Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mart '21

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
73
 

Yazmasam olur, okumasam olmaz!

1972-73 yıllarıydı, orta okuldaydım. Derslerim iyiydi. Okumak, yazmak benim için çok güzel uğraşlar idi. Okulumuzun bulunduğu caddede yerel bir gazetenin hazırlanıp basıldığı bir yer vardı. İçeriden matbaa sesi ve kokusu geliyordu. Ulan dedim ben de yazabilir miyim? İçeri girdim ve teklifim kabul edildi. İlk yazım bugün Avrupa Birliği olan Ortak Pazar hakkında idi. Sonra o zamanlar tek tük kurulmaya başlayan özel dershaneler hakkında bir şeyler yazdım. Benim bu yazarlık serüvenim okulumuzda duyuldu, tebrik eden hocalarımız oldu.

Yazı yazmaya böyle başladım.

Lisede kompozisyon dersinden, sınavından daha doğrusu 10 üzerinden 9 aldım. Edebiyat hocamız sınav kağıdımı sınıfta bana okuttu, müthiş bir gurur kaynağıydı. Bir taraftan da derslerin dışında güncel konular üzerine kitaplar alıyor okuyordum. En azından bir adet günlük gazete de alıp okuyordum. O zamanlar gazetelerde köşe yazıları çok meşhurdu, günü ve dünyayı özetlerlerdi. Onlardan çok yararlandım. Liseyi derece ile bitirdim, 1. veya 2. idim. Kaçıncı olduğumla da ilgilenmezdim, üzerinde dahi durmadım. Bu kadarını da arkadaşlarımdan öğrendim.

Lise bitince tıp fakültesini yüksek bir puanla kazandım. Yine okuyorum, bir taraftan da yazıyorum. Ama okumak, yazmak benim için bir eğlence idi. Hoşça vakit geçirme yoluydu. Okurken yazarken yalnızlığımı unutuyordum. Hatta bütün dertlerimi…

Sıkıntı ve dert çok muydu? Çocukluğum büyük travmalarla geçmişti. Hala o travmaların, ezikliklerin acısını yaşarım. Rüyalarıma girer. Okumak ve yazmak benim için bir tür terapi idi, hala öyle…

Yazımın başlığını neden “Yazmasam olur, okumasam olmaz!” diye koydum acaba?

Okunmaya değer yazıları, makaleleri ve kitapları okumayı çok önemsiyorum. Sessiz ve sakin bir köşeye çekilip bir şeyler okumak istiyorum.

Evet, yazmasam olur ama okumasam olmaz…

Şen ve esen kalınız…

Dr. Atanur Yıldız

2 Mar. 21

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 537
Toplam yorum
: 73
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 255
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster