Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Aralık '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
78
 

Yeni yıl

Yeni yıl
 

google'dan alintidir


HERKESİN YENİ YILINI KUTLUYORUM.

2011 yılının son saatleri içerisindeyiz. Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geçirdik.

Şöyle bir geriye bakınca benim aklımda hep acılar kalmış.

Van 'daki deprem geçen yılın en acı olaylarından birisiydi. İnsan hatasını hep kader ve alınyazısına bağlamak, sorgulamamak insan olarak en büyük hatalarımızdan birisi. Şimdi bizler sıcak evlerimizde televizyon izlerken  onlar soğukla boğuşuyor olacaklar.

Kaçakçı mı terörist mi olduğu karıştırılan 35  vatandaşımız sınırda ölmesi de çok acı.  Beni düşündüren neden o bölgedeki bazı insanların kaçakçılık yaptığı bilindiği halde hiç önlem alınmaz. Engellenmez mi kaçakçılık? Her birine iş bulunmaz mı?

Komutanlarımızın, gazetecilerimizin yazılmamış kitaplar yüzünden tutuklanması, bilgisayarlara gönderilen virüslerin dışardan gönderildiği üç ayrı üniversite tarafından açıklandığı halde hala tutukluluklarının devam etmesi. Ne olduğu belirsiz gizli tanıklara inanıp değerli komutanlarımıza mahkemenin inanmaması, Dünyaca ünlü doktorumuzun yıllarca hapis yatması. En önemli yanlış ise tutuklananların bazı yayın organları tarafından suçlu olarak lanse edilmesi. Medyada hemen mahkum edilmesi. Mahkemeye çıkmadan yıllarca hapis yatmaları ne ile açıklanabilir?

Gençlerimizin parasız eğitim istedikleri için hemen yaka paça yerlerde sürüklenip hapse tıkılması. Okuma haklarının ellerinden alınması, tabi en önemlisi Güneydoğu Anadolu Bölgemizde ki terör olaylarının bir türlü önlenememesi.

Kadınlarımıza şiddetin artması. Şiddeti yapanlara verilen cezanın da insanı yaralaması.

Emeklilerin, çalışanların çoğunun ve asgari ücretlinin aldığı para  ülkemizde bu kadar düşükken , insanların çoğu yoksulluk sınırında yaşarken emekli milletvekillerinin maaşlarının bir gecede astronomik arttırılması.

Her yıl kişi başı milli gelir arttığı halde cebimizdeki paranın azalması. 

Daha ne yazayım bilemedim. O kadar çok olumsuzluk var ki sizlerin de içinizi sıkmayayım.

Kendi ailemde güzel şeyler oldu. Fakat toplumsal sorunlar o kadar ağır ki içimize bakamıyoruz. 2011 den benim hatırımda bunlar kalmış. Hiç güzel bir olay anımsamıyorum. Ben mi çok  karamsarım anlayamadım.

Dilerim 2012 de güzel olaylar yaşarız. Sorunlarımızın birçoğu çözülür. (İşsizlik,terör,şiddet,yoksulluk gibi)İnsanlar düşüncelerinden dolayı hapis yatmaz. 2012 'nin hoşgörü yılı olmasını istiyorum .

Sağlıklı, mutlu, nice yıllara...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sayın Yurttabirgül, bir yıl içinde olan olumsuzluklar özet olarak ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Teşekkür ederiz. Sizinde dediğiniz gibi bu yıl artık olumusuz şeyler olmaz diye umut ediyoruz.Biraz zor ama umut etmekten başka bişeyimiz kalmadı.Mutlu yıllar diliyorum. Yeni güzel yazılarınızı bekliyoruz.

nesrin yildirim 
 02.01.2012 23:22
Cevap :
Çok teşekkürler.Sevgilerimle...  03.01.2012 11:47
 

Merhabalar, Sevgili BLOG arkadaşım...! Yeni yıl, yeni yıl hoş geldi, sefalar getirdi bizlere... * Geçen yıl çektiğiniz sıkıntıları ve acıları, * Yaptığınız hataları ve kırgınlıkları, * Hayal kırıklıklarınızı ve rüyalarınızı * Harcadığınız fırsatları, imkanları LÜTFEN UNUTUNUZ...! Çünkü ; * YENİ 2012 YILINIZ KUTLU, MUTLU OLSUN..! * Evet önce sağlık, sonra huzur, zaten arkasından gelir mutluluk, * Siz ne yaparsanız yapın her şey kendiliğinden oluşur, gelişir ve önünüze çıkar. * YİNEDE HAYAT HOŞTUR..! Hepinize sonsuz sevgiler, selamlar ve saygılar sunarım..! NECİP KÖNİ - ADANA / TR

Necip Köni - Adana / TR 
 01.01.2012 20:44
Cevap :
Çok teşekkürler Necip Bey. Sizin de yazdığınız gibi en önemlisi sağlık.Gerisi teferruat. Sağ olun katkılarınız için.Esenlik dileklerimle...  01.01.2012 22:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 92
Toplam mesaj
: 83
Ort. okunma sayısı
: 784
Kayıt tarihi
: 14.06.07
 
 

Emekli matematik öğretmeniyim. İzmir'de yaşıyorum. Okumayı çok seviyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster