Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ekim '09

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
173
 

Yem

Yem
 

Bir türlü paylaşamadığımız, memleketimizin mozyik pastası.


Başbakan, bir kaç isim saydı, bunlar bizim mozyiğimizin birleştiricisidir dedi, o gün, bu gündür, bir isim saymacadır gidiyor. Bu da mozayik, şu da mozayik. Hiç duymadığımız isimler, hiç bilmediğimiz kişilikler, Tatyos efendi, Angutyan bey, Zılgıt ağa, Gırgıt hanım. Başbakanımızı kutluyorum. Ortaya bir yem atıyor. Herkes, yemi gagalarken, o, biir kaç gün rahat ediyor. Bana göre, mozyiğimizin temel taşı, ATATÜRK tür, türkülerimizdir, gerisi teferruattır.

Kevin Costner, açılımı destekliyor, hikayesi de, böyle bir şeydi. Desteklese ne olur, desteklemese ne olur, demek yerine, koca, koca siyasetçiler, ta Amerikaya, Hoolywooda, uzandılar, adamın menagerini buldular ve gerçeği ortaya çıkardılar. Oh! çok şükür, desteklemiyormuş.

Bu kadar kötü giden bir iktidarı, koltuğundan indirecek, Ülkeyi içine düştüğü bu çokurdan çıkaracak, akıllı bir muhalefet var mı? Yok... Başbakan da bunu biliyor ve belli aralıklarla yemini atıyor. Muhalefet yemlenirken, Başbakan da işine bakıyor. İşine bakıyor derken, bir iş yaptığını söylemek istemedim. İşsizliğine bakıyor, demek istedim. Bunca yıllık ömrümde, iki kötünün bir araya geldiği, başka bir dönemi hatırlamıyorum.

Şimdi gelelim asıl konumuza. Baroş ve Nonda birlikte oynarmı? Yahu, niye oynamasın. Aynı takımda değiller mi? Baroş burda onarken, Nonda Gayseride mi, oynayacak. Teknik patron, oynatırsa oynatır, oynatmazsa oynatmaz.. Bu konu nereden çıktı, anlamadım. Birde Denizli var. Evleniyormuş. Mutluluklar dilerim. Bu konudaki taktik iyi. Sahadaki taktiği, ben de henüz çözemedim. 60.35 iyi bi taktik tir. Bazıları 85.17 diyorlarsa da, bence ofansif olmadığı için, tutmaz. Üstelik, toprak saha lazım. Sistem, tamamen savunmaya bağlı. Bu nedenle gol kısırlığı yaşanıyor. Ama 60. 35 takıma bir canlılık getirebilir. Bu konuda, Toroğlu ne diyecek, onu bilmiyorum. Nede olsa kabzımal. Söyleyecekleri önemli olabilir. İşte memleketimin mozayiği bu. Bizi bir arada tutan bunlar. Baroş, Nonda, Nissan, Honda.

Vali ve AKP li bayan encümen üyesi, şehrin dışında, gece yarısına yakın bir saatte, ormanlık bir arazide, otmobilin arka koltuğunda, eşofmanları ile oturmuş, şehrin önemli konularını konuşurlarken, münafıklar tarafından basılmışlar. Vali merkeze alınmış, encümen üyesi bayanın durumu hakkında bilgim yok. Ne olmuş yani. Koca koca adamlar, sosyal durumları elvermesede, aşık olup, arkadaşlık kuramazlar mı? Suç mu bu? Suç ise cezası varmı? İnsanı işinden eder mi? Şeriat kanunlarımı uygulanacak yoksa? Bayana, recm uygulanacak mı? Demokratik açılımda bunlar yokmu? Gönül, ota ve moka konamayacakmı artık? Vallah, başkasını bilmem ama, ben konmadan duramam.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 316
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster