Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Aralık '17

 
Kategori
Eğlence - Hobi
Okunma Sayısı
315
 

Yılbaşı Yaklaşırken

Yılbaşı Yaklaşırken
 

YILBAŞI YAKLAŞIRKEN


   Yılbaşı yaklaştıkça eminim 7' den 70' e herkesi bir heyecan sarar. Tüm caddeler, sokaklar, evler, bahçeler ışıklarla ve yeni yılı temsil eden süslerle dolar taşar ki bu en sevdiğim kısmıdır:) Sokak aralarından geçerken her evin kendi tarzını yansıtan o süslemelerine hayran olmamak imkânsız. Üstelik süslemelerin sadece 4 duvar arasında kalmayıp bizlere de görsel bir şölenle sunulması insana kendini daha da iyi hissettiriyor.

    Kimine göre günah(!) sayılan bu özel gün aslında çoğumuz için yepyeni umutlar, hayaller, dilekler barındırır. Peki neden bazı insanlar yeni yıl kutlamalarını günah olarak algılar hiç anlamış değilim? Bir de ‘’Noel baba diye bir şey yok, bunlar hep uydurma.’’ diye de desteklerler düşüncelerini. Bana göre gelecek kaygısı taşımak ve yeniliklere açık olmamak ile bağlantısı olabilir. Bu insanlar doğum günü ve diğer özel günleri de gereksiz bulan insanlarla aynı kesimdir genellikle. Bu akşam için ne plan yaptın diye sorduklarında da ''Amaan napıcam oturucam evimde, dün neyse bugün de o.'' diye yapıştırırlar cevaplarını. Tabi bir fark yok, yine gün 24 saat, yine güneş doğacak, yine batacak ama yepyeni bir yıla giriyoruz yahu. Neden keyfini çıkarmıyorsun ki?

    Zihnimizi kötü düşüncelerden arındırmak, yeni kararlar almak bir yana bize sevdiklerimizle bir araya gelebilme fırsatı yaratıyor bu güzel gün. İçsel dünyanızda ne yaşarsanız yaşayın her yeni yıl umut olmaya devam etmeli. Çünkü tatlı heyecanlar bunlar... Güzel başlangıçlar yapmak için harika bir fırsat bizler için. Gerçekleşip gerçekleşmemesi çok önemli değil. İsteyin, dileyin, içinize huzur yükleyin yeter... Her yeni yıl; bereketiyle, sağlıkla, mutlulukla gelsin. Kötü düşünceli insanlar bizlerden uzak olsun… İnsan istedikten sonra başaramayacağı hiçbir şey yok, bunu sakın unutmayın. Mutlu Yıllar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Müslüman noel kutlamaz sözünün atmosferinden uzak içeriği ruhu besleyen güpgüzel bir yazı, sana da mutlu yıllar olsun Merve!

Nizamettin BİBER 
 23.12.2017 10:44
Cevap :
Teşekkür ederim, çok incesinizO?  23.12.2017 12:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 251
Kayıt tarihi
: 22.12.17
 
 

İstanbul Kültür Üniversitesi / Uluslararası İlişkiler Sancak Inflight Service / Satış-Pazarlama U..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster