Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
469
 

Yenilen Güreşçi Güreşe Doymazmış

Yenilen Güreşçi Güreşe Doymazmış
 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu tesadüfen izledim televizyonda. Grup toplantısında konuşuyor, heyecanlı, iddialı, meydan okuyor iktidar partisine. Diyor ki; 'Yerel seçimleri öne alalım,anayasa değişikliği yapalım, hodri meydan, var mısınız?'

Sanki seçmenler akın akın CHP ye üye olmaya başlamış. Yenilen güreşçi güreşe doymaz demişler, aynı o hesap. Kaç seçime girdi, kayda değer bir yükselme yapamadı Örgütleri kendi halinde işinde gücünde. Kitleleri heyecanlandıracak bir politikaları da görünmüyor. Her seçimde benzer konuşmalar. İktidar seçmen nazarında güç kaybedecek , kendi partisi belki güçlenecek.

Bir milletvekili istifa etti, yeni kurulan partiye girecekmiş. Facebook paylaşımında sordum muhatabına ön seçimle mi geldi diye. Aldığım cevap kontenjandan dedi. Üç dönem kontenjandan milletvekiki yaptığı kişi istifa ediyor, istifa eden vekille de görüşme yapıyor. Bir gün partinin sitesine baktım, vekillerin eğitim ve meslek durumlarına, o kadar çok müteahhit var ki hayretler içinde kaldım.

İstifa eden ya da ettirilen belediye başkanlarının durumu o partinin iç işi sayılır. Hukuka aykırı olabilir, antidemokratiktir. İlgili belediye başkanlarını savunmak hem de abartılı bir biçimde senin görevin mi? Seçim atmosferinde değerlendirmek için gerekli notlarını alırsın. Kısa bir demeçle bu uygulamanın demokratik olmadığını beyan etmen yeterli.

Tutup da erken yerel seçim istemeye ne gerek var. İstifa edenlerin yerine başka bir Ak Partili seçilir, değişen ne olacak seçimle. Çok konuşuyor, etkisi de pek olmuyor.

Sınır ötesi operasyona mecliste evet diyor, sonra şehitlerin vebali Tayyip Erdoğan diyor. O zaman niye evet oyu kullandı partin. Tutarsızlık resmen. Bu seçmenden oy almak öyle kolay değil, uzun uzun konuşarak, iktidara kafa tutarak oy alamazsın.

Bu millet seçimde AK Partiyi iktidardan indirdi. Üç parti koalisyon bile kuramadınız. Yenilenen seçimde seçmen anladı olayı, tekrar Ak Partiyi iktidar yaptı.

Muhalefet olmak da güzel, daha nice yıllara muhalif olmaya.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 439
Toplam yorum
: 327
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 225
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster