Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ocak '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
268
 

Yerli düşmanlar...

Yerli düşmanlar...
 

Merhaba sevgili okurlar,

Öncelikle, yarın nerede yaşanacağı ve hangi masum insanların hayatına mal olacağı belli olmayan, dün ise, hainliğini Diyarbakır'da yaşanan olayda gösteren terörist saldırıda, hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara şifa ve yakınlarına da baş sağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.

Ülkeyi kaos ortamına sürükleyerek bir yerlere varmak isteyenler, şunu bilmelidir ki, mücadele masum insanlar üzerine yapılmamalıdır.

Adına terör dediğimiz aslında masum insanların katline onay verenler, bunu destekleyenler de, en azından bu eylemleri gerçekleştirenler kadar suçludur ve sorumludur.

Ülkemizi bölmek ve parçalamak niyetinde olan dış güçlerle işbirliği içerisinde olan yerli düşmanlar hakkında, her türlü yasal ve hukuki işlemler hiç bir gerekçeye sığınılmadan, derhal ve en ağır bir şekilde yerine getirilmelidir.

Ceza yasalarımız, bu tür olayları yapanlar ve yaptıranlar hakkında en ağır müeyyideleri içerecek şekilde yeniden düzenlenmelidir.

Öyle insan haklarıymış, özgürlükmüş, demokratik hakmış gibi kavramlar kullanılarak, bu tür hareketleri yapanlar ve destekçileri kıytırık cezalarla, yakalanıp salıverilmemelidir...

Bu konuda üzerlerine sorumluluk düşenler, daha fazla geç kalmadan bugünden gereğini yapmazlarsa, terör denen bu olaylar, günün birinde onları da sevdiklerinden ayırabilir...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öncelikle yaşadığım ülkede BELEDİYELERİN şart koştuğu konteynere 50 ytl verdikten sonrası! yine belediyecilerin ve eş dostun tavsiyesi ,üzerine çalınmaması için, kilit kondurmuştum. BUNA HEM YAPTIM HEM KIZDIM HEM DE KENDİMİ DE BENİ BUNA ZORLAYAN NEDENLERİ NİÇİNLERİ DE AYIPLAMIŞTIM. Şimdi bu çöp bidonlarının köküne kilit koyduran güvensizliğe bir de üst kapak kilidi mi satın al denilecek... BEKLEYELİM VE GÖRELİM, Fatura yine biz zavallı masum halk ehline düşecek hiç kuşkunuz olmasın dostlarım... Taziye yazına bir ilave de benden gelsin istedim sevgili Atila... Dostça kalasın... nilgün ç.

NİLGÜN BURSA 
 05.01.2008 16:14
Cevap :
YORUMUNA TEŞEKKÜRLER DEĞERLİ ARKADAŞ, NE YAZIK Kİ ÜLKEMİZDE HER OLUMSUZLUĞUN FATURASI, HALK ADINA KESİLİYOR VE BEDELİNİ DE DOKUNULMAZLIK ZIRHI ARKASINDAKİ SİYASİLER YERİNE, MELEK'LER, EREN'LER, RIDVAN'LAR, CENGİZ'LER...ÖDÜYOR. ATEŞ İSE DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKMAYA DEVAM EDİYOR... ATİLA KARAKULLUKÇU KATKILARINA TEKRAR TEŞEKKÜRLER...  05.01.2008 18:49
 

en agir hapis cezasi muebbet olur onda da bir yetmiyo gibi itlerin hepsini besliyecek miyiz omur boyu? Yok Ab yi herseyi silip idam cezasini geri getirsinler, gul fidani gibi gencleri astik da bu seref yoksunu insan kilikli zebanileri mi asmayacagiz???

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 05.01.2008 13:58
Cevap :
MERHABA SEVGİLİ KOZANOĞLU, YAŞANAN BU OLAY SONUCU HİSSİYATINIZI ÇOK İYİ ANLIYORUM. KEŞKE, ÜLKEMİZİ İDARE EDENLER DE BENZER DÜŞÜNCE VE DUYGULAR İÇERİSİNDE OLUP CAYDIRICI YASAL DÜZENLEMELERİ YAPABİLSELER. YILLARCA SÜREN VE MAALESEF BANA GÖRE, OY UĞRUNA SÜRÜMCEMEDE BIRAKILAN BU OLAYLAR, ARTIK ALINACAK CİDDİ TEDBİRLERLE SONLANDIRILMALIDIR. BAKIN EN İLERİ ÜLKE AMERİKA'DA DAHİ MASUM İNSANLARA KARŞI SUÇ İŞLEYENLER, İDAMLA CEZALANDIRILABİLİYOR. MEVCUT YASALARIMIZLA, BU SORUN ÇÖZÜLEBİLMİŞ OLSAYDI, BUGÜNLERE GELİNİRMİYDİ? GELİNMEZDİ ELBETTE. DEMEK Kİ OLMUYOR.O HALDE YAPILACAK TEK ŞEY, CAYDIRICI CEZALAR OLMALI.BU İDAM MI OLUR, MÜEBBET Mİ OLUR YOKSA 30-40 YIL HAPİS Mİ OLUR, BİLEMİYORUM.AMA, BİLDİĞİM BİR ŞEY VARSA, O DA, MİTİNGLERDE YAKALANANLARIN, KAMERAYLA TESPİT EDİLENLERİN, YAŞI 18'İN ALTINDAYMIŞ DENEREK, YA DA BAŞKA GEREKÇELERLE, KARAKOLDA YA DA SAVCILIKTA YASALAR GEREĞİ SALIVERİLMESİ HALİNDE, BU OLAYLARIN BİTMEYECEĞİDİR. KATKILARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.. ATİLA KARAKULLUKÇU  05.01.2008 15:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 407
Toplam yorum
: 524
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 845
Kayıt tarihi
: 02.07.06
 
 

15.12.1950 Mersin doğumluyum. İzmir Ticari İlimler Mezunuyum. Bir Kamu Kuruluşundan  Şube Müdürü ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster