Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mayıs '16

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
84
 

Yazmak Yüzleşmektir

Günü gününe her günümü yazmak isterdim sizlere. Ama malesefki hayatta her istediğimizin olmadığı gibi her yaşadığımızda yazılmıyor. Aslında yazılmıyor değil, belki yazarken tekrar yaşamaktan korkmak bu. Yazmak yüzleşmek çünkü, herşeyi anlatmak hunharcasına, darmadağın etmek yalanları.

Eskiden beri hep yazmışımdır, lise, ortaokul, yazdıkça rahatladım çünkü, yüzleştim. Yazmakdıkça içime kapandım, anlatamadım bir kimseye ya da dökemedim. 

Her iyi insan gibi hepimiz hak ediyoruz sevmeyi, güzel yaşamayı, mutlu yaşamayı en önemlsi ya da sağlıklı, ailen yanında olarak, gezerek, eğlenerek. Ama bazen öyle dertler oluyor ki lök diye oturuyor içimize, bir ay evvel kurulan hayaller anlamsızlaşmıyor mu? Sen inatla hayalini yapacağım desende içinden bir his şuan yapmaman gerektiğini, yapsan da mutlu olamayacağını söylemiyor mu? 

Kader dedikleri bu olsa gerek ama kaderi yıkmak ta bizim elimizde. Kader yoktur, kaderin arkasına sığınılan yaşamlar vardır bence ama bazen öyle şeyler yaşıyoruz ki, bu yaşanılması gereken bir durum değilse peki ne? Bu yaşanılmaması için elinden gelen yapılsa dahi olanlar olur, yaşarsın, mutsuzluk da cabası. E pek biz ne yaptık da bu oldu? Yapılmış bir şey , ya da söylenmş bir söz, belki de yazılmış bir çizginin kenarından savrulan hayatlar. Bilememek, yardım beklemek zor iş, ama beklemek gerek bazen.

Şebnem Ferah'ın bir şarkısı var, sevmek gerek bazen diyor ya, onun gibi, beklemek gerek bazen. Yanlış hayatlar, yanlış tercihler, mutsuzluklar, isyanlar belki... ya da neden biz sözcükleri ile haykıran dudaklar...

Hayatta bazen sabretmek ve beklemek gerekiyor malesef. Zor olsa da bunu yapmak gerekiyor. Zor, bazen öyle zor ki, ağızdan gelen kanı yutmak gibi, ya da bıçakla vücudunu delip rahatlamak gibi. Gibi gibi gibi, gibiler uzayıp gidiyor yaşanılanlarla.

Elele vermek gerek. Zor zamanlarda yanlarına gidebilmelisin sevdiklerinin, ya da bende varım, yanınızdayım diyebilmelisin, hep güçlü olmalı ve öyle gözükmelisin. Korkağın teki olsan dahi.

Düşündürüyorsun hayat beni. Çılgınlar gibi düşünüyorum bazen, beynim duruyor, bazen de sadece uyumak, günlerce o yataktan çıkmadan kafamı yorgan altına sokmak. Ama en önemlisi savaşmak.

Savaşmayı bilmeliyiz.

Biz güçlüyüz.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 48
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 140
Kayıt tarihi
: 22.05.15
 
 

İstanbul Üniversitesi, Bankacı, Gezgin.   Bende yazınca rahatlıyorum ne yapayım. Beni de böyle yara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster