Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Aralık '09

 
Kategori
Yılbaşı
Okunma Sayısı
632
 

Yeni yıl

Üzerinde yeni yılla ilgili resimler bulunan müzik kutusunu mutfağa getirdim bugün. Zembereği kurup bırakınca yeni yıl müziği çalıyor. Ding, dong filan. Böyle bir müzik algılarımda yeni yılı anımsatıyor, filmlerden öğrendiğimiz.

Bence bu yıllarda yılbaşı gelsin istenmiyor. İşler yolunda değil, çoğunun kuru yemiş alacak parası filan yok. Otellerde geçirenlerin işleri bile zor, emekli komşularla toplanamıyor artık, gençler evde olmak istemiyor, mağazalar ağır kıyafetler satamıyor, kadınlar saçlarını evde boyuyor, hediye almasak ta olur durumu var. Öbür günlerden ne farkı var, otururuz televizyon seyrederiz muhabbeti. Oysa insan bir değişiklik istiyor, iyi yerlere gitmek, iyi şeyler yemek, iyi müzikler dinlemek, iyi hediyelere boğulmak istiyor, insanız çünkü, bir yıl bitiyor, yenisi başlıyor, iyi başlarsa iyi gider gibi duygular var. Yoksa dün ve bugün, yaşananlar dışında hepsi birbirinin aynı. Bana gelince, benim derdim kuşkusuz ülkenin derdi, ekonomik kriz, işsizlik, ölenler, şehitler, seller, yaşam zorlukları, trafik kazaları.

Ben yeni yılı en iyi dileklerimle hepinize armağan ediyorum, güzel olsun, umutlu olsun, sağlıklı bol kazançlı, sevgi, iyilik dolu, aşklı, sağ selamet geçsin.Verdim gitti, bana geçen yılları verin, yeter. Beş yıl öncesini, on yıl öncesini, kırk yıl öncesini, siz seçin , birini verin yeter. Ben orada olmak istiyorum. Lütfen.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 50
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 731
Kayıt tarihi
: 27.01.08
 
 

Biyologum ama öğretmenlik yaptım. Emekli oldum ve nihayet duygularımı, yaşadıklarımı, gördüklerimi p..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster