Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Eylül '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
402
 

Yazın ki ülkenin sesi,soluğu duyulsun !..

Yazın ki ülkenin sesi,soluğu duyulsun !..
 

Düşünmek,yazmak,eleştirmek !...Zor işler bunlar...Herkes düşünemez,yazamaz...

Eleştiremez !..Yürek ister !..

Aşk şiiri de  yaz ...yemek tarifi de ...

Ama bil ki ülke insanımızın sorunlarına çâre olmaya çalışırsan kutsalsın !..

Kültür ve birikim ister !..Ülkemizin içinde bulunduğu kaos ve sıkıntılı geçiş döneminde halkımızın yazarlara ihtiyacı varken MB'den çekip gitmeler şık olmadı...

 MB Düşünsel Paylaşım Sitemizle ilgili yıkıcı eleştirilerde bulunmak,bir çeşit '' varlık içinde yokluk çekme '' anlamındadır.

Küsüp darılma  lüksümüz yok !..

Genç yazarlar gittikçe çığ gibi büyüyor...Umutlarını kırmayalım !..

 Eleştiri '' yapıcı '' olmalıdır...Yurdum insanı,henüz okuma alışkanlığı kazanmaya başlamışken,yazarın küsme hakkı yoktur.

Kodeslerde ne idüğü belli olmayan nedenlerle yatan yazarları,gazetecileri düşünün !...

Ve özgürlüğün ne bulunmaz bir velinimet olduğunu algılayın !..

Üfürükten nedenlerle ''Ben'lik duygu ''lüksleriyle '' gölge etmeyin buralara...

Kalemin güçlüyse karakterin de güçlü olmalı...Uzlaşmayı,birleşmeyi yazmalısın burada...Ayrışmayı değil !..

  Namık Kemaller,Ziya Paşalar özgür düşüncelerini yazdıkları için  zindanlarda,sürgünlerde hayatları çürümüştü...Onların küsüp de yazma eylemlerinden vaz geçtikleri görülmüş müdür ?..

'' Görüp ahkâm-ı asrı münharif sıdk-ı selâmetten / Çekildik izzet-i ikbâl ile bâb-ı hükümetten .// dizelerini yazan Vatan Şâiri,hırsızların ,yolsuzların içinde çalışamayacağını belirtip devlet kapısından istifa ederek ayrılmıştır.Fakat,kesinlikle yazma erdeminden kendini soyutlamamıştır.

Bu denli güzel teknolojinin olanakları bizlere sunulmuşken,paylaşım sitelerindeki dayanışmalarla devletler devrilirken dayanışmanın tam sırası şimdi.

Yazan arkadaşlar !..Sağolun !.. Yazmaya devam...Sonuna kadar !..

Bu ülkenin düşünen,yazan,sorgulayan ,umarsız,çıkarsız mert,yürekli kalemlere ihtiyacı var !..

Kaleminiz güçlü;zihniniz açık olsun ...

Nabide Kılınç bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben de MB'u terk etmenin çok ağır bir tepki olduğunu düşünenlerdenim. Giden arkadaşlarımı geri döndürebilmek için çok çaba sarf ettim ama başarılı olamadım. Bunca yıl sonra yapayalnız kaldım. Asker arkadaşınızdan ayrılmak gibi bir şey bu. Yeni evimize de yavaş yavaş alışacağız. Yeni dostluklar kuracağız ama kalbimiz kırık olsa da gidenleri hep özleyeceğiz. Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 24.09.2011 18:43
Cevap :
Hayırlısı olsun..Ben kimlerin gittiğini,kimlerin gidip de geri döndüğünü...kimlerin gitmeye hazırlandığını...kimlerin habersiz gittiğini takip edemiyorum...Yaşamımın önemli bir bölümünü de MB işgal etmediği için takip zamanım da yok...bizi seven geri döner...Dönmeyenlere de esenlikler dilerim...diyorum...Kemal Bey,teşekkürler...sevgiler...selamlar...  24.09.2011 18:50
 

Mesaj alınmıştır .Saygılar hocam.

Fatma Güneş ERGEN 
 22.09.2011 23:10
Cevap :
Anlayanlar gayet güzel anladı...Anlamayana davul zurna az...Saygı benden Fatma Hanım selamlar...  22.09.2011 23:24
 

Sevgili yazarım Mesut SELEK, bence eleştirilerin dozunu kaçırıp, hakaret, o insanı küçük düşürme, Amerika'da ulus yaratma gibi yorumların kendisini küçük düşürdüğünün farkına varmayan insanların varlığını görmek beni çok üzüyor, onlar adına utanıyorum. Eleştiri nasıl olmalıdır, bunu bilmeyen dostlar var. Yazıları okuyup anlamadan, eleştiren bloggerler var, ne yazık ki onlara "yazar" diyemiyeceğim, onlar sadece yazan'dır. Sevgili yazarım sadece size söyleyeceğim, yazmaya devam. Eleştiriler de ölçülü olmalıdır, küfür, hakaret ve okuduğu yazıyla ilgili olmayan yorumlar olmamalıdır. Size tüm kalbimle, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Sevgi ile kalınız.

Ohannes 
 22.09.2011 20:19
Cevap :
Sevgili Ohannes,siz da takdir edersiniz ki eleştiri yapıcı olmalıdır.Yıkıcı olan söylemler ,eleştiri değil karalamadır.Eleştiri yapacak kişilerin eleştireceği konu hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmaları gerekir. Yoksa ''Hem kel ;hem fodul olurlar '' Bu fodullardan ülkemizdeki sayısı maalesef gün geçtikçe artıyor...Bundan, MB de nasipleniyor (!) '' Asil azmaz,bal kokmaz;kokarsa yağ kokar,aslı ayrandır .'' demişler.MB de tanıyıp çok yakın dostluklar kurduğum sizin gibi asil dostlarımın sayısı hergün artıyor.Bu kadar olgun insanların arasında çürük yumurtalar da olacak elbet!.''.Kursak kavurgasını istediğinde'' gerekli muameleyi gösteririz...Yontulması gereken keresteleri de yontmakta üzerimize yoktur...Bugüne değin 30 bin öğrenciyi şekillendiren bizler,burada da göreve hazırız ...Ülkemizin çok hassas bir dönemden geçtiğini algılayıp MB'de dayanışma ve toplum bilincini yaşatmak gerekirken uzaydan gelmiş,ülkeye yabancı ''yaratıklar ''gibi -lagaluga-yapanların haline acırım.Saygılar.  22.09.2011 23:42
 

Aysel Hanımın yorumuna hemen yanıt vermiştim...Ancak yeni MB versiyonunun teknik sıkıntılarından olacak ki yanıtım çıkmadı...Buradan Aysel Hanıma saygılarımı iletiyor;yazılarımızın belleklerde kalıcı dostluklara temel atması dileklerimle selâmlarımı,saygılarımı iletiyorum.

Mesut Selek 
 22.09.2011 16:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1521
Toplam yorum
: 9157
Toplam mesaj
: 558
Ort. okunma sayısı
: 1625
Kayıt tarihi
: 23.06.07
 
 

İnsan yontmakla geçti ömr-ü baharı... Güzel ve canlı heykeller yaptı... Kimisinin içi çabuk boşal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster