Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ağustos '10

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
470
 

Yeniden...

Yeniden...
 

Sokaklarının kalabalığında yaşadığım tenhalıkta anlamalıydım belkide bu gidişi. Her bir adımda düşünmeliydim bir diğerini hangi yöne atacağımını…

……………………

Yaşıyorduk, bahaneler yaratıyorduk gülümsemek için, elime tutuşturdğu boyalarla beyaz duvarı mı renklendiriyorduk….

Bir zamanlar böyleydi…..

Sonra……

Renlendirdiğimiz duvarı siyah bir boyayı çarpıp gittin…

Yaşam durdu sanki o an, önümde ki siyahlıktan başka bir şey göremiycem sandım. Eskisinden daha da yaşanmaz bir haldi. Düştüm kalkamıycam sandım. Gölgem de silinmişti.

Yalnız, bensiz kaldım önce. İlk düşündüğüm nasıl başa çıkardım bu durumla.

Hüzün değildi bu kederdi. Acı veriyordu!

Zihnimle savaşmaya başladım. Bana oyunlar oynamasını istemedim. Yokmuş gibi, hiç olmamış gibi…

Tüm bir yılı ucundan tutup birleştirip yok etmek gibi…

Silmek yeniden başlamak gibi…

Acı çekmek canımın yangınlarıyla uğraşmak istemedim. Yok saymaktı yapabileceğim.

Sondu…

Hayatımın sonrasına müdahale edemezdim ki, plan yaparak ulaşabileceğim bir saatten fazlası değil. Hayatımın sadece beş dakika öncesini düşünerek ve bir saat sonrasını planlayarak yaşamak en kolayı gelmeye başladı.

En kolayı kendinden kaçmak aslında ve en beteri.

Bir gün kaçtığın herşey karşına çıkacak bunu biliyor olmak ve hep ertelemek…..

…………….

Önce hangisi silindi hafızamdan?

Sanırım sesin! Duyduklarımın hepsi gitti kulağımdan, sesini unuttum. Sesinden yerleşir insanlar zihnime, sesinden gider. Senin sesini kaybettim önce, sesin gidince hayatında gitti hayatımdan.

Ben ben olmanın özgürlüğünü yaşadım. Biz olmak için çabalamanın ne kadar da yersiz olduğunu algıladım. Boşa bir çabaydı ve BİZ yoktuk. Olmuşmuyduk, o da başka bir soruydu zihnimde. Kendimce çizdiğim bir resimin içine bizi yerleştirmeye çalıştım ben sanırım.

Tek olmak, ben olmak, özgür olmak kaybettiğim hissedemediğim bir duyguymuş, yeniden kazandım sen gidince. Aldatmaca bir dünya kurmuşum, içine de biz diye bir siluet yerleştirmişim. Sen silmeseydin o sulieti ben silemiyecektim onu anladım gidişinle…

Kolay olsaydı ben yapardım belki de. Ne olduğu nasıl olduğu çok da mühim değilmiş sonunda ne olduğu bütün çıplaklığıyla karşımda dururken öncesinde olanlara takılmamakla başladım anlamaya.

Tenhalaşmış her ses, önce kaybettiklerimi gösterdi sonra kazandıklarımı. Sesim kısıldı, sustum kendimden kaçtım, kaçak oynamayı da senden öğrenmiştim. Kaçtıkça kendimi kaybettim sesim kayboldu, durdum, kendimi aradım buldum ve sesimde kaybettiklerimi.

Hafifleştikçe konuşmaya başladım, sessizliğim gitti. Kendimle konuştum, içimde sustukça birikenler dökülmeye başladı dudaklarımdan. Kanadı kanadı ve bitti. Senle olan yarım öldü artık. Yarım kalmış halimi kendimde sakladıklarımla tamamladım yeniden.

Sen bana ben sana yetersiz kaldık.

Artık bir önemi de kalmadı zaten…

Silinmiş bir geçmişin kırıntılarında boğulmuştum, nefes alıyorum yeniden döndüm dünyaya….

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Canım Özge’cim.. Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Bazen, sevdiğimiz insanı kendi gözümüzde o kadar yüceltiyor ve erişilmez bir varlık haline getiriyoruz ki.. Sonra da o varlığa neredeyse tapıyoruz, O’nsuz yapamayacağımızı düşünüyoruz.. Ama ne zaman ki, O yere göğe koyamadığımız varlık, gerçek yüzünü göstermeye başlarsa ve geri dönüşü olmayan , hak etmediğimiz dil yaralarıyla yüreğimizi dağlarsa, verdiğimiz emekleri bir kalemde silip atarsa, işte o zaman ortada ne aşk kalıyor, ne meşk.. Sadece kalp kırıklıkları.. Ama biliyor musun, bana güven; güneş bir gün yeniden doğuyor ! Ve hayat aslında çok kısa.. Gereksiz üzüntülerle ömrümüzü tüketmeye hakkımız yok.. Sen de ne olur artık gülümse ve sök at içindeki dikenli otları.. Hep güzellikler dolsun kalbine ve sevgini hak eden bir sevgili gelip kurulsun yüreğine :) Sevgilerimle canım..

Mor Okyanus 
 13.08.2010 14:19
Cevap :
Canım benimm gülümsettin beni, teşekkür ederim tüm dileklerin için. Biliyorum herşey güzelleşiyor, içimiz güzelleşiyor, arınıyor... Mutlulukla kal okyanusummmm  13.08.2010 20:41
 

dağçiçeğim gelmiş..hoş gelmiş.."blog habercisi"ni kullanmıyorum..sevdiklerimi arayarak bazen de tesadüfle bulmak daha çok hoşuma gidiyor..ve bu yazın..öfke, pesediş ve diriliş mi..yeni hayatında geceden güneşi yakalaman dileğimle özgem..

mis-tress 
 10.08.2010 22:30
Cevap :
Hoşbuldum imbatımm, hamdım, piştim, yandım... Kül oldum yeniden doğdum şimdi. Silkinip kendine gelme hali bir nevi.. Güzel dileklerine teşekkürler imbatım, öptüm seni..  11.08.2010 10:38
 

Kendinden kaçmak kolaydır ama ta ki karşına gerçekler yeniden çıkıp yüzleşene kadar...Silmek, silkinmek, yeniden hayat dönmektir aslolan... Sevgimle.

Olgun Ekinci 
 09.08.2010 11:27
Cevap :
Yeniden kendine gelmek güzel... Sevgiler hemşerim....  09.08.2010 20:41
 

Kendimce çizdiğim bir resmin içine, bizi yerleştirmeye çalıştım..Ne dolu, ne çok şey anlatan bir cümle. Yazınız içinde içime en çok dokunan cümle bu oldu. Bazen öyle oyunlar oynuyor ki beynimiz, biz o oyunun gerçek olduğuna inanıyoruz,-mış gibi hissedip sonra bakıyoruz ki gerçek değilmiş. O an insan en büyük yıkımı yaşıyor işte. Ama bu sözü söyleyebilmek önemli, çünkü bu boşa geçen zamanın en net göstergesi. Böyleyse gitsin!!!:) Sevgiler.

mea culpa 
 09.08.2010 0:06
Cevap :
Kendine kalmak, kendinle kalmak herşeye rağmen güzel... Teşekkürler, sevgiler...  09.08.2010 20:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 127
Toplam yorum
: 448
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 786
Kayıt tarihi
: 22.09.07
 
 

Sıcağıyla bilinen memleketimde bir kış gününde geldim dünyaya. Bütün tezatlıklar hayatımda farklı r..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster