Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ocak '13

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
348
 

Yenen de yenilen de sensin..!

Yenen de yenilen de sensin..!
 

Kendimi bazen John Forbes Nash'e benzetiyorum! Şu nöbel ödüllü deha matematikçi! Hani "A beautiful mind" filmini izleyenler bilir. Saygın ve başarılı bir matematik dehasının yakalandığı şizofreni hastalığı ile yaptığı mücadeleyi anlatır! Muhteşem bir filmdir! Ömrü kendini yenmekle geçen biri olan bana hep ilham vermiştir! 

Profesör Nash uzun çabalar sonucunda şizofreni ile mücadele etmeyi öğrenmiştir. Sanki hep ben de bunu başarmışım gibi gelir bana! Kendinizle satranç oynamak gibi bir şeydir bu! Hani kendi hamlenizi oynayıp, diğer kendinize sıra geçince , önceki kendinizin planlarını unutmanız gerekir. Hatta önceki kendinizin duygularını da unutmanız gerekir. Sonra hamleler arda arda devam ederken; tarafsız olmak için kendinizi bir yerlerde kaybediverirsiniz! Hangi kendinizi nerde kaybettiğinizi hiç bir zaman bilemezsiniz! Hani rüyanın rüya olduğunu tam anlamışken, rüya içerisinde bir başka rüya görmek gibi bir duygudur bu! Sanki rüya rüya içinde rüyadan bir bilmece!

Her şeye rağmen muhteşemdir bu! Döner ve sorarsınız kendinize! Şimdi sıra kimde! Kim kimi yenmeli! Oyun bittikten sonra "sevinme ve üzülme" duygusunu birlikte yaşamayı nasıl öğrenmeli! Evet evet dehşet ve muhteşem bir duygudur bu! Sen hem "sensin" hem de karşındaki "sensin". Aynı anda üzülen ve sevinen sensin! Oyunun sonunu hiç bir zaman bilemezsin! Zira yenen de yenilen de sensin!

 

Kutay Bilgehan

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 35
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 4072
Kayıt tarihi
: 15.01.13
 
 

İzmir doğumluyum, İstanbul'da yaşıyorum. Şirketlere, ' insan kaynakları ve bilişim teknolojileri'..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster