Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Nisan '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
994
 

Yerinde yeller esen CHP Kadın Kolları!

Yerinde yeller esen CHP Kadın Kolları!
 

Kadın Kolları çalışıyor ve çalışacak.Emeğe saygı lütfen.


12 Nisan 2010 tarihli Milliyet Gazetesinde “CHP gerçekten değişebilir mi?” başlıklı yazıyı hele, hele Kadın Kollarına atfedilen kısmını okuyunca gerçekten çok üzüldüm.

Yazar 40 yıldır tanıdığımız CHP demiş ama bana göre çok genç cici bir bayan olarak sanırım bu kırk yılın içerisinde bulunmasına imkân yoktu. En azından yaşı müsait değil.

Ha! Bu bir terim olabilir anlarım ama keşke her şeyin uzaktan göründüğü gibi olmadığını biraz tahmin edebilseydi, araştırsaydı derim o zamanda.

Partide aktif görev yapan bir üye olarak yanıtlamak istedim..

Değerli yazar Yılmaz Özdil’in bir yazısında Baykal’ın başbakan olacağını iddia etmesinden sonra CHP kulislerinde bir heyecan dalgasının varlığından söz etmiş.

CHP iktidar olmak, memleketi aydınlığa çıkartmak için var gücüyle çalışmaktayken Yılmaz Özdil bunu fark etmiş ve yazısına dökmüştür. Kendisine teşekkür ederim. Bu tür yazılar emin olun her insanı heyecanlandırır ve daha çok teşvik eder.

Güzel yazarımız CHP de 14 genel başkan yardımcısı var ve bunların çoğu televizyonda yüzünü görünce kanalı anında zapladığınız isimler demiş. Keşke diyorum, keşke kanal zaplanmasa da, ne dedikleri dinlense, bilgi sahibi olunsa. İşte, bu sebepten ötürü bilgi sahibi olmadan, kulaktan dolma sözlerle bazıları CHP hakkında ileri geri konuşuyorlar.

Ben diğer konulara değinmeyeceğim sadece beni ilgilendirenleri yazacağım.

Yazarın merak ettiği yerinde yeller esen CHP Kadın Kolları (akıbeti demiş ki, bu çok yanlış bir terim) bu konu hakkında biraz bilgi sunmak istedim

Kamunun yanlış bilgilendirilmemesi için ben sadece Kadıköy İlçesi CHP Kadıköy Kadın Kolu’ndan bahsedeceğim.

CHP Kadıköy İlçesi Kadın Kolu olarak pilot bölge belirlediğimiz varoşlarda 7 aydır kapı kapı gezerek insanlarla görüştük. Onları dinledik önerilerini, şikâyetlerini, partimizden beklentilerini aldık rapor halinde üst kurullarımıza sunduk.

Bu dolaşmalar inanın, yarın seçim olacakmış heyecanı içerisinde yaz sıcağı 40 derece güneş altında, yağmurda, kışta soğukta öz veri ile tarafımızdan yapılmıştır. CHP bu sokağa giremez denilen sokaklarda dahi, adım adım, kapı kapı dolaştık halkımızı bilgilendirdik. Halen devam ediyoruz.

Bizler odun, kömür, mercimek, makarna, altın dağıtmadık. Boş vaatler vermedik, sadece bilgi sunduk ve dinlemesini bildik. İnanın 5000 bine yakın insan ile görüştük. Anket yaptık. Halk yoksul, işsiz ve durumdan şikâyetçi. CHP.ni umut olarak görüyor.

Bunu nasıl anladığımıza gelince:

Haftada üç gün sabahtan akşama kadar çalıştık. Toplam 196 sokak taradık. Bu taramalar elimizdeki sokak haritalarına göre, bir teki dahi atlanmadan yapılmıştır. Alan çalışmalarımızdan arta kalan günlerde işçilerimizin eylemlerine katıldık, dernekleri dolaştık. CHP İstanbul İl Başkanlığı ve CHP İl Kadın Kolu Başkanlıklarının yapmış oldukları her etkinlikte ve de eylemde bulunduk. Yani her yerde vardık biz.

Şimdi 26 Nisan saat 14.00 de üç mahalleyi kapsayan büyük bir toplantı yapıyoruz. ( Dumlupınar Saray Düğün Salonu) Bu toplantıda Sn Kılıçdaroğlu halk ile bütünleşecek, onları dinleyecek ve diğer parti üst kurullarımız orada olacaklardır..Toplantı herkese açıktır, arzu eden gelip izleyebilir.

Politikanın kalbi İstanbul’da atar derler. Ben sadece kendi ilçemdeki durumu anlatmaya çalıştım.

Türkiye genelinde tüm illerimizde, ilçelerimizde ve en küçük yerleşim alanlarında dahi Kadın Kollarımız aynı özveriyle, zorluklara rağmen gönüllü çalışmaktadırlar. Keşke diyorum, basınımız bu çalışmalara biraz duyarlı olsa.

Kadın Kolları olarak Türkiye genelinde koordineli çalışıyoruz. İşimiz çok zor. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Değerli yazara özür dileyerek bir şey hatırlatmak istiyorum. CHP de teşkilat yoktur örgüt vardır. Biz kadınlar inanın altın günü filan da yapmıyoruz. Yolumuz Atatürk yoludur, var gücümüzle partimizi iktidara taşımak ve sesimizi daha çok duyurmak için çalışmaktan hiçbir zaman yılmayacağız.

Diğer ilçelerimizin ve il kadın kolu başkanlığımızın neler yaptıklarını ve de diğer merak ettiğiniz bilgilere www.chpistanbulkadin.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Bilginize.

Saygı ve sevgilerimle.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

BAŞKANIM SİZ GEREKLİ AÇIKLAMAYI YAPMIŞSINIZ, BİR DÜZELTME DAHA, CHP'DE14 GENEL BAŞKAN YARDMCISI YOK, DÖRT TANE VAR. 14 GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KURULTAYDAN SONRA UYGULANMAYA KOYULACAK OLAN YENİ TÜZÜĞÜMÜZ GEREĞİ OLACAK. DİĞER YANDAN KADIN KOLLARIMIZ ELEŞTİRİLECEK EN SON ÖRGÜT BİRİMİDİR. OLAĞANÜSTÜ VERİCİLİKLE VE CUMHURİYET SEVDASI İLE YOLLLARDA OLDUĞU KESİN. YAZARIMIZ BELKİ KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANLIĞINI İŞARET ETMEK İSTEMİŞTİR.

HÜSNIYE KAYA 
 17.04.2010 20:38
Cevap :
Sn.Parti.Mec.Üyem. Yazıma zaman ayırdığınız için ve ilginize gerçekten çok teşekkür ederim.Tüm yazılarımda anlatmaya çalışıyorum eksik kalan kısımlara değerli yorumlarınızla katkıda bulunmanız beni mutlu kılıyor.Tekrar teşekkür ederken sevgi ve saygılarımı sunarım.  19.04.2010 20:49
 

Sizi ve ülkenin geleceği için çalışan tüm hanımlarımızı kutluyorum. Allah sağilığınızı daim etsin de hep koşuşturun. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 15.04.2010 16:43
Cevap :
Değerli yazar İzmirli 97 ben de bu mücadelenin içerisinde olan tüm hanımlar adına size şükranlarımı sunar,gönülden teşekkür ederim.Saygılarımla.  15.04.2010 19:55
 

fakat hızlanmalıyız..Değişime uğrayan ve apknin açılımlarından yıldızı parlayan parti hızla kamuoyunu etkilemeye başladı, bu sebepledir ki ATATÜRK'ün CHP kadınları olarak bizler değiştirilmeden kamunun nabzını tutup, bir an önce hızlanmalıyız... Kolay gelsin... Sevgi ve saygılarımla..

Siel Vertu 
 14.04.2010 21:23
Cevap :
Sevgili Sema Hanım,elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız.Bunu da birlikte başaracağız.Tıpkı İstiklal Savaşımızdaki gibi Fatmaların,Eminelerin ruhu ile.Gönülden sevgilerimi sunarım.  15.04.2010 20:05
 

İnancımı kaybettim, tümüyle kaybettim, atadan, babadan dolayı hep oy verdik. sevgim ve saygımla.

Olgun Ekinci 
 14.04.2010 15:16
Cevap :
Değerli yazar Olgun Bey, lütfen inancınızı ve güvencinizi kaybetmeyin.Eyer bunları yitirirsek yaşamanında anlamı kalmaz bir yerde.Her yeni gün yeni bir umuttur.Mücadeleci ruhumuzu Atamızdan alan bizler mücadeleden yılmayacağız ,yılmamalıyız.Bize yakışmaz.Onun yolunda sonuna kadar varlığımızı göstereceğiz.Atamız ne demişti hatırlayalım.Ya İstiklal ya Ölüm.Saygılarımla.  14.04.2010 19:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 375
Toplam yorum
: 766
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 743
Kayıt tarihi
: 30.04.08
 
 

İstanbul Kadıköy doğumluyum. Herhangi bir menfaat grubuna bağlanmadan, açık fikirli, dürüst, önya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster