Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
482
 

Yeni yıla girerken

Yeni yıla girerken
 

2008 yılına girdik. Üç haftayı geride bıraktık.Yeni yılın tümdünyaya ve ulusumuza barış getirmesini diliyorum. Bakalım bu yıl neler değişecek.Güneydoğuda terör bitecek mi? İnsanların refah seviyesi yükselecek mi?Gençlerimizin çoğunluğu iş bulabilecek mi? Trafikte kurallara uyulacak mı? İnsanlarımız birbirine daha saygılı, hoşgörülü olacak mı? Yeni yılın ilk 20 günlük haberleri şunlar; Taksim'de yılbaşı gecesi yabancı kızlara taciz.Yapılan iğrençliğin cezası 57YTL.
Elektriğe %20, doğalgaza%15, çalışanlara ve emekliye%2 zam.
İhracat 106 milyar dolar, ithalat 170 milyar dolar.

Ekonomik göstergeler iyi değil. Devletimiz ve ulusumuz tasarruf yapmalı. Sorumsuzca harcıyoruz. Kredikartı ile borçlanan ülkelerin başındayız. Yorganımıza göre ayağımızı uzatmıyoruz. Gösteriş meraklısı olduk.
İslam dininin temel ilkesi; olanla yetinmek, başkasının malında gözü olmamak, gösterişten uzak durmak.

Cumhurbaşkanlığı konutu için bütçeden 30 trilyon ek ödenek ayrılıyor. Başbakanın eşi Kanyon alışveriş merkezini kapatıp sinema izliyor, alışveriş yapıyor. Kanyon'da en basit çanta 10 bin YTL. (Vatan Gaz. Mustafa Mutlu)

Bizi yönetenler düşünmeden harcıyorlar. Aşağıdaki insanlar ise gıda poşeti ve yarım ton kömüre şükredip, bu sadaka ile yaşamlarını devam ettiriyorlar.
Yine türban, yine AKP anayasası.

Türban serbest bırakılırsa tüm eğitim kurumlarındave devlet dairelerinde başı açık kimse kalmaz. Türban iş bulmak, işinde yükselebilmek için referans.
Dileğim bu konunun 2008'in gündemine oturmaması. Bıktık bunlardan. Yeter artık.
Tarihi, coğrafyası ve iklimi ile öyle güzel bir ülkede yaşıyoruz ki bunun kıymetini bilelim. Bilim ve teknolojiye önem verelim. Üniversitelerimizi destekleyelim. Genç nüfusumuzu iyi kullanalım.

Siyasiler, özellikle iktidar dini siyasete alet etmeyi bırakıp sorunlarımızı çözmeli. Muhalefet ile uyumlu çalışmalı. İktidar, kafasının arkasındaki düşünceleri artık bırakmalı. Yasalara ve hukuğa saygılı olmalı. Bu ülkenin LAİK bir devlet olduğunu unutmayıp onun gereğini yerine getirmelidir...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şekil kamuflaj olsun kafi derler. Afedersin! işi, başını örtsün de ne halt işlerse işlesin demeye getirdiler. Herkes örtünse birden bire toplum ahlaklı dinine imanına sahip mümin mi olacak. Vergi kaçırmayacak, kazık atmayacak, haram yemeyecek mi? acaba, Yok ama feraset sahipleridir düzenden faydalanmasını bilirler, bu nedenle düzenin değişmesine de gerek görmezler. sevgi ve selam.

Nariçi 
 25.01.2008 12:04
Cevap :
Teşekkürler.Çok doğru.%99 umuz müslümanda neden hiçbir Avrupa ülkesinde görülmeyen yolsuzluk,hırsızlık bizde var?Sevgilerimle...  25.01.2008 13:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 92
Toplam mesaj
: 83
Ort. okunma sayısı
: 786
Kayıt tarihi
: 14.06.07
 
 

Emekli matematik öğretmeniyim. İzmir'de yaşıyorum. Okumayı çok seviyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster