Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Nisan '15

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
6667
 

Yeter ama gerçekten yeter!....

Yeter ama gerçekten yeter!....
 

Kaynak ; http://www.trtspor.com.tr/


Hemen en başta söyleyeyim Fenerbahçe'liyim. Ama söz konusu olan Fenerbahçe değil Galatasaray olsaydı, Beşiktaş olsaydı, Trabzonspor ya da başka bir takım olsaydı tavrım yine aynı olacaktı. Evet siz Fenerbahçe'yi ya da bir takımı sevmeyebilirsiniz, nefret edebilirsiniz  hatta spor dostluktur, kardeşliktir teranelerini bir kenara bakıp düşman olabilirsiniz. Hepsini anlarım ama kimsenin ne gerekçeyle olursa olsun suç işlemeye hakkı yoktur, olamaz da.

Fenerbahçe otobüsü Rizespor deplasmanı dönüşü silahlı saldırıya uğradı. Allah göstermesin izi hiç silinmeyecek bir felaket olabilirdi. Yine Fenerbahçe otobüsü Bursaspor ile yaptığı kupa maçında saldrıya uğradı. Sarı-lacivertli kafileyi taşıyan otobüse, stadyuma yaklaştığı sırada rakip taraftarlarca meşale ve pet şişeler atıldı. O meşalelerden birisi otobüsün şöförüne denk gelse sonucun ne olabileceğini düşünebiliyor musunuz ?

Yine, Bursaspor'lu taraftarlar ısınmak için sahaya giren Volkan Demirel'e milli maçta trübün tepkisini göstererek '' vatan haini '' diye slogan attı. Şimdi ;Samuel Johnson'un '' Alçakların en son sığınacağı yer vatanperverliktir ! '' sözünü de size anımsatarak sorayım.

1) Evet ; Volkan Demirel ; Milli Maçta trübün tepkisini gerekçe gösterip sahayı terk etti. Evet Volakn Demirel aynı tepki Fenerbahçe maçında gösterilse sahayı terk etmezdi. Ben de olsam aynı tepkiyi gösteriridim. Çünkü , O maçta Fenerbahçe formasını değil, Milli Takımda ay yıldızlı formayı taşıyorum.  Sen daha maç başlamadan anneme, eşime, yeni doğmuş çocuğuma küfrediyorsan ben orada durmam. Volkan'ın yaptığını onaylamıyorsun peki daha yeni doğmuş bir çocuğa küfretmeyi onaylıyor musun ? Pedofili dünyanın her yerinde katalogluk bir suçtur.

2) Volkan'ı, Emre'yi, Melo'yu sevmeyebilirsin, hareketlerini onaylamayabilirsin, nefret edebilirsin. Ha onlar yanlış şeyler yaparsa disiplin mekanizmaları harekete geçer. Ama sen onun canına kast edemezsin, şerefine , annesine, eşine, çocuğuna küfredemezsin. Çünkü hakaret suçtur. '' Şu yönetici , şu futbolcu olmazsa Türk Futbolu güzel olur '' . Yok böyle bir şey. O zaman sen birilerini istemezsen ben de başkalarını istemem. Peki futbol o zaman nasıl oynanacak ? . Geçenlerde Volkan Trabzonspor Başkanı için bir şeyler dedi. Sanırım 5 maç ceza aldı. hah işte. Kim hatta yaptıysa, babamın oğlu olsa bile cezasını çeksin.

3) Hele hele rakip takım otobüsüne, futbolcularına fiziki bir saldırı asla onaylanamaz. Ondan sonra '' Bu falanca yerin halkına mal edilemez. Peki ya kime mal edilecek ? Sen mazeret edeceğine içindeki holiganları deşifre et, onları temizle...

4) Gazetenin internet sitesine giriyorum. Canlı bir maçın anlatımı var. Daha 10.cu dakikada, ne hakemin satılmışlığı kalıyor ne de bir takımın, bir futbolcunun çirkefliği. Ben açık açık söylüyorum. Fenerbahçe Galatasaray'a 5-0 yenilse ve hepsi de - bana göre- hakemin yanlış kararları ile atılan goller olsa ben hakemlere laf söylemem. 

5) Spor en kolay suç işlenebilen bir uğraş dalı oldu. Bir maçta  aleni bir şekilde küfret. Bunun karşılığı pek yok. Hele hele sosyal medyada işlenen suçların haddi hesabı yok.

Spor dostluktur, kardeşliktir demiyorum. Nefret et, düşman ol. Ama ama sakın sakın suç işleme. Kimsenin suç işleme özgürlüğü olamaz . Son günlerde Fenerbahçe otobüsüne organize saldırılara karşı önlem alınmalı, olası bir dramın önüne geçilmelidir. Hiç bir şey insan yaşamından daha önemli değildir !...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 81
Toplam yorum
: 70
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 7048
Kayıt tarihi
: 24.04.15
 
 

Türkiye'nin kısa espri konusunda en çok üretken ve tanınmış mizah yazarlarından birisiyim. 30 yıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster