Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ekim '09

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
407
 

Yeniden merhaba,

Yeniden merhaba,
 

Tirilye'de gün batımı...


Uzun bir yaz, sonbaharın da neredeyse yarısı geçti. Yazmayı bırakmamın bir nedeni yoktu aslında. Önceleri tatilde biraz dinlenmek istedim. Sonra da ara verince bir türlü başlayamadım. Sağ olsun “Nerelerdesiniz?” diyen dostlar oldu. Kaybolduğum için onlardan peşinen özür diliyorum.

Yazmadığım süre boyunca hemen hemen her akşam uyumadan kafamda bir yazı yazdım. Genellikle çok yoğun olan ülke gündemiyle ilgiliydi. Ertesi gün veya günlerde benim yazı konumun gazete köşelerinde yorumlandığını görünce hem sevindim, hem de önce yazmadığım için biraz üzüldüm.

Çok güzel bir yaz tatili geçirdim öncelikle. Her ne kadar rüzgârlı ve geçen yaza göre nispeten serin olsa da yine de güzeldi. Yazlıkta yeni bir dost edindim. Bu yazın bana en büyük kazanımı buydu sanırım. Bundan sonra tatillerde canım sıkılmayacağı için seviniyorum.

Okulların açılmasıyla sorunlar başladı tabii. Bu yıl çok istediğim yeniden sabahçı olma ve beşinci sınıf alma isteğim zoraki gerçekleşti. Hatta iş “ yapmazsanız giderim”e kadar vardı. Çok sıkıntılı bir iki hafta geçirdim. Şimdi arkadaşlarımla zümre oldum ve öğretmen olduğum zamandan beri ilk defa zümre çalışmasından zevk alıyorum. Okul ve öğrenciler ise yine aynı. Benim 6. sınıf olan öğrencilerim de sabahçı olduğu için yine beni her sabah karşılayıp, her teneffüste yanıma geliyor, bütün sorunlarını paylaşıyorlar. Onları sınıf ortamında çok özlesem de en azından kendilerini görme şansım olduğu için mutluyum.

Oğlum da 6. sınıf oldu, bir taraftan okul, diğer taraftan dershane yoğun bir çalışmanın içinde buldu kendini. Ancak şu an için sorun yok, her şey gayet programlı ve düzenli yürüyor.

Geçen 3-4 aylık zamanda ülkemiz ve dünyada da bir sürü olaylar oldu. Günlük olayların hiçbirini kaçırmadım. Her gün 2-3 saat gazete okuyabiliyorum, ki bu arada bir yaşlılık gözlüğü de aldım. Gündemde beni çok üzen olaylar olduğu gibi en çok umutlandıran demokratik açılım ve savaşın bitirilme planları oldu. Geçen sürece bakarak muhalefet partilerine inat çok umutluyum. Bu arada kendini sosyal demokrat veya solcu diye tanımlayan pek çok şahsiyetin, sırf AK Parti yaptığı için barış sürecine karşı çıkmalarını şaşkınlıkla izliyorum. Ne aklım, ne ruhum bu tutumu doğru bulmuyor. Çocuklar ölmeyecekse, bence bunu kimin yaptığının hiç önemi yok.

Son olarak uzun zamandır yeni yazı yayınlamadığım halde, eski yazılarımın okunuyor olması beni çok mutlu etti. Ben de çoğu arkadaşımın yazılarını okudum. Her zaman yorum bırakmasam da çok değerli yazıların burada olmasından dolayı gurur duydum. Onları da kutluyorum.

Yeniden, yine merhaba!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Özledik...MB, aynı MB...değişen sadece dünya!..bizler ise aynen bıraktığın gibiyiz:)))...hoşgeldinnnn,sevgiler

Earlybird 
 19.10.2009 20:42
Cevap :
İçten karşılama için teşekkürler...Ben de sizleri özledim. Sevgiler...  20.10.2009 12:40
 

hoş geldiniz.... sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 19.10.2009 9:57
Cevap :
Teşekkür ederim, sevgi saygı benden...  19.10.2009 19:35
 

Sevgili Hocam sizi yeniden buralarda görmek ne güzel. Çok sevindim dönmenize... Umarım daha sık yazarsınız bundan sonra. Selam ve sevgilerimle...

Murakami 
 18.10.2009 22:25
Cevap :
Teşekkür ederim Celal Bey, ben yazmadım ama sizin yazıları okumaya devam ettim. Hepsi harika yazılardı. Yazmayı özledim. Umarım artık daha çok paylaşma imkanı olacak. Selamlar, sevgiler...  18.10.2009 22:41
 

Gerçekten uzun zamandır göremedim sizi sayfalarda. Artık birikiminizi paylaşmanın zamanı. Bunca konu yaşanmış bir süreçte yazılarınızı merakla bekliyorum. Ve hoşgeldiniz yeniden diyorum. Saygılarımla..

Güher 
 18.10.2009 11:56
Cevap :
Teşekkür ederim. Gerçekten birikmiş çok konu var. Yeni yazılarda görüşmek dileklerimle, sevgiler...  18.10.2009 22:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 111
Toplam yorum
: 741
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 5094
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 

1997 yılında öğretmenliğe başlamış bir mühendisim. Bir oğlum var. Çocukları ve yaşamı seviyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster