Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ağustos '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
997
 

Yeni Köşe Yazıları / Türkiye’de Tatil Yapmak Hakkı Ya Turistlerin Ya da Zenginlerin..

Yeni Köşe Yazıları /  Türkiye’de Tatil Yapmak Hakkı Ya Turistlerin Ya da Zenginlerin..
 

Bu yıl dolar ve Euro’daki ralli sebebiyle başta Antalya ve Bodrum olmak üzere konaklama fiyatları anormal ölçüde arttı. Dövize olan şiddetli ihtiyaç nedeniyle başta Ruslar olmak üzere turistler beş yıldızlık tesislerde 500-700 dolara 10 gün tatil yaparken, yerliler için bu rakam en az 5000-7000 liraya, yani 850-1250 dolara fırlamış durumda.

Yabacı turistleri kapmak için neredeyse kırmızı halılar seren turizmciler, Türk vatandaşına gelince burunlarından kıl aldırmıyorlar. Durum böyle olunca da doğru dürüst tatil yapılabilecek dört ve beş yıldızlı oteller, resortlar veya tatil köylerinde ancak 200 TL’lık.banknotlarla dolu şişkin  cüzdanı olanlar gidebiliyor.

            İşçi, memur ve emeklilere gelince böyle yerler zaten hayal iken şimdi çok olumsuz bir gelişme daha oldu. Devlet bazı askeri dinlenme kampları dahil, ilgili kurumların memur, işçi ve emeklilerinin yararlandığı tesisleri haraç mezat satmak üzere.. Böylelikle en kabadayısı 5-6 bin lira maaş alan bu insanlar varsa ancak memleketlerine, köylerine gidebilecek.

merkez bankası özdere dinlenme kampı ile ilgili görsel sonucu 

 Merkez Bankası Özdere Naim Talü Dinlenme Kampından Bir Görünüş..

            İşte bunlardan biri de uzun yıllar başta Merkez Bankası personeli ve emeklileri olmak üzere kamu kesimine hizmet veren T.C.Merkez Bankası –İzmir Özdere Naim Talü Dinlenme Kampı...  Şimdiye kadar çok iyi korunmuş ve geliştirilmiş bir yeşil örtüye sahip, çok geniş bir arazisi olan denize sıfır tesisin Katarlılara satıldığı söyleniyor. Tatil dönemlerinde ilgili mensuplara, afet zamanında da Van Depremzedeleri gibi mağdur insanlara tahsis edilen böylesine muhteşem bir tesis belki de değerinin çok altına burasını betona boğmaya gelecek körfez sermayesine verilecek. Onlar da bizim gibi insanların ancak yoldan veya denizden bakabildiği beş, altı, yedi yıldızlık tesisler yapacaklar.

            Bir ülkede çok zenginlerle çok fakirler arasındaki tehlikeli uçurumu tutan orta halliler, galiba yavaş yavaş aşağıya itiliyorlar

 .………İlgili resim

Guiza: İsmi büyüktü ama hiçbir işe yaramadı..Birçok benzeri gibi..

 Akıllanmak mı, ne yazık ki hayır!:  Başta dört büyükler olmak üzere süper lig takımlarının transfer harekatı tam gaz..Hele üç büyüklerde herkesin başı döndü herhalde.Her gün gazetelerde alındığı söylenen beş altı yabancı futbolcu..Çoğunun yaşı otuzun üzerinde, futbol başarıları belirsiz.. Belki Portekizliler veya Fransızlar gibi genç yetenekleri bulup alsalardı tamam derdik ama sonucun ne olduğunu Avrupa maçlarında görüyoruz. İşte Fenerbahçe..Ünlü bir teknik direktör, yeni alınanlar ve eskiler.. Avrupa da çoktan havlu atılmış, süper ligde küme yolcusu gibi bir trend.. Oysa alt yapılardan yetişen genç yeteneklerde ve Afrika’nın, Brezilya’nın başarıya aç, isimsiz ama çok yetenekli gençlerini bulup getirmede ısrar edilseydi belki bir-iki yıl şampiyon falan olunmaz ama gelecek on yılın şampiyon takımı kurulurdu.

Fakat bir elmanın bile olgunlaşması  için aylar gerekirken, hemen başarı bekleyen yönetici, futbol yazarı  ve seyirciler böylesini istemiyor.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 297
Toplam yorum
: 156
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 430
Kayıt tarihi
: 19.02.11
 
 

Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. Teknoloji Yönetimi dalında mast..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster