Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Temmuz '14

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
698
 

Yeni Kitabım: "Abra Kadabra"

Yeni Kitabım: "Abra Kadabra"
 

Yazım hayatına 10 yıl kadar önce başladığımda "Yolumu paylaşırım, bir kişi bile faydalanırsa ne mutlu bana" demiştim. Şimdi bakıyorum sadece Milliyet'teki yazılarım 4 milyondan fazla okunmuş. Az ve öz yazıp uğraşınca ve bir yola gönül verince demek ki o yol da kişiye kendini açıyormuş.

Yazım hayatımın kitap yazarlığı bölümünde ise Nisan ayı ortalarında yeni kitabım: "Abra Kadabra -Değişim, Dönüşüm ve Uyanış" Hermes Yayınlarından piyasaya çıktı. İlgi beklentimin ötesinde. Buradan da sizlere bilgisini vermek ve mutluluğumu paylaşmak isterim. Kitap tüm dağıtım noktalarında, kitapçılarda mevcuttur, internetten de temin etmek mümkündür.

Umutsuzluğa asla geçit vermeden, toplum içinde gücüm yettiğince düşünsel çabam her daim devam edecektir.

Oğlum Anka'ya ithafen...

http://www.dr.com.tr/Kitap/Abra-Kadabra/Berk-Yuksel/Hobi/Parapsikoloji/urunno=0000000589638

Basın bültenini ve tanıtım metnini iletiyorum:

“Araştırmacı-yazar Berk Yüksel son kitabında farklı konu başlıkları altında yolundaki durakları paylaşıyor. Yazar, "böyle gelmiş böyle gider"cileri sarsmaktan büyük keyif alır. Yol göstermez, insanların yoluna göz dikmez sadece yol alır. Kolaya kaçıp başkalarını yontmanın gereksiz çabası ile zamanını öldürmeyip, kendine odaklanmaya çalışır. Jungun deyimiyle yüzyılımızda ruhunu kaybeden insanın bütünlenme çabasının paylaşımıdır bu çalışma. Kadim gelenek tünelinden süzülen tüm öğretilerin, inançların, ezoterik-inisiyatik disiplinlerin "Bir"in farklı yansımaları olduğunun paylaşımıdır. Bu akıntıya kürek çekmekten korkmayanın yolculuğudur. Seni diğerlerinden farksız kılmaya bütün gücüyle çalışan bir dünyada kendin olarak kalabilmek, dünyanın en zor savaşını vermek demektir. En güzel konuşan ya da en güzel yazan değil en güzel yaşayan kahramandır.

En kutsal yol kişinin kendi arayışı için çıktığı yoldur... İnsanoğlu kendi ürettiği değerlerle diğerini dışlar, sürekli her şeye sahip olmak ister. Benim olsun, olamıyorsa hiç değilse o da "benim gibi" olsun ister. Dünyayı versen "daha fazlası" der. Oysaki hiçbir şeye ihtiyacı olmayan insan, yenilmezdir. Hep ideali konuşur ama ne yazık ki her daim vasatı yaşar. Makro kozmosu kendinde kucaklayan bir mikro kozmostur "Gerçek İnsan". Bir özgün ve özel "Anka" olabilmek, netice ile ilgili değil ama bizzat bir görevin parçası olmakla ilgilidir. Yaşam yaşayabilene sürekli inisiyasyondur, farkındalık sürecidir ve sürekli kendinden yeniden doğumdur. Durmaksızın inilen ve çıkılan sarmal merdivenler kendini keşfetmeye vesiledir. Hayatta iyiler "ben daha iyiyim" diye birbirini yerken vasat hep kazanır.

Dendiği gibi: "Yanmayı göze alamayan da Hz. İbrahim olamaz..."

Sözün özü şudur: -Ben bu dünyaya herkesin istediği gibi biri olmak için gelmedim!
Gerisi lâfügüzaftır..” 

 

K FEZA YILMAZ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayırlı olsun.. Umarım devamı gelir.

Rıfat SOYDAN 
 04.07.2014 6:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 241
Toplam yorum
: 421
Toplam mesaj
: 122
Ort. okunma sayısı
: 32129
Kayıt tarihi
: 09.03.07
 
 

21 Aralık 1973, Ankara doğumludur. Lisans ve yüksek lisansını “İşletme” alanında yapmıştır. Araşt..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster