Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ocak '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
200
 

Yazık oldu yarınlara

Yazık oldu yarınlara
 

Üzerimde gücümü aşan bir ağırlık hissediyorum. Bedenime sığamıyorum. Sanki içimde büyüyüp devleşen bir yaratık bedenimi bin parçaya bölüp fırlayacak da işte ben onun müthiş sancısını yaşamaktayım.

 Bir an içinde oluyor tüm bunlar. Gözlerim kararıyor, kalp yönümde ağrılı bir baskı var. Olduğum yere çöküyor nefesimi zor kontrol ediyorum. Burun deliklerimden hava geçmiyor sanki.

 Arkadaşlar yanıma koşuyorlar. Ferhat Bey başucumda yığıldığım yerle aramda destek olmaya çalışıyor. Birileri koşturuyor “Kolonya….Su…Çabuk! Sesler gittikçe uzaklaşıyor.

 Yüzümü yıkadılar sanırım. Gözümü açtım biraz, toparlanmaya çalışıyorum. Bir yandan sorulara cevap veriyorum. “ Toktum,…yooo farklı bir şey yemedim….Gerçekten iyiydim sadece içimde bir sıkıntı vardı.” Hala da  var.

 Felaket haberi almışların çöküşü var üzerimde sebepsiz. O tuhaf iç burkuntusunu şu an bile yeniden hissedebiliyorum. Nasıl bir darlık, bir sıkıntıdır bu? Hani uygun bir yer olsa avazımın çıktığı kadar bağıracağım. Belki içime çöreklenmiş o sıkıntı da çıkar gider haykırışımla.

 Alt kata iniyorum, hafta içi olmasına rağmen kalabalık sayılır. Yürürken insanlara çarpmamak için çaba veriyorum. Artık başım dönmüyor ama o müthiş sıkıntı! Kalbimin üzerinde bir kaya parçası taşıyorum sanki.

 Acaba?... Acaba o nasıl? İki hafta oldu görüşemedik. Bir sesini duysam. Hem bu sıkıntı hayırdır inşallah.

Ah! Sesini duymak sanırım tek ihtiyacım bu.

 İlk cümlem “Merhaba, iyi misin?” oluyor. İyi olduğunu söylese de sesi donuk ve sıkıntılı. "Özledim seni" dediğimde, sözlerimin önüne bir duvar gibi çekiyor hayırları. “Hayır bunları söyleme….Hayır beni artık bu şekilde arama…Hayır yarınımız olamaz, canımız daha fazla yanmadan…..”

 “Ne diyorsun? Nasıl?” Diyorum. “Hani daha düne kadar nelerden konuşuyorduk? Hani gelecektin?”

 Daha fazla üzülmeyelim diyor. Arkadaşlığımız baki kalsın gerisi aramızda kalsın diyor bir de.

 Hani el ele duyuracaktık tüm dünyaya sevginin ne olduğunu. Hani bizim şarkılarımız, umut dolu aydınlık!

Hani o gece iki birayla sarhoş olup sahil boyu söylemiştik o  şarkıları. Gözlerime bakınca    ağlayışların…Gözlerinden öperek silmiştim yaşlarını.

 

“Arama!” diyorsun sesin ağlıyor.

 

Telefon elimden düşüyor sanıyorum. Hayır ben düşüyorum. Etrafımda ki ışıklarla birlikte bir karanlığa doğru çekiliyor, kayıyorum. Sonsuz karanlık! 

http://www.youtube.com/watch?v=LdjpjKjelNE 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yarınlar... Sadece yazıklarolsun diye oluşurlar... Her 'yarın' ye bir 'yarının' gerekliliğini dayatır bize... Doğacak yarınların bol olsun. Sadece acılara alışık bünyene mukayyet ol... Sana bir şey olmasın. Bileğin güçlü kılıcın keskin kalsın...

yeşilsoğan 
 13.01.2012 16:58
Cevap :
Dost seslenişin gücünü hissettim yanıbaşımda sağol. Ama bu denemeler geçmişten, anlardan, kimi yaşanmış, kimi üzerine katılmış, kimi şarkılara yakılmış bir tütün harmanı gibi. Öznesi ben değil sadece...Kaleminin ucu hiç tükenmesin, tükenme dost.  15.01.2012 4:14
 

"Sol yanım acıyor" demişti bir arkadaşım böyle bir ayrılık hikayesinin kahramanı olduğunda.Sevgilerimle...

Nuray Ors 
 11.01.2012 13:35
Cevap :
Akacak kan damarda durmuyor kalpten geçiyor. Her ne kadar kalbin görevi kan pompalamaksa da yaşanan acılardan etkileniyor. Selamlar  11.01.2012 14:01
 

Gerçekten yaşıyor musun bunları? Kurgu mu? Kafamı karıştırdın...

Ali Gülcü 
 10.01.2012 22:43
Cevap :
Bir yansıma kimi benden, kimi senden, kimi ondan, bir şarkıdan hayatttan harmanlamalar kurgusu:)) Yaşarken yazılanları, yazarken yaşıyorum..Hep öyle değil midir?   11.01.2012 12:56
 

yazının sonuna kadar bekledim, 'bide uyandım rüyaymış' diceksin diye... değildi galiba...:(

Esma KAHRAMAN 
 10.01.2012 21:42
Cevap :
Bu bir kabus olurdu ancak. Takmayın yaa uyandım, uyandım! Günaaaaydıııın:)  11.01.2012 12:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 73
Toplam yorum
: 257
Toplam mesaj
: 51
Ort. okunma sayısı
: 705
Kayıt tarihi
: 30.04.07
 
 

1973 İstanbul doğumluyum. Lise mezunuyum. Evliyim. Bir reklam ajansında çalışmaktayım. Laf o..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster