Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Eylül '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
44
 

Yeniden doğuş

Anlayamadım gitti ben beni. Yediğim önümde, yemediğim ardında. Sağlığım yerinde şükürler olsun! Fakat sürekli bir endişe atağı ve korku çekilmez kılıyor yaşamımı. Geçenlerde kâbus gördüm. Uzun yıllar oldu böyle bir şey yaşamamıştım. Boşluğa düşer oldum bir keresinde de. Bunlar benim için zihnimin ne kadar yorgun olduğunun belirtileri.

Nitekim beraberinde bugün grip oldum. Bana göre bedensel, ruhsal, zihinsel ve duygusal bir yapıya sahibiz ve yine benim inancıma göre bir alandaki rahatsızlık; öyle ya da böyle diğer alanları da etkiliyor. Anlayacağınız, yine havam yerinde değil.

“Masal Terapi “ adlı bir eser eliminin altında dolaşıp duruyor son günlerde. Havam yerine gelsin diye; onu açtım ve bir masal çektim kendime. “ Yine Sen “ adlı bir masal çıktı niyetime.

Uzun uzadıya masalı yazmayacağım. Meraklısı zaten alıp okur. Yazarı da “ Judıth Malıka Lıberman.

Konuyu bağlanmak istediğim nokta; o masalın sonunda verilen alıştırmanın birini yaptığımda ortaya çıkan “ Yeniden Doğuş “ cümlesi. Bu cümleyi önerdikleri gibi durmadan söyleyeceğim; her zaman her yerde. Umarım yararı olur. Çünkü ben benden memnun oluyorum; düşlediğim durum bu. Yalnızca bu. Çünkü yine biliyorum ki; dışarıdan hiçbir şey bunu sağlayamaz. Umarım dilimdeki gönlüme düşer.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 423
Toplam yorum
: 72
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 155
Kayıt tarihi
: 10.10.11
 
 

İkbal Özlen DİNÇERLER. 14.02.1960 doğumlu. izmir Kız Lisesi Edebiyat Bölümünü okudu. Buca Eğitim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster