Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Nisan '09

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
433
 

Yeniden yazma sebebim

Yeniden yazma sebebim
 

Blog yazarlığıma uzunca bir süre ara verdim. Asla terk ettim gibi ifadelerde bulunmadım. Kimseleri suçlamadım. Sıkılmıştım yazmaktan. Anlamsız geliyordu burada yazmak. Ciddi konularda yazı yazıp okunmadığını görmek, kel alaka iğneleyici yorumlar almak isteksizliğimi artırmıştı. Ben yazmayı bıraktıktan sonra da blog dünyasında olup bitene arada bir baktığımda sıkılmakta ne kadar haklı olduğumu gördüm zaten. Artık iş ilk başlarda olduğu gibi yazı yazıp her türlü deneyemimizi, bilgimizi paylaşmanın ötesine geçmişti. Her zaman olan fikir ayrılıkları artık özel tartışmalara, kavgalara döner oldu. Elbette bazı konularda asla fikir ayrılığı olamayacağını, fikir birliği yapmamız gereken konular olduğunu unutmamak gerekir. Başka şıkkı olmayan konu başlıklarımız var ama bazıları ısrarla şık koymaya çalışıyor. Her neyse mevzu bu değil.

Az önce sevgili Sivyus'un yazısını okudum ve gülmekten tabiri caizse çatladım. Bir tek benim gülmediğime de eminim. Resimdeki at bile nasıl güldü bizzat ben şahidim. :)) İlahi Sivyus, sen beni güldürdün Allahta seni güldürsün. Vallahi hiç yazasım yoktu yazını görene kadar. Blog;Sivyus'un yazdığıdır ha vallahi çok komiksin. Ama bu yazını mizah kategorisinde yayınlayacaktın şaşırdın herhalde. Hayır blog kategorisinde okuyan ciddiye alır, yeni katılan arkadaşlardan seni örnek falan olur aman diyeyim. İyisin hoşsun, yazma düşkünlüğüne saygı duyuyorum ama yapma ne olur. Biraz mutevazi ol gözünü seveyim. Bırak da bir başkası yazsın senin için bu yazdığını. İşte o zaman cümle alem kabul edelim senin blog tanrısı olduğunu.

Değerli blog yazarları ne olur bırakın incir çekirdeğini doldurmayacak şeyler yazmayı, yazılanlar hakkında tartışmayı. Blog kültürü kurdun kuşun elinde heba olacak. Blog yazarıyız demeye utanır hale geleceğiz. Çok çeşitli kültürlerden, çok çeşitli bilgiye, görgüye sahip, çeşitli meslek gruplarından oluşan müthiş bir insan topluluğuyuz biz. Eminim ki paylaşacağımız, birbirimize aktaracağımız bir sürü ciddi konu var. Mesela ben öğretmenim. Eğitim konusunda birşeyler yazsam siz bana sorular sorsanız. Hiç mi veli yok aramızda. Mesela bu sene kaç dersten kalınacak, sorumluluk sınavlarında kaç ders seçilebilecek? Bu ufak bir örnekti. Anneyim mesela. Annelerin yaşadığı sıkıntılar yok mu? Paylaşıp birbirimize destek olsak fena mı olur. Herkes okumayıversin canım. Okunacağız diye illaki hep aynı konularda yazmaya gerek yok ki. Herkes bildiği uzman olduğu konularda yazı yazsa daha iyi olmaz mı? Elbette arada farklı konulara da el atacağız. Yeri gelince mizah yazacağız yeri gelince politika yapacağız. Ama her şey dozunda olmalı. Kimse kimseden üstün değil. Burası sanal bir yazı alemi. Yazı yazalım, yazdıklarımızdan ve okuduklarımızdan zevk alalım değil mi?

Tekrar merhaba herkese. Yazma isteğimi ateşleyen Sivyus'a da sevgiler:))

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 144
Toplam yorum
: 713
Toplam mesaj
: 146
Ort. okunma sayısı
: 2879
Kayıt tarihi
: 30.10.06
 
 

İzmir Cumhuriyeti'nde yaşıyorum... Sarmaşık Sanat Atölyesi'nde ebru sanatı ile uğraşıyorum. En es..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster