Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Aralık '14

 
Kategori
Yılbaşı
Okunma Sayısı
305
 

Yeni yıla nerede ve nasıl girmek isterdiniz ?

Yeni yıla nerede ve nasıl girmek isterdiniz ?
 

YENİ YILA AZ KALDI.


2014 yılını geride bırakmamıza çok az kaldı. Acısıyla tatlısıyla bir yıl daha bitmiş olacak. Bu yüzden Ben, Aralık ayını biraz buruk geçiririm. Bu ayda, geçen bir yılın muhasebesini yaparım ister istemez. Bir yıl boyunca yaşadığım herşey, hayatımda iyi ve kötü yöndeki değişiklikler gelir aklıma. Gezdiğim gördüğüm yerler, gitmek isteyip de gidemediğim yerler, uzun zamandır göremediğim dostlar, arkadaşlar, bir türlü veremediğim fazla kilolar, kendime verdiğim ve tuttuğum sözler, kendime verdiğim ancak tutamadığım sözler, böylece uzayıp gider bu liste. Sanırım bu liste, çoğunluğunuz için de geçerlidir.

Yıl biterken, yeni yılı nerede ve nasıl karşılayacağımızı düşünmeye başlarız bir de. Her yıl sonunda bir telaş alır Beni, bu yılbaşını nasıl geçireceğiz acaba diye. Akraba, arkadaş, eş, dost derken herkesten bir öneri gelir ve sonunda birinde karar kılınır. Bazen güzel geçer yılbaşı gecesi bazen de son derece vasat. Genelde dışarıda geçiririz yılbaşını ailece. Grup olarak bir yerlere gidip eğlenmek iyidir. Kimse kasmaz kendini, herkes birbirini tanıdığı için ortam sıcak ve samimidir. Bir de mekan güzelse, yemekler lezzetli ve müzikler de zevkinize uygun ise değmeyin keyfinize. Ama bunların tam tersi bir durum varsa, yılbaşı gecesi bir işkenceye de  dönüşebilir.

Aslında çoğu şey bizim bakış açımıza bağlı. Yılbaşı gecesi de öyle. Eğer beklentilerimizi çok yüksek tutarsak hayal kırıklığına uğrayabiliyoruz. Fazla bir beklentimiz yoksa, hatta son ana kadar plan dahi yapmamışsak, her şey çok daha güzel olabiliyor.

İşte Size yeni yıl gecesi seçenekleri:

Kendi evinizde, sevdiğiniz arkadaşlarınızla birlikte yeni yıla merhaba demek.

Sevdiğiniz bir akraba, dost ya da arkadaşınızın evinde yeni yıla girmek.

Küçük bir mekanda ( bar, restaurant, v.s.) arkadaş grubunuzla yemek ve eğlence.

İstanbul’ daki bir otelin balo salonunda yemek ve eğlence.

İstanbul dışında bir otele ( termal otel, kayak otelleri v.s.)  gitmek. Yılbaşı gecesinden sonra bir kaç gün daha kalıp, kısa bir tatil yapmak.

Yeni yıla yurt dışında girmek.

Gelir durumunuza  göre bu seçeneklerden birini tercih ederek yeni yıla girmeniz olası. Hangisinin en iyi olduğuna karar vermek de Size kalmış. Esasen benim için, kendi evimde ya da bir arkadaşımın evinde sevdiklerimle birlikte geçirdiğim yılbaşı geceleri en güzelidir. Dışarıda geçirdiğiniz gecelerde doğallık pek yoktur. Siz ne kadar doğal olmaya çalışsanız da etrafınızdaki abartılı durumlardan, aşırılıklardan rahatsız olursunuz. Herkes zoraki eğlenmeye çalışır. Eğlenmiyorsa da eğleniyormuş gibi görünmek için çabalar. Müzik zevkinize hitap etmeyen şarkılar söylense de katlanmanız, eğleniyormuş  gibi yapmanız gerekir. Çoğunlukla yemekler vasat hatta vasatın çok altındadır. İyi bir otele dahi gitmiş olsanız, durum pek değişmez. Yemek konusu hep hayal kırıklığı yaşatır Size. Görüntüsü güzel ama lezzeti olmayan yemeklerle geceyi geçirir, çoğunlukla da aç kalırsınız.

Evde geçirilen yılbaşında yemek konusunda bir sorun olmayacaktır. Çünkü menünüz, kendi sevdiğiniz, istediğiniz lezzetli yemeklerden oluşacaktır. Yemek yerken istediğiniz müzikleri dinleyip ardından da eğlenebilirsiniz. Ailenizle ve sevdiğiniz dostlarınızla, akrabalarınızla birlikte gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenip, güzel sohbetler  edebilirsiniz.  

Muhtemelen şu bir kaç gün içinde, yeni yıla nerede ve nasıl gireceğiniz konusunu netleştireceksiniz. Mekanların bir önemi yok aslında, önemli olan yeni yıla girerken neler hissedeceğiniz. Umarım bu yılınız iyi geçmiş, beklentileriniz  büyük ölçüde gerçekleşmiştir. Hepinize sevdiklerinizle birlikte, neşe ve mutluluk içinde geçireceğiniz  bir yeni yıl gecesi  diliyorum. Yeni yılda her şey gönlünüzce olsun. Sevgiyle kalın...

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 627
Kayıt tarihi
: 20.11.14
 
 

1968 doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Evliyim. Biri kız biri erkek ik..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster