Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Temmuz '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
533
 

Yedi kahramanı beklerken...

Yedi kahramanı beklerken...
 

Efendim, bendeniz 7 rakamını pek bir severim. Hattâ ' Yedi ' başlıklı bir şiir yazmışlığım da vardır şiir kategorisinde. Şimdi 7 rakamını severim dedim ya, sevmenin yanısıra kendisine saygı da duyarım. Gövdesinin tam orta yerine çengelini takmayı da zinhar ihmal etmem. O derece bir saygı, anlayacağınız!

' Blog kategorisinde bu muhabbetin ne işi var? ' diyenleriniz olacaktır. Kendilerince haklı da olabilirler. Ama inanın, uzun zamandır Geleneksel Blog Kategorisi Savaşları'nı okuyup da gıkımı bile çıkarmadım. O yüzden bu bloğumu beğenmeyenler de çıkarmasınlar. Benim gibi gözlerinin üstüne yatsınlar. Pardon, kulak mı olacaktı? Yok, yok! Kulağının üstüne yatmak duyduklarımız için söyleniyordu. Okuduklarımız ve sonrasında sustuklarımız için gözümüzün üstüne yatmamız gerekmez mi?

Peki, bütün bunları niçin yazıyorum? Şunun için; bugün Blog / Anasayfa'yı açınca gözüm üye sayısına ilişti; 6993 kişi olmuşuz. Tabii bu sayının içinde sadece okuyanı var, kırk yılda bir yazanı var, birkaç blog yazıp kaybolanı var, küsüp gideni var vs vs. Ama sonuçta gördüğüm üye sayısını baz alıyorum, bu Temmuz sıcağında saçmalama hakkımı kullanarak!

Fena mı olur 7 kahraman üye kaydolsa da sayımız yuvarlacık bir 7000 olsa? Hem bakın sadece benim güzelim çengelli 7'im olacak yeni üye sayısında. Gerçi bilgisayar 7'lerinin çengeli yok ama, olsun, katlanırım! 0'ları zaten rakamdan saymıyorum! O harfi midir, 0 mıdır astigmat gözlerle seçemiyorum yakın gözlüğü takmadan.

Nerde kalmıştım? Ha, evet! 7 kahramanın üye olmasını bekliyorum acilinden. Şöyle ki;

Girer girmez Blog Camiası'nın gözbebeği olacak...


Kendisine hemen bir saf seçip, her ne olursa olsun o safta duracak...


Mürit gibi davranmakta hiç beis görmeyecek...


Diğer üyelerle hemen kaynaşıp ' Ah canım benim! ' türünden çığlıklı yorumlar yazacak...


Dört dizeden oluşan (!) bazı cümlecikleri okuduğu en güzel şiir diye önerilerine alacak...


Bloglarının az okunduğunu farkedince, bu müessesede ' Yorumla bloğumu, yorumlayayım bloğunu ' kuralının geçerli olduğunu görüp, önüne gelen bloğa yorum yazacak...


Sürekli terbiyeli olmanın geçer akçe olmadığını görüp, gerekirse usûlünce çemkirecek...


Bloglarının çok okunmasının bir yolunun, bloğuna eklediği konuyla alâkasız, ama bazı gözlere ziyafet çeken türden görseller olduğunu bilecek.


Eğer taş atıp da parmağının yorulmasını istemiyorsa, güncel bir haberi sanki kendi yazmış gibi sözcüklerinin yerini değiştirerek sayfasına kopyalayacak...


Ansiklopedik bilgileri bize zahmet olmasın diye blog olarak yayınlayacak...


Ve hattâ ünlü şairlerin şiirlerini Şiir Kategorisi'ne kopyalayacak ve aklınca blog yazmış olacak...


Bütün bunları yerine getirmeden önce de kendisine dikkat çekici bir üye adı bulacak ama!

İnternette sohbet etmiş olanlarınız varsa iyi bilirler, nickname olarak kendilerine Shakespeare, Bukowski isimlerini seçmiş, ama şiir, ya da edebiyat konusundaki bilgileri ' Küçüktüm ufacıktım / Top oynadım acıktım ' dan öte gidememiş insanlar vardır. Hayranım böylesine kendini sevmelere (!)

Ne diyordum? 7000 olmamıza ramak kaldı. Ben bir koşu bu bloğumu yayına vereyim. Bakarsınız bloğum yayına girmeden birileri üye falan olur da, yazdıklarımın kıymet-i harbiyesi kalmaz!

Çok özel ve ciddiyetli not; bu bloğumla kesinlikle kimseye sataşmıyorum. 3 gün sonra buradaki 4. yılımı dolduracağım. Hiçbir üyeyle seviyesiz yorumlaşmam olmamıştır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazıyı kaleme aldığınızda 6993 sayısındaymışız, geriye 7 sayısı kalmış 7000 etmek için… Beklentiniz şu anda gerçeğe dönüşmüş durumda, umarım daha başka beklentilerimiz de bir gün gerçeğe dönüşür… Anlamlı hayat, çoğu zaman birbirlerinden bağımsız hareket edenlerin ortak çabalarının eseridir, başlangıçta belli amaçlarla yürüyenlerin ya da yürüdüklerini zannedenlerin değil! Birlikte yol almaya devam, diğer bir ifadeyle 7 sayısının sağında sıfır olmaya devam!.. Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar…

Rıza Üsküdar 
 22.07.2011 23:26
 

Blog resminiz mi ters, siz mi ters koydunuz yoksa ben mi ters algılıyorum?

Erdal Aydın 
 21.07.2011 20:41
Cevap :
İnternetteki haliyle ekledim fotoğrafı. Absürd bir 7 olduğu için tercih ettim açıkçası:)  22.07.2011 8:31
 

Daha önce ne severek girerdim şu MB'a bilir misin? Gidenlere hak veriyorum bir bakıma, her şey gibi internet ve blogun da cılkını çıkardık. Senden az önce kahveperisini okudum. Senin yazdıklarına bir de linç alışkanlığını eklemiş o. Ve gideceğini yazmış. Üzüldüm gerçekyten. Galiba gitmesi gerekenler değil de, kalması gerekenler gidiyor. Tanıdığım yazarlar için söylüyorum bunu, okumadığım ya da takipçisi olmadıklarımı bilemem. Yazdıklarına ben de bir rahatsızlığımı ekleyeceğim izninle, "Blog olsun, anasayfa dolsun" cular! İnanır mısın her MB'u açtığımda karşımda ismini gördükçe beni hafakanların bastığı bu zat-ı muhteremler yüzünden günlerce MB'a uğramıyorum. MB anasayfayı parselleyen bu zatları kimler, niye, nasıl, neyini okur onu da çözebilmiş değilim. bunlardan biri yüzünden mizah zevkimi kaybettim desem, inanır mısın? Kısacası eski MB günlerini ve gerçek yazarlarını özleyenlerden biri de benim. Sevgiler, selamlar arkadaşım.

hazandagüzeldir 
 21.07.2011 15:38
 

Gününüz aydın olsun öncelikle. 7 kahraman başlığını görünce film gtanıtımı yapıyorsunuz sandım. İçeriğini okuyunca "Tülin Hanım bile böyle bir blog yazdığına göre neler oluyor bu harika yere?" diye kendi kendime düşündüm. Düşüncelere değil de kişilere takılmak gereksiz zaman kaybı değil de nedir? İnsanın sağlıklı kalacağı, ne kadar yaşayacağı kesin değil üstelik. Yaşamdan keyif almak, bu keyfi paylaşarak yaşamayı mutluluk veren bir süreç haline getirmek varken kim neyi paylaşamıyor, neyin kavgasını yapıyor anlamıyorum. Herkes herşeyi yazsın, en aykırı düşünceleri belirtsin, bunları okumak isterim. Gerekirse uygarca tartışmak, konuşmak, yorum hatta yetmedi blog yazmak da isterim. Ama kırıcı olmak, insanların güzel duygularını incitmek mi? Asla! Sevgi ve saygıyla.

Güz Özlemi 
 21.07.2011 10:24
Cevap :
Ay:) Siz demeseniz bakmayacaktım, gerçekten 3 kişi kalmış:) 7000. üyenin boynuna takmak için hemen bir çiçekten kolye yapmalıyım:) Yaşamdan keyif almak yerine kavga etmek gerçek hayattan internete taşındı ne yazık ki:( Ben 11 yıldır internet kullanıyorum, eskiden çok çok daha nezihti internet ortamı. Özlüyorum o günleri. Bence de herkes istediğini yazsın, kime ne? Sevgilerimle...  21.07.2011 12:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 261
Toplam yorum
: 2348
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2100
Kayıt tarihi
: 23.07.07
 
 

1954 Antalya doğumlu ve Antalyalı'yım. Ülkemin ve özellikle bu şehrin sevdalısıyım. Sanatın pek çok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster