Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Nisan '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
518
 

Yedi derya

Yedi derya
 

Pazar günü Yedi derya Türk Halk Müziği Korosu’nun gecesine katıldım. Gece Şişli Kültür Merkezi salonundaydı. Akşam saat yedi civarında ordaydık ve gecenin ilk dakikaları “sigara içmek yasaktır” levhalarının bulunduğu tek bekleme salonunda göz gözü görmeyen bir odada başladı.

İstanbul’un önemli bir ilçesi olan Şişli; Belediyesi tarafından öncü bir ilçe olarak lanse edilen, kafeler de bile ayrı olmasına itina gösterilmesine rağmen Kültür merkezine hiç yakıştıramadım duman altı olmak beni çok üzdü. En vahimi de sigara içenlerin yanlarında bir de çocukları da vardı. Kendilerini düşünmeyen anne babaların çocuklarını düşünmeleri gerekmez miydi...

Gerçi gecenin nikotinsiz bölümüne geçince yani Yediderya korosu ilk türkülerini söylemeye başlamasından sonuna kadar nefis geçti. Her yöreden Türkülerle gönlümüzü okşadı Yedi derya.

Korodan sonra herkes yakınını kutlamak için yine “sigara içmek yasak” (!) olan salona geçince manzara tahmin edeceğiniz gibi kötüydü nikotin kokusu ve dumanı tüm güzelliği yok ediverdi. Ayak üstü kutlamayı yapıp kendimizi zor sokağa attık.

Lütfen biraz daha duyarlı olalım. Lütfen kendimizi düşünmüyorsak bile geleceğimiz çocuklarımızı düşünelim. Öncelikle kendimiz zehirlemeyelim ve örnek olmayalım.

Ve Şişli Belediye Reisi Sayın Mustafa Sarıgül şikayetimi dikkate alın lütfen....

Güzel bir etkinlikten arta kalan duygularımı paylaşmak istedim. Türkü gibi yaşamanız dileğiyle.

Geceye emeği geçen herkese teşekkürler.

09/04/2007

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli Meral hanım Öncelikle Yedi deryanın Bir üyesi olarak bizi dinlemeye geldiğiniz için teşekür ederim... Sigara konusunda çok haklısınız bende sigara içtiğim halde o durumdan başta biraz rahatsız oldum ama olayı incelediğimde başka şansımız yoktu O salon tiyatro için tasarlandığı için kaffe günün çok zamanını tiyatrocu çocuklar kulanıyor buyüzden o sigara yasağı konuldu ama diger failiyetlerde çocuk sayısı az olduğundan sorun kalmıyor yani çocuklar neypacak diyosunuzdur şimdi salonda sigara içilmeyen bölümde vardı çocuklar ordada durabilirlerdi ama biraz ihmalsizlik sonucu çocukları sigara bölümüne getirmişler buyüzden şişli belediyesinin veya başkasının suçuyok tek suç belkide velilerdeydi. duyarlı biri olduğunuz için ayrıca size teşekür ediyorum türkü sıcaklığıyla kalın..

BILAL SERT 
 11.04.2007 23:10
Cevap :
Bilal bey gerçekten güzel bir geceydi sizi dinlemek mutlu etti beni. Sigara konusu ne yazık ki tadımı kaçırmıştı ve bir yazıyla dile getirdim. ilginize teşekkürler  12.04.2007 9:24
 

Sigara içenler darılmasın ama sigara içmek bana burun karıştırmak kadar ayıp geliyor. Hayır diğerini gizli yapıyorsan bunuda yap.

H.Sevil YAZICI 
 11.04.2007 2:21
Cevap :
Bence de hem sağlıklarına zarar hem ceplerine eeee biz içmeyenlere de..  11.04.2007 10:18
 

bende içiyordum yıllar önce sonra ne olduysa bırakıverdim...içtiğim zamanlar için pişmanım....içenlerede düşman..sevgi ile kalın

Halide 
 10.04.2007 18:12
Cevap :
Ne güzel fark etmişsiniz zararın neresinden dönerseniz kardır.. sevgiler  10.04.2007 20:02
 

Dediğiniz gibi artık cafelerde bile sigara içilen yerlerin ayrı tutulduğu bir dönemdeyiz, nasıl oluyorda insanlar duyarsızlık gösterip üstelikte kültür merkeizinde sigara içimi yasak olan salonda içebiliyorlar.. BEN HASTANANEDE İÇEN GÖRDÜM.. bilmiyorum ne zaman daha anlayışlı olacagız...Duyarlı kişiliğinizle çok hoşsunuz.. Esen kalınız

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 09.04.2007 12:40
Cevap :
Umarım bir gün ama lütfen kısa bir zamanda... ilginize duyarlılığınıza teşekkürler sevgiler  09.04.2007 14:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 74
Toplam yorum
: 698
Toplam mesaj
: 239
Ort. okunma sayısı
: 817
Kayıt tarihi
: 26.12.06
 
 

Şiir yazmaya çalışan, müzik dinlemeyi seven, Fotoğraf çekmeyi seven, Doğayı ve içinde barındırdık..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster