Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mayıs '12

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
1179
 

Yeter artık çek elini bedenimden!

Yeter artık çek elini bedenimden!
 

"Amazonlar" Bedenim sadece benimdir


  2005 yılında siz yasallaştırmadınız mı kürtajı?

O günden bu yana ne değişti , yine kim düğmeye bastı  da   Avrupa  Birliği uyum yasaları çerçevesinde  suç olmaktan çıkardığınız kürtajı , şimdi nerdeyse ölüm kalım kampanyası gibi yeniden suç haline getirmeye çalışıyorsunuz?

Nasıl da bağladınız Uludere cinayetleri ile kadının bedenini birbirine?

Yetmedi mi kadına karşı uygulanan şiddet, kadın ölümleri !

Kadınların ilkel koşullarda, ehliyetsiz kişilerin elinde can vermesini, sakat kalmasını mı istiyorsunuz eski dönemler gibi?

2005'de Diyanet fetva vermemiş miydi???

 

Bakabileceğim kadar çocuk yapma hakkıma  nasıl bu denli müdahale edersiniz, bu hakkı nereden alıyorsunuz?

 Neden ücretsiz doğum kontrolunü yaygınlaştırmıyorsunuz ?

 Bu ülkenin en büyük sorunu niteliksiz nüfus artışı değil mi ?

 Hani çocuğumun nitelikli eğitim hakkı ?

 Ya da iş hakkı ? Binlerce üniversite mezunu, niteliksiz işlerde  asgari ücrete talim edip, bu işi dahi bulduğu için kendini şanslı sayıyor.

 Her gün kazanımlarımızdan biri kayıp gitmekte elimizden. Artık sadece tercih ettiğimiz yaşam biçimini özgürce ve onurlu biçimde  yaşayabilmenin mücadelesini vermekteyiz.

Memurlar, doktorlar, öğretmen adayları , işçiler ,sendikalar ayakta!

 Yargı, basın, milli güvenlik, yasama, üniversiteler, eğitim, sivil toplum örgütlenmeleri, ...bütün kurumların içini boşalttınız. Demokrasiye bu kadar mı tahammülsüzsünüz. Nerde o balkon konuşmalarınız ? Sizin amacınız ne?. Hadi açık olun artık !!!

Artık yeter!

 Bari bedenimden, en temel kadın hakkımdan çekin elinizi!

 

Son sözleri  noktasına vvirgülüne kadar katıldığım HAKLI KADIN PLATFORMU'nun açıklamasına bırakıyorum:

 

* "Haklı Kadın Platformu'ndan Başbakan'a "kürtaj ve sezeryan" konusunda açık mektup

Sayın Başbakan,

Son zamanlardaki açıklamalarınız,  devletin kadın bedeni üzerinde yeniden söz hakkı istediğini düşündürmekte, bizi kaygılandırmaktadır.

İlgisi olsun olmasın tüm platformlarda kadın ve bedeni üzerinden siyaset yapmayı bırakınız.

 * İstenmeyen gebeliklerin kürtaj dışında engellenmesini istiyorsanız, yurttaşlarımızın doğum kontrolü konusunda bilinçlendirilmesi ve ücretsiz hizmet alabilmesi için çalışınız.

* Nüfusumuzun artmasını ve güçlü bir ülke olmamızı istiyorsanız, önce kaliteli eğitimi Türkiye’nin her köşesindeki kız ve erkek öğrencilere eşit bir şekilde ulaştırınız.

* Her anne-babaya, çocuklarının eğitimini, geleceğini istediği gibi sağlayacak işi ve geliri elde edeceği ekonomik fırsatlar sununuz.

* 2005 yılında iktidarınız sırasında Ceza Yasası’nda düzenlemesini yaptığınız kürtajı şimdi birdenbire cinayet olarak görmeye başladıysanız, Türkiye’de her gün işlenen en az beş kadın cinayetini de görünüz, engelleyici düzenlemeleri yapınız.

* Sezaryene karşıysanız, hastanelerde gereksiz yere yapılan tüm tetkiklere bir düzenleme getirilmesini sağlayınız.

* Kadınların kendi bedenleri üzerindeki söz haklarını, istediği zaman, istediği kadar çocuk doğurabilme özgürlüklerini tartışmayınız, tartıştırmayınız.

Biz kadınlar varoluşumuz ve duruşumuzla ilgili kazanılmış  tüm haklarımızı yeniden hiç kimsenin tartışmaya açmasını uygun bulmuyoruz.

Bunun ülkemizin gelişmişlik endeksinin geriye gitmesi olarak görülmesini ve anlaşılmasını istiyoruz. " *

 

* Mektup  30.mayıs.2012 tarihli Hürriyet com.tr.den alıntıdır.

Asi Güvercin bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Amann, sinirimden selam, sevgi gibi güzelliklerimi yollamayı unutmuşum!!! Aydınlık şehrimden, kocaman sevgilerimle kucaklıyorum Neşecim. Görüşmek üzere; yazılarınla belki de :)

derinmavi.. 
 31.05.2012 15:03
Cevap :
Ufukcum , böyle sinirimin ve tansiyonumun tepelere çıktığı yazılarda görüşeceksek varsın yazılarımda görüşmeyelim be sevgili arkadaşım...nasılsa biz seninle ve MB'den bana kalan dostlarımla İzmirin güzelliklerinde -ve d tam da şu anda olduğu gibi uzun uzun telefonlarda- görüşüyoruz ve sağlıklı olduğumuz sürece daima görüşeceğiz güzel mavi arkadaşım...güvenmek ne önemli unsurdur arkadaşlıklarda... olmazsa olmaz....  01.06.2012 11:52
 

Sevgili Neşe, bu tartışmanın tek olumlu yanı; senin blog yazman :) Yoksa tamamen geri gidiş! Başka bir açıklaması yok. Yıllarca, savaş verircesine uğraşıp, kadına ait en özel konuda edinilmiş bir hakkın, üstelik daha dün denilebilecek kadar yakın:27 Mayıs 1983 tarihli sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş, 2827 sayılı Aile Planlaması hizmetlerinin yürütülmesi esaslarını, önleyici ilaç ve araçların temin. imal ve saptanmasına ilişkin hususları ve cezai müeyyideleri kapsayan yasanın, kadın ve çocuk sağlığı açısından son derece önemli bu yasanın bertaraf edilmek istenmesi sadece geri dömüştür!!! Fütürsuzca yürüyorlar, sonumuz hayırlı ola!!!

derinmavi.. 
 31.05.2012 15:00
Cevap :
Sevgili Ufuk,çok değerli katkılar sunmuşsun, teşekkür ederim. GFerçekten bu konunun tek olumlu yanı benim iki yıl arada8 sonra blog yazmam ama bi sorsana sen, nasıl yazdın? kimbilir tansiyonlarım kaçlara fırladı!!! şimdi bunlar 1983'deki yasa değişikliği için o, Evren yasasıydı diye savunma yapıyolarher zaman8 işlerine geldiği gibi konuyu ele alırlar bilirsin o zaman neden YÖK yasasını kaldırmıyosunuz o da evren yayası... benim 2005 değediğim tarih de TÜRK CEZA Kanununun değiştirilme tarihi. Ve o tarihte bunlar iktidardaydılar. AB uyum yasalarını çıkarmakla, Avrupaya ve Türkiyedeki liberal çevrelere şirin görünmekle yani takiyye yapmakla meşguldüler. Ancaaaakkkkk plan aşama aşama uygulamaya kondu. Her seçimden sonra işin dozunu artırarak hedefe kilitlendiler. Bu da planın bir parçası işte. Uygun zaman Uludere cinayetleri idi. Ve düğmeye basıldı.......................Sevgiler teşekkürler hep mavi kal sen yine de ve bana da bulayşır mavilerini..   01.06.2012 11:17
 

Umarım yazılarına ara vermeden devam edersin. Özletme kendini.

Yıldız Nihat 
 31.05.2012 9:49
Cevap :
Ben de özlüyorum Mb yi MB li dostlarımı ve onların kelamlarını. hele senin gibi ha'za beyfendi, tartışmanın bile kalitelisini , en ağız tadı ile olanını yapabildiğin arkadaşlarımı...ama yazmamak benim sağlığım açısından daha hayırlı sevgili Nihat. bunlar ve yaptıkları benim tansiyonumu fırlatıyorlar inan.......teşekkür ederdim ziyaretin yorumun için. sevgiler ve selamlar...   31.05.2012 14:00
 

cambazhaneler çoğaldıkça, bu gibi çıkışlar oluyor. Bunların sonu, hayra alamet değil. Lastik bir gün patlayacak: "Lastiklerinin dubleks garantisine rağmen." Selam ve sevgi ile

Muzaffer Cellek 
 31.05.2012 9:25
Cevap :
patlayacak Cellek patlayacak ...bu gidiş hayra alamet değil. bir gün İrana uyanacağız ve ne yazsık ki bunun geri dönüşü olmayacak asla!!! Hazret emretti ve Uludere'nin yerine kürtaj ve sezeryan kondu . Ve dini fetvalarla mesele tartışılıyor! Sırada zina vardır eminim....selamlar ve gönülden sevgiler...  31.05.2012 9:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 171
Toplam yorum
: 3375
Toplam mesaj
: 406
Ort. okunma sayısı
: 2300
Kayıt tarihi
: 15.02.07
 
 

Düşünen, üreten, kendine, insana, çağına sorumlu, tavırlı, taraflı , çağdaş ve yüzü aydınlığa dön..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster