Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ağustos '16

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
16
 

Yenikapı: Başkomutanlık meydan savaşı

Hıristiyan Avrupa’nın bir ve beraber olup, bütün varını yoğunu Viyana Kapılarına dayanan Müslüman Osmanlı’nın karşısına yığarak durdurabildiği İslam İlerleyişi, 1699 Karlofça Antlaşması ile gerilemeye dönüşmüş, Müslüman Türkleri Arupa’dan atmak ve mümkünse tarih sahnesinden silmek için başlattıkları amansız saldırılar, Sakarya Muharebesine kadar sürmüştür. İslamın son kalesi olan Anadolu toprakları üzerinde bütün varını yoğunu ortaya koyarak çarpışan Müslüman Türk Ordusu, asırlardan beri devam edegelen Hıristiyan lık karşısındaki gerileyişe bir son vermiş, Başkomutanlık Meydan Savaşı ile de bu gerileyişi hücuma dönüştürerek hem düşmanı hem de Hıristiyan Avrupa’nın Müslüman Türkleri tarih sahnesinden silme hayallerini İzmir’de denize dökmüştür.

Osmanlı Mirası üzerinde kurulan yeni Türkiye Cumhuriyeti, o günden bugüne İslam Ümmeti’nin Dünya Coğrafyası’nın orta yerinde Anadolu toprakları üzerinde Hıristiyanlık karşısında bir kale görevi görmektedir. Bu kaleyi savaşarak elde edemeyeceğini anlayan düşmanlarımız, Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne kadar içeriden işbirlikçiler vastasıyla yıkma teşebbüslerinde bulunmuşlardır. Bu teşebbüslerin en sonuncusu, 15 Temmuz’da işbirlikçi hain FETÖCÜ’lerin başarısız darbe girişimidir.

15 Temmuz ‘daki bu girişim karşısında Türk Milleti, Başkomutanın çağrısıyla varını yoğunu ortaya koyup direnişe geçmiş, tıpkı Sakarya Muharebesi’nde olduğu gibi işbirlikçi hainleri maşa olarak kullanıp üzerimize saldıran Haçlı Zihniyetini yenilgiye uğratmıştır. Direnişin sembolü olan Boğaz Köprüsü adeta ikinci bir Sakarya olmuş, Kuva-i Milliye Ruhunu yeniden diriltmiştir. İktidarı ve muhalefeti önce vatan diyerek bir olmuş, Türk Milleti’nin vatanı için tek vücut olabileğini bütün dünyaya göstermiştir.

15 Temmuz Direnişini Sakarya Muharebesi olarak adlandırıyorsak, bugünü yani 7 Ağustos’ta Yenikapı’daki tarihi büyük mitingi de Başkomutanlık Meydan Savaşı olarak adlandırmamız gerekir. Sakarya’da düşmanı durduran Mustafa Kemal Atatürk, nasıl Başkomutanlık Meydan Savaşı ile düşmanı darmadağın etmişse, 15 Temmuz günü milleti direnişe çağırarak işbirlikçi hainleri durduran ve bozguna uğratan Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan da 7 Ağustos Mitingi ile Yenikapı Meydanı’nda muhalefet partilerinin liderlerini yanına alıp meydanları dolduran milyonlarla işbirlikçi hainleri ve onların Haçlı destekçilerini darmadağın etmiş, Türk Milleti’nin aralarındaki her türlü ayrılıklara, çekişmelere rağmen söz konusu vatansa bir olup kenetlenebileceğini, Müslüman Türk’ün yani İslam’ın bu en son ve en güçlü kalesinin asla yıkılamayacağını göstermiş oldu.

Yenikapı Mitingi, iktidarı ve muhalefeti, her görüşten insanı vatan sevgisinde birleştiren bir ilk ve Dünya’ya karşı bir başkaldırı hareketidir. Meydanda asılı iki Başkomutanın yani Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Recep Tayyip Erdoğan’ın posterleri iseTürk Milleti’nin içinden her zaman Başkomutanlar çıkarabileceğini ve düşmanlarına hadlerini bildirebileceğini hatırlatmaktadır. Başkomutan Erdoğan, Yenikapı’da hazırladığı bu manzara ile düşmanlarımıza öldürücü darbeyi vurmuştur.

Bu miting, bundan sonra Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya teşebbüs edecek iç ve dış düşmanlarımızı harekete geçmeden önce bir kere daha düşünmeye sevk edecek ve vatanın her karış toprağının vatandaşın kanıyla sulanmadıkça düşmana terkedilemeyeceğini anlamalarını sağlayacaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 38
Kayıt tarihi
: 04.04.16
 
 

Hayata ve gündeme dair yazılarımla milliyet blogtayım. 1973 yılında Bolu'nun Dörtdivan İlçesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster