Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mayıs '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
233
 

Yeter! Çöz artık, çöz! Resimdeki çocuk için!

Yeter! Çöz artık, çöz! Resimdeki çocuk için!
 

Hürriyetin İnternetteki Anasayfasında Görünce Çileden Çıktım


Sizin yüreğiniz hiç mi sızlamaz? Çocuğunuz yok mu? Ya yeğeniniz? Siz hiç yanmış bir anne yüreği bilir misiniz? Kızılırmak yete rmi o yangını söndürmeye? Yeter artık, yeter; bitirin şu kepazeliği.

Resimdeki çocuğun yerine kendini veya çocuğunu koyupta ağlamayan insan değildir be! Yüreği taşlaşmış, insanlıktan çıkmıştır. Yazıklar olsun o çocuğun dünyasını başına yıkıp, geleceğini karartan, yaşamını zehir eden, yani bu olayda sorumluluğu olan herkese. Bu çocuğun babası ile olan beraberliği bitti, artık anılarında yaşayacak babası ve bir daha hiçbir şeyini paylaşamayacak babasıyla. Göz yaşı kan olup yüreğine akacak; içten içten, gizlice ve aktığı yerde derin yaralar açaçak.

Tabut, içinde cansız baba ve baş ucuna oturtulmuş bir çocuk. Kafasından şu an geçenlerden çok; onu her arayışında yanında bulamadıkça ölüp ölüp dirilecek bu çocuk.. Türkiyenin tamamını bu çocuğa bağışlasanız babasının yokluğundan duyacağı ızdırabın zerresini azaltamazsınız. Yeter artık, durdurun.

Belki de Türkiye tarihinde görülmemiş (çok partili dönemde) sayıda vekiliniz var, istediğiniz yasayı çıkarabilirsiniz. Dünyanın 16. ekonomisine sahipsiniz, paranız var. Dünyanın 3-5. büyük ordusuna sahipsiniz, her silahınız var. Polis, Ordu, Meclis, Yargı, İstihbarat hepsi emrinizde. PKK başı elinizde, görüşme içindesiniz. BDP müzakereye varım diyor. CHP uzlaşma içinde çözelim diyor. Suriyenin işlerine karışacak kadar dış desteğiniz var. ABD arkanızda, NATO yanınızda. Orta doğu eşbaşkanısınız. İslam aleminde saygınsınız, Hristiyan aleminin müttefikisiniz, İsrailden aldığınız silahlarınız var. Güçsüz bir muhalefetiniz var, etkileri yok. Anayasayı toptan değiştirecek gücünüz var, aynı toplantıyı önce terör konusunda  yapsaydınız. Yani o kadar güçlüsünüz ki; bu işi niye çözmediğiniz anlaşılamıyor.

Bedelli askerliği ha çıkardık, ha çıkaracağız diyerek onlarca kez gündeme taşıyıp geri kaldırdıktan nice sonra çözdünüz, tutuklu vekiller için aynı taktiği yapıyorsunuz, çözüm sizin elinizde. Terörü dolaysıyla yetim gözyaşını, acısını, ana feryadını durdurmak için de aynı şeyi yapıyorsunuz; uzadıkça uzatıp hep gündemde tutuyorsunuz.

Yeter! Çözün artık. Ergen oğlana hanım boşaması kolay mı dediniz? Öyleyse bırakın, yetki verin ben çözeyim. Ben kim miyim? Halkım, halk. Halk kendi yetkinlerini seçer ve görüşmeyle, hiç kimsenin oyuncağı olmadan, hiçbir karanlık hesaba dalmadan çözer.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bugünde 8 şehit verdik... Aymaz, utanmaz politikacıların kendi koltuk sevdalarından ve parmaklarındaki balı yalamaktan başka bir amaçları yok, Bu gece "obez ruhlarını" şişire şişire bir güzel uyuyacaklar, bundan adım gibi eminim, yazıklar olsun hepsine. Bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Ana ve babalarından hellalik diliyorum.

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 19.06.2012 18:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 51
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1279
Kayıt tarihi
: 11.11.11
 
 

İyi-kötü, kendimize göre bir Fırat idik, ama artık okyanusa karıştık, emekli memurum. Dünyada..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster