Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Kasım '20

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
140
 

Yazıları nasıl yazıyorum?

Sevgili okur!

27 yıl sağlık merkezi ve sağlık ocağı doktorluğu, 8 yıl da iş yeri hekimliği yaptım. Toplamda 35 yıl tababet sanatını icra ettim. Bu arada 5 yıl Sağlık Eğitim Merkezi başhekimliği, kısa bir süre de sağlık ocağında sorumlu hekimlik görevlerinde bulundum. 2017’den beri de emekliyim.

İşte bu süre zarfında elde ettiğim mesleki bilgi birikimi ve tecrübelerimi burada (MB’da) paylaşıyorum. Tabi tıp sürekli değişen ve gelişen bir bilim dalı. Ben de bilgilerimi sürekli güncelliyorum. Emekli oldum ama tıpla ve hastalarla ilgimi kesmedim. Çevremdeki insanlara, sosyal medyadan bana ulaşanlara sürekli yardımcı oluyorum.

Bu arada yazılarımın bir kısmını yazarken çeşitli kaynaklardan yararlandığımı ve bunları yazımda belirttiğimi biliyorsunuz. Başka kaynaklardan alıntı yaparken varsa yazım ve imla hatalarını düzeltiyorum, tıp terimlerinin Türkçe karşılıklarını veriyorum, anlayacağınız yazıyı daha akıcı ve anlaşılır hale getiriyorum. Bir anlamda alıntıyı kendi bilgilerimle harmanlıyorum.

Neden dini yazılar da yazıyorum?

Kendimi bildim bileli din’e merakım var ve sürekli okuyorum. Dinle ilgili nerde ne görsem ve bulsam mutlaka okurum. Tıp da aslında insanı ve insan vücudunu bir çeşit okumadır… Hekimliğin ince ve esrarengiz yapısına duçar olup da Allah’ı aramayan ya da aklına getirmeyen bir sağlıkçı düşünemiyorum! Ancak hemen şunu belirtmeliyim ki burada kimseye bir şey dayatmak, ayet ve hadisleri gözünün içine sokmak gibi bir niyetim asla yoktur ve olamaz. Ben öncelikle kendim için okuyorum, öğrendiklerimi uygulamaya gayret ediyorum ve sonra da birileri de okur ve faydalanır diye bunları heyecanla paylaşıyorum! Bir başka anlatımla dinde dayatma ve zorlama olmadığını en iyi bilenlerden biri de benim… Alıntıladığım dini metinleri de gözden geçirdiğimi, gerekli düzeltme, çıkarma ve eklemeleri de yaptığımı belirtmek isterim.

Lafı uzatmayayım. Yazılarımı nasıl yazdığım konusunda bir fikir verdim diye düşünüyorum... 

Bu vesileyle; yazılarımı okuyan, öneren, onlara yorum yapma zahmetinde bulunan herkese en içten/samimi duygularımla teşekkür ediyorum.

İyi okumalar!

Şen ve esen kalınız…

Dr. Atanur Yıldız

15 Kas. 20

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ayni şekilde bende yaşadıklarım gözlemlediklerim ve araştırdığım konularla , düşündüğüm fikirleri harmanlıyorum ve en başta kendime motivasyon sağlıyorum..Din insanın kendi iç dünyasında kaybolduğu bir tapınaktır ve evet kimseye dayatılamaz ve din çok çeşitlidir insan gibi . Tek yapmamız gereken herkese bu konuda saygı göstermek ve bir canlıya zarar vermemek . Çünkü tüm dinler sevgi içerir ve tüm canlılara saygıyı..Örneğin toprak canlı ama biz onun dengesini bozarak dengesiz bir işleve soktuğumuzdan dengesiz bir döngüye girdik . Daha çok örnek verilebilir. Din evrenseldir fakat onu evrensellikten çıkarıp belli gruplarınmış gibi simge haline getiren insandır. Ve ben bugün çok inançlı biri olarak hiç bir gruba ait değilim ..İnsanlara yardımcı olmanız çok güzel, sevgiyle kalın..

jale kasap 
 15.11.2020 11:12
Cevap :
Jale Hanım, yorum ve değerli katkılarınız için çok teşekkür ediyorum. Sizin son yazınız da çok muhteşem, sizi kutlarım. Selam ve saygılarımla. Mutlu akşamlar!   15.11.2020 17:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 548
Toplam yorum
: 99
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 254
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster