Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ağustos '11

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
488
 

Yıl dönümü

Yıl dönümü
 

24 Ağustos 2007

Kemer de 20 hektar Kızılçam ormanı yanmış

Yunanistan’da yine orman yangını olmuş 5 kişi ölmüş

Altı aylık bebeğini satmak isteyen Romalı çift yakalanmış

Net Holding, Mare Monte Otel ihalesini kazanarak 49 yıllığına kiralamış

Kayseri’de otobüs şarampole yuvarlanmış, 5 kişi ölmüş 30 kişi yaralanmış

Neler olmuş neler.

Kim bilir o sene o gün kaç kişinin canı yandı, kaç kişi sevindi mutlu oldu, kaç kişi öldü, kaç kişi doğdu… Gün – ay – yıl olarak hatta bazen saati dahi zihnimizde tuttuğumuz tarihler vardır. Bugün de öyle bir şey işte. 4 yıl önce bugün kendi öykümü yazmaya başlamıştım kısada olsa. Bir yıldönümü var şimdi aklımda. Günü geldiğinde kutlanmayı bekleyen. Ama böyle değildi düşlediğim kutlama. Her sene geldiğinde bir başka tatta olmalıydı. Üzerine kurulu pembe hayaller yerini bu kadar siyaha bırakmamalıydı. Ve iyi ki ler ile geçmeliydi bugün. Kutlanmayı hak etmeliydi. Sevilip, sarmalandığını bilmeliydi. Hayatın istediğimizi vermediği sıralarda bizim için kurguladığı bir başka planı olurmuş hep. Daha hayırlı dediğimiz kavram. Doğru olanı, güzel olanı hazırlarmış bize.

Demek uzun vadeli planlarımda hep alay etmiş hayat benimle. Başka başka yaşamlar hazırlamış gelecekte sunmak üzere. Heves kaldı mı bilinmez. Tekrar sil baştanlar yorsa da insanı, kaybedilse de zoraki kazandığın inanç nefes aldığın sürece ümitlerinde peşinde. Ne kadar uzun gibi gelse de beş sene, altı sene hepimizin önünde up uzun bir yol var sonunu henüz göremediğimiz ve hatta görmeden, bilmeden gideceğimiz.

İşte buna da hayat deniliyor Şennur Hanım’ın dediği gibi. Kimi zaman mucizeler sunuyor, kimi zaman incitiyor, acıtıyor, kırıyor. Sen onu ne kadar seversen o da sana o kadar güzellik yaşatıyor. Ama inatlaşırsan kıyasıya bir mücadele başlıyor aranızda. Galibi hayat, mağlubu sen oluyorsun mücadelenin. Geçmeyen hiçbir yara yok neyse ki. Zaman denilen ilaç yorsa da ara sıra, en etkili tedavi yöntemiymiş aslında. Ve iyi ki istediklerimiz hemen gerçekleşmiyormuş. Evren istediklerimizi bize verene dek bizler için bir süre hazırlamakla aslında bizi koruyormuş.

Düşünsenize eğer öyle olmasa ve her istediğimiz hemen gerçekleşse nelerden mutsuzluk, pişmanlık duyacaktık kim bilir. Beş sene evvel ki aklımızı şimdi beğenmediğimize göre? Dünya güzel planlanmış bir sistem ile işliyor. Her şey aslında ilk başında ne kadar buz gibi görünse de bizim lehimize gelişiyor. Almasını, anlamasını bilene.

İnsan emin olmalı ki şimdinin vazgeçilmezleri, ilerinin hiçbir şey ifade etmeyenleri oluyor. Onca kalp ağrısı, onca sızı kendiliğinden kapanıp gidiveriyor. Senin ki, benim ki değil olay. Herkesin derdi, yaşadıkları ortak aslında. Geçer deniliyorsa inan ki geçiyor. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

deyip geçmelisin bazen anlık geçici mutluluklar ömre bedelde olabilir malesef iyi ki olmamış, iyi ki bitmiş, iyi ki hayatıma mal olmamış.. diyebilmek büyük şans bence. sen de bu şansa erişebildiğin için sevin derim...

serap gokcel 
 25.08.2011 18:51
Cevap :
Evet dediğim gibi bazen isteklerimizin hemen gerçekleşmemesine duacı olmalıyız aslında. Yaşanan her an güzeldir değerlidir. Yıpratmadan, saygıyı yitirmeden bitirebilmek önemli.  26.08.2011 8:36
 

sana daha detaylı ve uzun yorumlar yazmak istedim ama oldukça yoğunum abim açık kalp ameliyatı oldu.telaşlarım çok kusura bakma canım sevgilerimle. Aklım sende , gözümde yazdıklarında aslında.

Şennur Köseli 
 25.08.2011 9:56
Cevap :
Şennur Hanımcığım, Çok geçmiş olsun. Nasıl şimdi? Umarım iyidir. Allah acil şifalar versin. Üzüldüm:(  25.08.2011 10:00
 

Paylaşım için teşekkür Mervecim sevgi ve selamlar canım.Her şey gönlünce olsun . :) yine güzeldi.

Şennur Köseli 
 24.08.2011 17:05
Cevap :
yorumlarınızla yazıları renklendiren sizlere; Asıl ben çok teşekkür ederim Şennur Hanım  24.08.2011 19:54
 

Malesef hayat çok acımasız istemesekte herşeyi bize öğretiyor. Tokat gibi yüzümüze vuruyor ve bunun adınada olgunluk deniliyor. Ama ben geçmize mavi derler güzelim diyorum ve seni öpüyorum

aytasi kalya 
 24.08.2011 10:28
Cevap :
aynen öyle anılarımız var iyi ki onlarda olmasa boşa yaşıyor gibi hissedecektik kendimizi.  24.08.2011 16:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 3226
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1773
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster