Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mart '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
465
 

Yeniden, yine bir ben…

Yeniden, yine bir ben…
 

Öyle çok gel - gitlerim oluyor ki ruhumda bugünlerde, ben bile kendimi tanıyamaz olmaya başladım.

Az önce güldüğüm bir şeye, iki dakika sonra hıçkıra hıçkıra ağlarken buluyorum kendimi.

Dinlerken keyif aldığım şarkı çalınca radyoda, üzerime bir hüzün çöküyor frekans değiştiriyorum.

Eve giderken akşamları, uzun uzun yürüdüğüm yolda, ’’ kendimi tazeleyip eve gideyim, bu acayiplikle evdekilere de sıkıntı verdiğimi biliyorum ve onlar benim bu halime neden tahammül etmek zorunda olsunlar ki ‘’ diye toparlanmaya gayret ediyorum, iyiyim diyorum.Yürüyorum yürüyorum ve yürüdükçe açılıyorum sanki.Eve varıyorum kapıda gördüğüm annem veya kız kardeşimin ardından yine yüreğime az önce sokakta bıraktığını sandığım yalnızlığım çöküveriyor.

Kızıyorum kendime çok kızıyorum.

Az önce yalnızdın şimdi ise değilsin daha iyi olman gerekmez mi diyorum.

Güzel gülüşleriyle ‘’hoş geldin’’ sözcükleriyle seni karşılayan insanların suçu ne ki, sana ve senin bu sevimsiz tavırlarına katlansınlar diyorum.

Üstelik bu yaşadıklarında onların hiç ama hiç kabahati yok, aksine sana destek olmak adına, yalnızlığını ve sıkıntını unutmak adına her türlü sevgileriyle karşında duruyorlar.

Sen, sen ne yapıyorsun?? Ya da ne yaptığını sanıyorsun???

Aslında sana da öfkelenmemek lazım galiba, çünkü sende ne yaptığını bilmiyorsun…

Düşünüyorum çoğu zaman ve varlıklarına şükür ediyorum ailemin.Ama en çokta onları yıpratıyor sanki kendi gel-gitlerim.

Aşılacağına inanıyorum bir süre sonra bendeki bu hallerin, ama zaman, ya benden bir şeyler götürmekte aşılacak süreyi beklemeyip daha erkenci davranırsa diyorum???

Psikologluk oldum galiba:)

Ya da sadece yaralııı!!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yukarıdaki cümle, benim MB a girmeme neden olan ilk blogumun başlığıdır. O yazıyı sizin için arşivimden öneriler bölümüne aldım. Eğer o yazımı okursanız bir çok sorunuzun cevabını orada bulabilirsiniz. Sevgiler, esen kalın.

Erol Özışık 
 14.03.2008 17:32
Cevap :
Teşekkür ederim bakıyorum hemen.Mutlulukla kalın...  15.03.2008 12:36
 

Öyle zor ki kapıyı sevgiyle açtığında karşında suratsızlığı sabitleştirmiş biriyle karşılaşmak (kızım yapıyor çoğu zaman), bir türlü memnun edememek ne yaparsan yap ve bir türlü memnun olamaması karşındakinin. Şartları değiştirmek mümkün olmayabilir ama suratını düzeltmek o kadar da zor değil. Hepimiz geçtik geçtiğiniz yollardan, hepimizin yüreğini acıttı kanlı-irinli hayat-sevda-ihanet-yalnızlık oyunları. Bu dünyada kalan tek şey "İyi insandı", "Pozitif biriydi" gibi güzel laflar. Güzel düşün inan güzellikler doluyor hayatına ben buna en net örneklerdenim. En zoru çok sevdiğin insanın bir türlü mutlu olamama becerisi. Babamızı kaybettik 4 kardeş, hiç kimseyi incitmeden atlattık cenazeyi ve mutlu olduk son görevlerimizi yerine getirdik diye. Mutluluk bulaşıcıdır sakın erteleme. Ne olur kendini bir kenara koy ailen için gülümse, gülümsedikçe güzel enerjiler yayılacak etrafına ve gerçekten güzel olacak yaşadıkların. Sevgilerimle

kevser şekercioğlu akın 
 13.03.2008 11:14
Cevap :
Çok hakılısınız ablacım degişmem gerek.Değişmeye çabalıyorum ama zamanmış en iyi ilacı herkes öyle diye.Bu halime tahamül etmek zorunda kalan anneciğimde hergün aynı şefkatiyle zaman diyo bana.İyi olacam ben.Teşekkür ederim güzel tavsiyeleriniz içime su serpti.Mutlulukla kalın...  13.03.2008 11:59
 

ucuz kahramanlığa gerek yok, yapmayacağım .. ama söylenmesi gereken bir cümle de olmalı, bu ise , zaman.... herşey zamanda saklı... geçecek yani.. bu hesaplaşmalar, yalnızlık, acı veren tüm hisler gidecek, tıpkı güneşten sonra ki geceler gibi :)

Kundelas- Sevdakılıçaslan 
 12.03.2008 17:30
Cevap :
Haklısınız.Doğru söze ne denirki.Teşekkür ederim.Mutlulukla kalın.  13.03.2008 12:05
 

Yok yok sadece biraz zamana ihtiyacın var. Hayat hepimize güzellikleri sunacak. Ve içindeki sıkıntıda gün gelip bitecek... Baharın sana iyi gelmesi dileğimle... Sevgiler canım...

Hoşsada 
 12.03.2008 16:04
Cevap :
Haklısın canım benim zaman en iyi ilacıymış zaten öyle diyolar.Zaman beni tüketmeden düzeltse çok sevineceğim ben aslında.Geçicek ama dimi canım arkadaşım hı!!??.Teşekkür ederim Mutlulukla kal Sevgiler...  13.03.2008 12:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 205
Toplam yorum
: 496
Toplam mesaj
: 91
Ort. okunma sayısı
: 4465
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

86nın bir kış günü doğmuşum, belki de ondadır kışı çok sevişim .Hayatın gerçeklerini görüp nefret..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster