Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '07

   
  Kategori
  Okullar
  Okunma Sayısı
  294
   

  Yetiştirme yurdundakiler bizim çocuklarımız

  Yetiştirme yurdundakiler bizim çocuklarımız
   

  Değerli okurlar, son zmanlarda yetiştirme yurtları ve yibolardaki olumsuz olaylar yine gündemi işgal eder oldu. Bunları gündeme getirmenin habercilik etiği bakımından önemini inkar edemeyiz.

  Ancak bu haberlerin veriliş biçimi buralarda hasbelkader barınan çocuklar üzerinde menfi etkilerini de göz ardı etmemeliyiz. Buralardaki yavrularımız daha çok yoksul ve parçalanmış ailelerin çocuklarıdır. Bu çocukların, hepimizin çocuğu kadar sevgi ve saygı ya hakkı vardır. Bu yayınların sürekli yapılması bu yavrularımızı psikolojik olarak daha da açmaza sokmakta, hayata küskün, sanki potansiyel suçluymuşlar hissi uyandırmaktadır.

  Mevzi olan olayları genele yansıtmadan ve onların da insan olduğunu unutmadan haber yapılmalı. O sevgiye ihtiyacı olan yavrularımıza sevgi göstermeliyiz. Ve onlara güven vermeli, yaşanan olayların tahribatını onarmalı, olayların üstünü de örtmemeli, sorunları çözmeli, suçluları adalete teslim etmeliyiz.

  Unutmayalım ki gelecekte kimin nerede bulunacağını bilemeyiz. Allah gecinden versin; bizler de ölebiliriz veya ailelerimiz parçalanabilir. Çocuklarımız devletin korumasındaki bu yurtlarda barınmak zorunda kalabilir.

  Kendi çocuğumuza gösterdiğimiz sevginin birazını da buralardaki çocuklarımızla paylaşalım.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
   
   

  keşke herkes bizler kadar duyarlı olabilse,bu çocuklara haftada 1 saatimizi ayırsak onlarla ilgilensek belki ozaman kötü yetiştirilmiş yada yuvalarda eziyet gören çocuklarda kalmayacak.

  Gülistan 
   17.05.2007 15:09
   
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 1
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 294
  Kayıt tarihi
  : 04.01.07
   
   

  Emekli eğitimciyim. Sosyal hizmet uzmanıyım. İnsanlığın yararına olacak her olumlu fikir ve görüşe a..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster