Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ekim '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
413
 

Yeter artık! Biri buna bir dur desin!

Yeter artık! Biri buna bir dur desin!
 

Toplumun paçalarından şiddet akmaya başladı. Kanıksanmaya başlanacak nerdeyse artık. Bundan korkuyorum. Kadına şiddet durmuyor, gittikçe artıyor. Ya da daha evvel bu kadar gözümüze sokulmuyor da biz mi bilmiyorduk olan biteni. Midem kaldırmıyor, aklım almıyor.

Bir yanda karılarını öldüren caniler, hamile eşini döven hasta beyinler, küçücük kızların ırzına geçmek için sırada bekleyen hayvan ruhlular, zorla evlendirdiği kızını evleneceği gün sevdiğine kaçtı diye öldüren baba müsveddeleri, parktan yalnız geçen kadına saldıran psikopatlar bir gün içinde haber olan olaylar bunlar. Sadece bir günde.

Dün de benzer olaylar vardı, yarın da olacak. Geçen gün Habertürk gazetesindeki o şiddet fotoğrafı, o kadının hali, sırtındaki bıçak nasıl irkiltti insanları. Rahatsız etti. Gazeteye konmalı mıydı soruları havada uçuştu. İnsanları rahatsız etmesi bakımından belki de iyi oldu.

Kimbilir daha neler var bilmediğimiz, görmediğimiz. Sırada bekleyen ne cinayetler var kimbilir. Belki yarın bir bu kadar daha okuyacağız. Bunları yapanlar bir şekilde erkek olduklarını ispatlıyorlar herhalde.

Başbakan Erdoğan,3-5 ay evvel bir beyanatında, kadınlara yönelik şiddet olaylarının, muhalefetin ve medyanın istismarıyla artıyormuş gibi bir havada takdim edildiğini ifade etmişti. Yani muhalefet ve medya ortamı germek için bu haberleri kasıtlı ortaya seriyorlar ona göre.

Kapalı kapıların ardında yaşananları biz bilmezsek ortalık güllük gülistanlık olacak tabiî ki öyle gözükecek.

Nereye gidiyoruz biz böyle. Üstelik sadece kadına da değil toplumun bütününe, hayvana, eşyaya, düşünceye, fikre kadar yaşamımızın her alanında şiddet var.

Nedenini, sebebini sorgulamıyorum sadece bu sadist hayvanların bir yere kapatılmalarını istiyorum artık.

Bir umut yeni anayasada ki sert tepkilerin geleceği söyleniyor. Bileklikler, terapiler, psikolojik yardımlar, hapis cezası. Bunların bu hasta ruhluları durduracağından hiç emin olamıyorum. Hapisten afla çıkıp ilk gün bir kadına tecavüz eden ve yine hapse giren bir sürü insan görmedik mi?

Ne olursa ve kim olursa olsun, biri durdursun artık bu vahşeti!

 

Şükran Demirtaş

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dünyanın dörtte üçünü gezmiş biri olarak size şunu söyleyebilirim ki, kadına şiddet hemen her ülkede var. Hem de ne sadistçe olanları. Sadece ülkemizde varmış gibi göstermemek lazım. Kadınlarımız başımızın tacı. Rahmetli babamın dediği gibi: Öpülesi, sevilesi varlıklar. Ne yazık ki ülkemizde de hasta ruhlu insanlar var. Tabii ki toplumdan soyutlanmaları ve rehabilite edilmeleri gerekiyor. Eminim ki yeni anayasamız çok daha sert yaptırımlar getirecektir. Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 16.10.2011 20:36
Cevap :
Umarım Ata Kemal bey, gerçekten yeni anayasayı merak ederek bekliyorum. Hergün yeni cinayetleri okumak mide bulandırıyor artık. Yalnız kadına değil ki kendi hemcinsine,hayvana, eşyaya, doğaya her şeye şiddet uygulanıyor. Umarım azalır. Teşekkürler yorumunuz için. Sevgiler...  16.10.2011 21:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 249
Toplam yorum
: 1563
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 2848
Kayıt tarihi
: 19.03.11
 
 

Doğup büyüdüğüm şehirde, İstanbul'da yaşıyorum. Emekliyim. Gezmeyi, görmeyi, keşfetmeyi sevdiğim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster