Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

08 Şubat '09

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
754
 

Yazının asıl sahibi okuyanıdır! ''Karşı cinsle sevişmek gibi, olur mu hiç yazmak?''

Yazının asıl sahibi okuyanıdır! ''Karşı cinsle sevişmek gibi, olur mu hiç yazmak?''
 

Sevgili MuDo'nun ELİ ve EL YAZISI!


Karşı cinsle sevişmek gibi, olur mu hiç yazmak?

Saygıdeğer Beyefendi,
Sevgili MuDo!

İlk önce; biz Milliyet Blog Yazarlarına, çok güzel, özellikle benim gözümde, ''edebi'' değeri olan, bir ''blog yazısı'' okuttuğunuz için, size çok teşekkür ediyorum!

Neden Blog Yazıyorum? http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=158672 Yazınızda ki dörtlüğün 3. cümlesinde ifade buyurduğunuz gibi; ''Her şeyin yeri ayrıdır, farklıdır her şeyin tadı beyinde'' diyerek, ne kadar anlamlı ve yerinde bir söz etmişsiniz. Gıptayla okudum efendim..

İzin verirseniz dörtlüğünüzdeki 3. dizeden yola çıkarak, (okuduğum an'da not almıştım) o an bende cevap bulan şu sözlerimle ''Yedi Cihan'a'' birden, dile gelmek istiyorum!

''YAZMAK YERİNE GEÇMESİN ELBETTE YEMEKLE İÇMEK.. HEM, AYRI, AYRI, DEĞİL Mİ MİDELERLE BEYİNLER? RUHUN HİSSETMESİ YETERDİR CAN'A, EL YAZSA DA BİR YERE KADAR, SONRASI MALUM, EL'İN YERİ DE MEZAR. YETER Kİ İSTEYELİM KARŞI CİNSLE SEVİŞMEYİ. AMA! RUHUN HAZIR DEĞİLSE VE DE HİSSETMİYORSAN, KARŞI CİNSLE SEVİŞMİŞSİN, İÇ İÇE GEÇMİŞSİN, BEDENİN SESİ NEREYE KADAR?'' Diye! Sormaz mı bize bir Çingene? :)

Efendim,

İşlerinizle gücünüz aynı anda rast gelsin. Ne zaman yazarsanız ve ne yazarsanız yazınız, okuyucularınız ne yaparler ne ederler sizi mutlaka bulurlar ve okurlar..

Affınıza sığınarak ve son olarak diyorum ki ''YAZININ ASIL SAHİBİ OKUYANIDIR!''

Gönül selamlarım öncelikli, sevgilerim ve saygılarımla.. ''Melekler yüreğinizden öpsün''

Sabiha Rana

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Seçtim diyorum!Neden mi efendim?Çünkü ben,o dizeyi okur okumaz dökülüverdim. :) Sizin dörtlüğünüz, sizin bütününüzdür ve MuDo imzasını ebediyen taşıyacaktır. Benimkisi de bütününe gücü yetmeyen gücünün yettiğyle de ''aşık atan'' diyelim! Lütfen böylesini kabul ediniz.Tabii affınıza sığınarak?:( Efendim'benim için(blog) veya 'tek başına' YAZMAK orgazm gibi bir şey' sözüme, değer verip, en güzeliyle ve gerçeğe yakın haliyle yorumladığınız için size teşekkür ediyorum! Yüreğimin söküğü olabilir ama ESERİ olur mu onu 500 yıl sonraki zaman tayin edecektir. Sevgi ve saygıyla.. ''Melekler yüreğinizden öpsün'' saRAna.

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 09.02.2009 11:26
Cevap :
Bu yorum ne anlama geliyor? Yorum ve cevap hanesi Çingeneye DAR geliyor! İlgililere duyurulur! :) Saygılar cümleye..  09.02.2009 11:27
 

daha önceki yazılarımda da defalarca yinelediğim gibi ‘yayıma verildikten sonra, sahibi olmaktan çıkarız şiirlerimizin’ düşüncemin, şimdi de arkasındayım. Sizin de aynı düşünceye sahip olduğunuzu tahmin ediyor olsam da, kaleminizden bunu duyurmuş olmanızdan büyük mutluluk duydum. Neden Blog yazdığınızı anlattığınız yazınız ve konuşmacı olarak katıldığınız radyo programında “Benim için blog yazmak, orgazm gibi bir şey.” sözünüzün oldukça etkisinde kalmıştım. Bu nasıl bir duygudur, bu nasıl bir hazdır ki böyle; dünyaya gelme sebebimiz olan neslimizin devamına yönelik ‘üreme merkezli güdülerimizin süreklilik kazanmasını sağlayan hazzı (orgazm)’ neredeyse yazmakla eş tutar Sevgili Rana demiştim. Yazmaktan sizin kadar haz almayı; orgazmı yaşamış kimler istemezdi ki? Ancak; dörtlüğümün 3. dizesini, dörtlüğün bütünü içinde benim vermek istediğim duygunun dışında yorumlamışsınız sanki. O da sizin yüreğinizin eseri ama: dörtlük benim olmaktan çıktı çünkü. :) Sevgilerimle

MuDo 
 08.02.2009 23:58
Cevap :
Saygıdeğer Beyefendi, Sevgili MuDo,Sevgi de saygı da sanatın her herhangi bir dalında, biz insanların tutuşturduğu bir kıvılcımda yine bizden birileriyle buluşmak ne güzel bir duygu ki 'iki ayrı düşüncenin aynı anlamla buluşmasının verdiği güzelliği'' yaşattırdınız.'Benim için blog yazmak orgazm gibi bir şey'Bu dediğim benim için doğrudur.Bir insan düşünün kadın veya erkek farketmez!Dünyada'artık'hiç bir şeyden bedensel,tensel zevk almayan,alamayan ama yazdıklarıyla öyle yoğun bir şekilde bütünleşiyor ki bu hazzı taa beyninde,yüreğinde,en önemlisi de ruhunda hissediyor.Orgazm dediğimiz şey nedir ki tek boşalma sebebimiz olacak değil ya?İnsanoğlu yaptığı bir işi severek yaparsa o işten zevk almasınıda bilmeli!Gelelim dörtlüğünüzdeki 3.dizeyi seçmeme:diyorum ya'ben dünyanın EN cahiliyim'diye.İşte bu cahil düşüncelerimin algılamayışından olacak ki;İlk iki dizeyle son iki dizeyi bir bütün olarak göremedim.İki dize de ayrı anlam taşıyordu.(bana göre)Ben,benim için anlam ifade edeni seçtim.  09.02.2009 11:11
 

Ben solağım! Ben yazarken görünmüyor!! Ya da fotoğrafçı salak!!! Ulan öbür tarafan çeksene!! MuDo gerçekten iyi bir yorumcudur! Newsweek senfoni orkestrasında sağist!! Ben de solist!! Anlar o!!

Ahmet Balcı 
 08.02.2009 23:10
Cevap :
Mesela, sizin sol elinizin tuttuğu yeri, sağ eliniz tutar mı? Cevap:Tabii tutar. Sol el tutunca bir yeri, sağ el'de tutturur illa ki de ben de tutucam diye! Sonuç olarak oda tutar ve rahatlar.. :) Sevgili MuDo'ya daha döneceğim size cevap vermek için! :) Sevgilerimle sayın Balcı..  08.02.2009 23:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1989
Toplam yorum
: 5393
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4935
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster