Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Kasım '20

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
55936
 

Yeni Dünya Başladı Mı?

Yeni Dünyada Bizleri Neler Bekliyor? Yeni dünya düzeni diye adlandırılan dönem sizce neleri içeriyor?

Geçtiğimiz mart ayından bu zamana kadar sürekli duymuş olduğumuz yeni düzen yeni dünya da neleri görüp yaşayacağız? Sizce dünyanın sonu mu geliyor yoksa bu da bir evrimleşme süreci mi? Uzun zamandır hepimiz bu pandemi sürecini gerek çevremizde yaşadık gerek ise sadece yaşayanları dinledik. Peki bundan sonrası ne olacak? İnanın 2020’ye ilk girdiğimiz günden beri bir olumsuzluk sinsilesidir gitmekte… Mart ayında hepimiz karantinada olup evde bu zamana kadar yapmamış olduğumuz her şeyi yaptık. Yedik, içtik, çeşitli uğraşlarla avundurduk kendimizi. Peki sonuç ne oldu? Yine bir hüsran yine bir salgın artışı içerisindeyiz. Bunun için neler yapılması gerektiğini devlet büyüklerimiz anlatsalar bile neden bir türlü eski normal düzenimize dönemiyoruz? Benim fikrimce halkımız evde kaldıkları süre içerisinde çok sıkıldılar ve ilk dönemdeki hastaların düzeldiklerini duydukça kendileri sokaklara attılar. Mekanlar, konser alanları, tatil beldeleri tıklım tıklım doluydu. Tabiki de gidilmesin demiyorum ama oralarda kendimizi ne kadar koruduk? Ne kadar dikkat ettik? Ne kadar sağ duyulu olduk? Bunun cevabını herkes kendince vermekte. Mesela bana sorsanız evet bende gittim ama kimseyi sosyal mesafe alanımın içine sokmadım. Desem yalan olur… Zaten kalabalık bir ortamda olduğunuzda yakalanmama riskimiz sıfırın altında sıfır. Hamdolsun ki yakalananlar arasında değilim diye kendimi avutuyorum ama gelecekte neler olur bilinmez. Maske ve dezenfektan kullanımını hat safhada yapsak bile “elbet bir gün buluşacağız” adlı söz aklıma gelmiyor değil.

Peki gelelim yeni dünya denilen noktaya…

Bana göre yeni dünyada salgınların oldukça arttığı, deprem ve afetlerin oldukça yükseldiği ve sonucun nerede olduğunu bilemeyeceğimiz bir nokta da olacağız. 2020 yılına girerken yeni umutlar ve beklentiler içerisindeydik. Sonucun ne olduğunu hepimiz gördük.

Bu bir oyun mu? Yoksa gerçekten bazı etkilerden dolayı virüs salgını kasıtlı olarak mı çıkarıldı?

Bunu herkes konuşmakta. 2021’e şurada bir şey kalmadı. Tahminlere göre Mayıs – Haziran 2021’e kadar bu virüsün daha da çok çoğalacağı söylenilmekte. İnanmak istemiyorum ama ortada gerçek veriler bulunmakta. Aslında şöyle herkes kendini 3 haftalığına eve kapatsa sadece eczaneler, hastaneler, marketler ve fırın açık olarak kalsa belki de Çin’in uyguladığı bu formülle koronavirüs salgınını atlatacak ve eski normal hayatımıza dönebileceğiz. Şuan Çin’de kimse maske bile kullanmıyor ve eski normal hayatlarına döndüler. Tabi ki karar merci ben değilim fakat yeni kısıtlamalar ne kadar etkili olacak bilemiyorum. Yeni dünya, yeni düzende bir tek uzaylıların gelip ülkemizi ele geçirmedikleri kaldı. O da olursa artık kıyameti bu dünyada yaşayan şanslı nesil olarak kendimizi adledeceğim. Şaka yapıyorum tabi ama durum bu yönde… Düşünsenize bu dönemde yaşayan, büyüyen nesil her şeyi gördü. Daha neler göreceğiz merakla bekliyorum. 40’lı doğumlularla 2000 doğumluların yaşadıkları süreçleri bir göz önünden geçirirseniz ne demek istediğimi daha net anlayabileceksiniz. Yeni dünya belki de bir kıyam dönemidir. Bunu da düşünmüyor değilim. Gidenler gidecek, kalan sağlar bambaşka bir düzende hayatta kalmaya çalışacak. Bunu yaşamadan göremeyeceğiz ama en büyük temennim eski hayatımıza dönüp sevdiklerimizle birlikte sağlıklı bir hayatı sürdürebilmek. Umarım her şey sizlerin de istediği gibi olur ve bir an önce bu illet hastalık tüm dünyadan yok olur.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 18734
Kayıt tarihi
: 05.10.16
 
 

Türkiyenin ilk dijital dergisi Evos Angels kurucularından, Türkiyede dijital yatırımların öncüsü ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster