Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Temmuz '18

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
134
 

Yelkovan Kadranında An

Gerçeklerden bahsetmeyenlerin , varlığı hiçbir biçimde yadsınamayan  durumlardan habersiz ,hayal aleminde yaşadığı düşünülebilir. Oysa gerçek olarak adlandırılan yaşam mücadelesini ortak paydanın hacmine alarak toplu iğne ucu kadar bile can yakmayan eşiğe yükseltmektir gayretleri. O bunu dedi, şu şöyle davrandı, bu onu gözetti, öteki kasıtlıydı, beriki kurnaz… söylemlerini çoğaltarak kişileştirdiğimiz iletişimlerimiz çözümsüzdür. Benzer iletişimler kurarak yakınlığını aradığımız her birey istisnasız haddimizin bedelini hazırlayan bir yazmandır. Birilerine kötücül ve sevimsiz bakışlar uzatarak iyilikten dem vurmanın çelişkisi hızla akan bir nehrin öte yakasına geçmek için cılız bir sala binmeye benzer, sürüklenirsiniz.

Toplumsal yaşantının eğitim, sağlık, ekonomi… unsurlarını derecelendirerek çevre oluşturmak( etraf oluşturarak kendini ve sahip olduklarını güvenceye almak)dernek, kulüp, vakıf vb.  topluluklarla siyaset veya politika ekseninde devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıyla uğraşarak hareket kabiliyeti kazandığınızda nitelikli sayılırsınız belki ama kullanılma potansiyeli taşımaktasınızdır. Bu durumun piyasasına girdiğinizde kazanırsınız, kazandığınızı yine aynı potada harcamak zorundasınız. Konuşma pratiğiniz kazancınızla sahip olduklarınızın kubarmış beyanları ile doludur.

Gerçek üstü kimlik geliştirenlere dikkat ettiniz mi? Yaşantı ile nasıl içselleşmekteler? Projeler, ekip çalışmaları, gönüllü etkinlikler ve öğrenmenin kendisi ile meşgul olmanın verdiği gayretle kendilerinden sıkılmadan devinirler. Aşmış olmak… Neyi aşmış olabilirler?

Epey zamandır içinde olduğu halde “gerçek “denilen yaşam mücadelesini dinleme pratiğine dönüştürdüğü için  yanıtları  imgesel dilde veren ve her evrede birkaç kabuk incelen, inceldiği yerden kopacak bağları kalmadığı için şeffaflaşan ve nihayetinde tozlaşarak dağılan insanlar tanıdınız mı? Mekânın, durumun, varlığın mevcut rezonansını (titreşimini), gerçekliğin bir üst frekansına yükseltirler.

Öz benliğinizin sayısız yüksek suretleriyle yüklü sonsuz bir varlıksınız. Işk ile!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 172
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 114
Kayıt tarihi
: 04.01.12
 
 

Birbirini tamamlayan yazma gayretimizle buradayız. Merhaba Sizleri üzerinde uğraş verdiğimiz yazı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster