Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ekim '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
334
 

Yeter artık!

Yeter artık!
 

Doğduğum, çocukluğumu yaşadığım, yetiştiğim kendime göre insanlığı öğrendiğim güzeller güzeli şehrimde komşularımız vardı sıkışınca kapısını çaldığımız, evlerinde pişip kokusunu aldığımız çorbalarını beraber kaşıkladığımız, evimizi evleri, evlerini evimiz bildiğimiz kara kaşlı kara gözlü esmerce tenli idiler, merttiler hırsızlık uğursuzluk bilmez kendi hallerinde geçinmeye çalışan kocaman yürekli insanlardı, yaşı ilerlemiş olanlarının kırık dökük türkçelerini bazen anlamaz bazen de az anlardık ama olsundu onlar bizim kürt komşularımız, kürtlerimizdi.

Askerlik çağımız geldi askere gittik o kara kaşlı kara gözlü esmerce tenli insanlardan orada da dost, arkadaş edindik gördükki onlarda benim memleketimin, şehrimin köylüleri gibi ihmal edilmiş, yoksul, kimseye zararları olmayan kocaman yürekli, mert delikanlılar, gün oldu okuma yazma öğretmeye çalıştık, gün oldu asker harçlıklarımızı paylaştık askerden sonra da görüşsek keşke diye ayrıldık onlardan...

Sonra ne oldu ne oldu da bana, benim 20 yaşına kadar gözümden sakınarak büyüttüğüm, vatanı, vatanımızı beklesin diye asker ettiğim evladıma pusu kurmaya, silah sıkmaya başladılar, bizim yüreğimiz yanınca onlarınki de yanmıyor muydu ki?

Onların sözüm ona aklı başında olanlarına sorduğumuz da devlet bizim oralara bir şey yapmadı ki hala da yapmıyor bahanesine sığınarak gözlerini kaçırıyorlar gözlerimizden.

Bilmiyorlar mı zannediyorsunuz Karadenizin, İç Anadolu'nun dağ köylerine de arabaların hala zor çıktığını, topraklarında patatesin bile zor yetiştiğini kendi bölgelerinde ki zorlukların aynen yaşandığını, elektriğin, suyun daha dün geldiğini, bal gibi biliyorlar amma bildiklerini söylerlerse kendilerini besleyen nifak yuvalarının oyunlarını bozabilirler onun için üç maymunu oynuyorlar.

Biz onlarla ekmeğimizi, aşımızı paylaştık onlar kendilerini dünyanın jandarması zanneden, gelişememiş, yoksul ülkelerin halklarının, kanlarıyla beslenen namussuzların oyunlarının, oyuncağı olmuşlar.

En aydınları, en kültürlü, en akıllılarımı zannediyorsunuz şu anda mecliste olanlarını, onlar pusulara düşürülüp katledilen çocuklarımız için sözde taziyelerini sunarken utanmasalar katliamı yapanları haklı çıkarmaya çalişacaklar ama nereye kadar!

Onların dedeleri, benim dedemle vatanımı kurtarmak için emperyalistlere karşı savaşmış, can vermiş torunları da emperyalistlerin emrinde vatanımı bölmek, emperyalistlerin mandası olmak için evlatlarımı pusuya düşürüyor, halkımın gözünden sakınarak 20 yaşına getirdiği evlatlarını katlediyor.

Ne zannediyorlar, tamam haklısınız, al bu topraklar senin, istediğin gibi saltanat sürebilirsin mi diyeceğiz onlara, çok beklerler daha, amma kanlı ellerini de çocuklarımızın bedenlerinden çeksinler...

Her sene bu aylarda bize aynı acıları yaşatıp sonra da tek taraflı ateşkes ilan ettik deyip çekiliyorlar inlerine, kovuklarına sonra bahar gelince kış uykusundan kalkıp başliyorlar yapacaklarını yapmaya. Ama ufacık beyinleriyle bu milletin de bir sabrının olduğunu ve taşmaya başladığını göremiyorlar düşünemiyorlar, başka hangi millet bu katliamlar karşısında aynı metaneti gösterir bilmiyorum onun için özgürce yaşadığı toprakları kana bulayan bu canilere yeter artık ÇEKİN ELLERİNİZİ ÇOCUKLARIMIZDAN ...! Yeter

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 38
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 1348
Kayıt tarihi
: 21.08.07
 
 

1961 Samsun - Çarşamba doğumluyum. Memur emeklisiyim. Evli ve üç çocuk babasıyım. Halen Kdz. Ereğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster