Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '13

 
Kategori
Yılbaşı
Okunma Sayısı
132
 

Yeni yıla merhaba

Yeni yıla, merhaba,  demeye,  sayılı, günler kaldı.  Acısıyla,  tatlısıyla, hüznü ve sevinciyle,  kocaman bir yılı, geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Belkide, kimine göre, geçen bir yıl hiçbir şey,  ifade etmezken,  birçoğunuz için, yaşadıklarıyla, özel bir yıl olmuştur.                                                               

Bir yıla, sığan, yaşamlarda,  kim bilir neler yaşanmıştır.                                          Kazandıklarınız, kaybettikleriniz, diye adlandırırsak, eğer, kazandıklarınız,  sizi ne kadar mutlu ettiyse,  eminim,  kayıplarınızda, canınızı bir oka dar yakmıştır.  Belkide,  yeni bir varlığın hayatınıza girmesi,  sizi mutlu etmişken, birçoğumuzda, yerine koyamayacağımız kayıplar yaşamıştır. Hayatın, anlamı, olan, dostlarınızdan, istem edende olsa,  ayrılmak zorunda kalmışınızdır. Yâda,  riyakâr,  gülümsemelerin,  sahte dostlukların,  farkına varmışınızdır.  Deneyimlerinizin,  fazlalığı,  olgunluğa eriştiğinizin, göstergesi olup, sizi, mutlu etmesi gerekirken,  değmeyen,  ilişkilere,  anlam yüklemenin,   ruhunuza, verdiği zarar mutluluğunuzun,  önüne geçmiştir.

Birçoğunuz, denemekten,  vaz geçmeyip,  yeni dostluklar ve arkadaşlıklara, merhaba demişinizdir. Eski, dostluklar, gibisi yok diyen yüreğiniz, yeni dostların, ruhunuza, kattığı, ışığa ne kadar muhtaç olduğunu görmüştür. Hayatınıza, giren, her insana, hoş geldin, demenin, verdiği garip telaşı, yaşamışızdır çoğumuz. Belkide, hesaba, oturmuşuzdur defalarca. Yaşadığınız, tecrübelerin zarar bölümünde, çıkan sayının, hala, nasıl bu kadar, canımızı acıttığına şaşırarak. Yeni, dostlarınıza aynı toleransı, göstermiyeceginize, kendinizi, inandırmaya çalışmışınızdır. Belkide,  sevginin, verdikçe çoğaldığını, bildiğiniz için, vermekten, imtina eden, insanların, bencilliğini, şaşkınlıkla izlemişinizdir.

Almaktan,  mutlu, vermekten, mutsuz, olan, yüreklerin, acınası, hallerine bakıp düşüncelere, dalmışınızdır.  Kendilerini, zeki zanneden, insanların, gerçek yüzlerini saklamak, adına, düştükleri, durumlara gülmüşünüzdür. Yinede, her şeye inat, sil baştan yaşamışsınızdır, birçok şeyi. Yaşamın, deneyimlerin, toplamı olduğunu,  sonunda, anlamışsınızdır.

Yılsonu, hesaplarınızda, mutsuzluk açığınız varsa eğer, yeni yılda bu açığı kapatmak adına, umutla, yeni yılı karşılayabilirsek eğer, belkide, kendimize de bir şans vermiş oluruz. Yeni bir yıla, yenilenmiş olarak girmeli, yaşananları tecrübe hesabımıza yazmalıyız. Varlığımızı, hak edenlere, merhaba, etmeyenlere, hoşça kal demenin, tecrübesini yaşamalı yeni yılada, kocaman bir HOŞ GELDİN demeliyiz

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 34
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 395
Kayıt tarihi
: 06.11.12
 
 

İzmir'de doğdum.  Adana!da yaşıyorum. Evli ve iki çocuk annesiyim. Uzun zaman bir gazetede köşe y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster