalışan bir Atatürkçüyüm. Oğlumu da kendim gibi yetiştireceğim.

SlingoMOM.com

Unutmayalım, unutturmayalım diye...

".....

Hukuk adına, özgürlük adına, demokrasi adına, Batı uygarlığı adına, bizleri, bir şafak vakti ipe çektiler.

Korkmadan öldük ey halkım, unutma bizi...

Bir gün mezarlarımızda güller açacak ey halkım, unutma bizi...

Bir gün sesimiz hepinizin kulaklarında yankılanacak ey halkım, unutma bizi.

Özgürlüğe adanmış bir top çiçek gibiyiz şimdi,

hep birlikteyiz ey halkım,

unutma bizi,

unutma bizi,

unutma bizi..."

UĞUR MUMCU

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aynı dertten şikayetçiyim. Hiç yazamıyorum diverek ve benzer şeyleri mırıldanarak birşeyler karalayacaktım ki benden önce davrandığınızı gördüm. Canınızı daha fazla sıkmak gibi olmasın ama Hüseyin Üzmez de serbest bırakılmış. Saygı ve selamlar.

Güz Özlemi 
 10.03.2011 17:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 141
Toplam yorum
: 171
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 3177
Kayıt tarihi
: 30.04.10
 
 

Kozmetik dünyasından anneliğe geçiş... Evde oturmaktan sıkılan girişimci anne oldu mu sana blogger a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster