Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Aralık '16

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
262
 

Yeni yıla, Yeniay'ın taşıdığı enerjiler ile giriyor olacağız.

Yeni yıla,  Yeniay'ın taşıdığı enerjiler ile giriyor olacağız.
 

29 Aralık Perşembe günü (9:53) Oğlak Burcunda Yeniay
 
Yeni yıla,  Yeniay'ın taşıdığı enerjiler ile giriyor olacağız. Pluto'nun güç peşinde olma tutkusu, Jüpiter - Uranüs'ün bağımsızlık, özgürlük arayışı Yeniay'a şeklini veren...
 
Güçlü hedefler ve güçlü bir hedefe odaklanma enerjisi taşıyan Yeniay, hedeflenen amaçların gerçekleştirilmesi adına  yüksek bir motivasyon, hırs ve azim gücünü göstermekte. Kararlı, cesaret sahibi ve kontrolü ele geçirme yanlısı olmak bu Yeniayın taşıdığı enerji yansımaları ve yansıyan enerjiler gelişecek olan hareketlerin nitelikleri hakkında bilgi verici. Planlanmış, düzenlenmiş, başarıya, sonuca odaklanmış işlerin peşinde olmak, varmak istenilen hedefe yönelik güç, azim ve çalışkanlığı ortaya koyuyor olmak Yeniay ile birlikte ortak güdüler halini alacak.
 
Oğlak burcunda gerçekleşen Yeniay derecesi Merkür ve Pluto ile kavuşum içerisinde. Pluto'nun güç arama tutkusu Yeniay'ı şekillendiren önemli bir birleşim.  Güç , kontrol, hırs, azim, cesaret ve sonuç peşinde olmak, yeni yapılanmalara, yeni oluşumlara doğru gidilebilecek olunacağının işaretçisi.
 
Yeniay derecesi ile kavuşum yapan Merkür retro hareketini sürdürmekte. Merkür'ün retro konumu Yeniayın taşıdığı enerjilerin yoğunluğu ile olaylar üzerinde yanlış kararlar vermek, yanlış plan ve projelerin içine  girmek  sorunlarını getirebilir. Bu dönem içinde verilecek yeni kararlar, yeni atılımlar, girişimler, Merkür retrosu sonrasında rafa kaldırılan projeler halini alabilir. Fakat en olumlu anlamda şunu da unutmamak lazım, Merkür retro olduğu konumda iken gerçekleşen  güçlü bir Yeniay enerjisi, geçmişte kalmış, çözüme ulaştırması hep ertelenen, sonuca ulaştırma adına girişimlerde bulunma fırsatı yakalanamamış amaçlar, hedefler için oldukça uygun bir zaman dilimi içinde olduğumuza da işaret etmekte. Tüm bunları gözününe alarak karar vermek, seçim yapmak, potansiyelimizi bu yönde kullanmak olumlu sonuçlar yakalıyor olmamızı sağlayacaktır.
 
Gökyüzünde Balık burcunda Mars, Neptün, Güney Ay Düğümü kavuşumu var ve Yeniay derecesinin dispozitörü Satürn, bulunduğu dereceden Kiron ile kare açı yapmakta. Eylem ve hareketlerimizde gerçeklerden kopmuyor olmak, boyumuzu aşan işlerin altına girmemek, yanılgılara karşı dikkatli olmak, başarı kazanmak uğruna yanlış, yıkıcı, şiddetsel yöntemleri seçmiyor olmak önemli. Sonrasında sorun yaratacak, uzun vadeli sorumluluklarına hazır olunmayan, duygusal sebeplerin yoğunluğu ile başlatılan her türlü girişim açısından iyi düşünerek karar vermek olumsuz neticelerden koruyacaktır. Yeniay gerçekçi, ayağı sağlam yere basan, dispiline olabilen her türlü amaç ve girişim için destekler nitelikte. 
 
Yeniay haritasında Jüpiter - Uranüs'ün karşıtlığı, Venüs ve Satürn'den destekleyici açılar almakta. Amaçlar, amaçları ortaya koyma, görüş ve fikirlerde bağımsızlık arayışı dürtüleri ile birlikte büyüyüyen bir Yeniay olacağı görülmekte. Kendi görüş ve fikirleri ortaya koyma ve gerçekleştirme özgürlüğü arayışını ifade eden karşıtlık, diğer kişiler ile birlikte hareket edebiliyor olmayı , işbirliklerine yakın olmayı, yapıcı ve yenilikçi düşüncelere açık olmayı sağlıyor olabilmenin elde edilecek sonuçlar için kolaylaştırıcı unsurlar olduğunu göstermekte.
 
Ülkemiz haritası üzerinde baktığımızda, natal 7. evi üzerine düştüğünü görmekteyiz. Yeniay derecesi diğer ülkeler ile olan ilişkiler üzerine uzun vadeli düşünülmüş, gerçekçi, kontrollü ve geleceğe odaklanmış durumlar içinde olma gerekliliğine işaret etmekte. Yeniay'ın  Pluto ile kavuşumu, diğer ülkeler ile güçlü ilişkiler kurma, ortak hedefler belirliyor olma durumlarını göstermekle birlikte, ilişkilerde oluşabilecek güç arayışı, rekabet ortamlarını da göstermekte. Ordu ve güvenlik güçlerimizin ağır sorumluluk aldığı zamanlar içinde olduğumuzu,  mücadele, savunma hatta savaş halini ifade eden göstergeleri içinde bulunduğumuz gündeme göre düşündüğümüzde, vatan bütünlüğü, toprak, sınır güvenliği ile ilgili konular da yaşanabilecek muhtemel askeri hareketlenmeleri düşündürmekte. Ulaşım yolları ve araçları, hava, kara , deniz ulaşımı açısından kazalara, olumsuz, üzücü durumlara karşı oldukça dikkatli olmakta fayda var. 
 
Mutlu yıllar dileklerimle, sevgi ile...
 
Dilâra Başar Efeoğlu
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 100
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 626
Kayıt tarihi
: 25.04.16
 
 

Dilâra Başar Efeoğlu sayfanın içeriğini oluşturan Felsefe, Ezoterizm, Spiritüalizm ve Astroloji a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster