Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Aralık '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
68
 

Yetim hakkı yiyene oy vermek günah değil mi?

Yetim hakkı yiyene oy vermek günah değil mi?
 

Yıllardır en büyük destekçisi olan cemaat ile arası açılan iktidar zor günler geçiriyor. Tartışmalar, iddialar, belgeler, kasetler her geçen gün çoğalarak sertleşiyor. Bu dalgaların durulacağı da pek yok gibi.

İşin bazı tarafları halkı yapılan yolsuzluklardan daha çok üzüyor. Rant uğruna birbirine kazık atan ve yollarını ayıran bu iki kesim rant kavgasına düşmeseydi birbirlerinin açıklarını halkla paylaşmayacaktı. Bazılarımız da hala onları dindar görüp baş tacı etmeye devam edecekti. Ki bunca rezilliğe rağmen hala daha bağnaz, yobaz, at gözlüklü holiganları mevcut. Neyse ki az da olsa bazı kesimlerden bunca ahlaksızlıktan sonra seçimlerini değiştirdiğini duydum, ne mutlu onlara.

Halkımızın belli bir kesiminin gözünde koyu dindar görünen bu kişi ve kurumların dini alet ederek sömürdükleri ekranlara yansıyanlardan çok fazla olduğunu biliyoruz. Gezi Parkı eylemleri sırasında öldürülen, gözlerini kaybeden, aşırı gaza ve sokak aralarında pala ve sopalarla dövülen gençlerimiz o paralardan daha değersizmiş ki hiçbir emniyet sorumlusu görevinden alınmamıştı.

Hangi kitap, hangi din insan hayatını paradan daha değersiz görür?

Yıllardır iktidarın ve okyanus ötesinin yaptığı planları, ölümüne sebep oldukları Müslümanları, halkın parasıyla sağladıkları rantı halka anlatan aydın kesim, yazarlar, gazeteciler, öğrenci grupları hep sindirildi, susturuldu. Yıllardır aydın kesimin yapamadığını bir “Dershane” kavgası yaptı ya en çok buna yanarım.

Ak Parti seçmeni olup bu yazımı okuyan insan, sana sesleniyorum. Orduda nizam kalmadı, hayali darbelerle hepsini içeri tıktılar sustun, sana gerçekleri yazmak isteyen gazetecileri hain ilan ettiler gıkın çıkmadı. Öğrencilerin, işçilerin, emekçilerin, ataması yapılmayan öğretmenlerin, engelli kardeşlerin hep görmezden gelindi kanal değiştirmekle yetindin.

Bu topraklarda bayrak inmez ezan dinmez dedin “Kürdistan” denen bir saçmalığı getirip burnunun dibine soktular, neredeyse ülke elden gidiyor bir bildikleri vardır dedin. Her şeyi bir kenara bıraktım, siz konu para olunca en büyük müttefikini satanlar! Sizin, ailenizin, akrabanızın, yetimlerin hakkı olan paralar yeniyor, yine Ak Parti dersen nasıl kılacaksın namazını? Ak Parti’nin yaptıklarını eleştirip yerden yere vuruyoruz diye sevinme cemaatçi kardeşim. Hangi tarikat size İslam’da; Irak’ta 400.000 Müslüman’ın ölümüne sebep olan Amerika’da konfor içinde yaşayın dedi. 137 dönümlük arazide, 8 villa içinde 100’e yakın hizmetçiyle yaşayan bir dindar olmanın olasılığı yoktur. Dindarlığı cüzdanının kalınlığında değil de Allah ile arasında olan kişi “Öldürmeyeceksin” emrine uyanı, “Çalmayacaksın” emrini namusuyla sahipleneni başa getirir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 358
Kayıt tarihi
: 15.11.10
 
 

04.09.1991 Ankara doğumluyum, Ankara'da yaşıyorum. Aksaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster