Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '17

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
180
 

Yazıyorum Çünkü

Yazıyorum Çünkü
 

   Cesaret icraat işidir.1986 Mayıs doğumluyum. Temmuz 2001 den bu yana anne yarısıyım. Ticaret meslek lisesi mezunuyum. Eğitim hayatımı önceliklerim doğrultusun da tamamlayamadım. Uzun yıllardır işletme sahibiyim. 20’li yaşlarda başladım yazmaya, günlük olaylar işte. İlerleme kaydetmek için kural koydum kendime yazdıklarımı birkaç ay sonra tekrar okuyarak hatalarımı gördüm. Yanlışlarımı fark ettim. Kendimi bu yönde geliştirdim. Daha sonra günlüklerimi blog haline getirdim. Bu arada Arzu Çağlan ile tanıştım. Desteği sayesinde 2015 yılında yerel bir gazetede makale yazmaya cesaret buldum ‘kahve molası’ adı altında köşe yazarlığı yapmaya çalıştım. 15 ay kadar sürdü daha sonra gazete kapandı.  Şimdi ise Milliyet blog’da yazıyorum. Yazmak benim için bir iş değildi. Yemek içmek gibi bir ihtiyaçtı sanki. Hayalimdi, benim dünyamdı. Fırsat buldukça iki satır yazıyorum canım nerede isterse değil, nerede aklıma bir şeyler gelirse cafe’de, uykum kaçtığında, işte o zaman ben oluyorum. Hafifliyorum. Üzerimden bir yük kalkıyor sanki seviyorum, çünkü hem hayatımızdan kesitler anlatıyorum hem de ileride yeğenlerime güzel bir hatıra bırakacağımı düşünüyorum. Aklıma gelen her şeyi yazıyorum bir anlık duyguyla. İnsanlarda bir gülümseme bırakarak. Kimi zaman da içimi döküp rahatlıyorum. Bugün, kalemim toka niyetiyle doladığım saçım da ben nereye o oraya.

   Yazıyorum çünkü hayat küçük şeylerle güzel bazen saçmalıyorum bazen de gülüyorum kendime yine de seviyorum. Gazı kaçar diye içim de tuttuklarım da var elbet. Sonra ya unutursam endişesiyle kendimi tutamayıp sarılıyorum kâğıda kaleme

   Hayaliniz de yazmak varsa cesaret icraat işidir diyerek konuya girin hadi sizde yazın bozulurum yoksa? 

Erguvan Home bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence önce okuyun, okuduğunuz blogları yorumlayarak taçlandırın ve daha da önemlisi, gelen yorumları yanıtlayın. Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 16.12.2017 11:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 56
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 188
Kayıt tarihi
: 19.03.17
 
 

Yazar güler gezer ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster