Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Haziran '12

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
13842
 

Yıldız saatleri

Yıldız saatleri
 

Bunu en güzide veliler dile getirdiğine göre ”astroloji safsatadır” şeklindeki irade de baştan kapatılmış oluyor................................


Yeterince düşünülmeden sarf edilen  “astroloji denen şey yoktur, olsa olsa fal olabilir” şeklindeki sözler, bilgi temeli sakat bir anlayışın ürünüdür.

Ne var ki, Kur’an bilgilerine dayanarak ve İdris Nebi’ye verilen bir ilim olduğunu bilerek varlığını kabul etmek zorundayız.

Öyle ki astroloji, sadece dünya hayatında değil, öte boyutta da devam ediyor.

Bunu en güzide veliler dile getirdiğine göre ”astroloji safsatadır” şeklindeki irade de baştan kapatılmış oluyor.

Yaşadığımız süreçlerde burçlar ve yıldız ilişkileri bilinen bir gerçek. Şayet İphone’u olanlar, Hours isimli programı Appstore’den satın alıp indirir veya Ephemeris isimli kitaptan günün değişen saatlerini bularak ona göre hareket ederlerse çok isabetli bir karar vermiş olurlar.

Şimdi bu yıldız konumlarını analiz edip nasıl hareket edilmesi gerektiği hususunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. 

AY SAATİ: Yola çıkmak için uygundur. Bu saatte seri, üretici, bereketli olması istenen işlere başlanabilir. Sevgi, muhabbet, duygusal yakınlık, hassasiyet olabilir.

Yemek yapmak, kek, kurabiye v.s hamuru hazırlamak iyi olur. Çiçeklerle ilgilenmek, yetiştirmek, ev işleri yapmak yerinde olur.

MERKÜR SAATİ: Zekâ, yaratıcılık, hareket isteyen işler için uygun bir süreçtir. Alışveriş saatidir. Ders çalışmak, öğrenmek, yazı yazmak, konuşmak, dikiş, nakış yapmak iyi olur. Araba kullanılabilir. Koli, paket, mektup, haber göndermek, telefon veya görüşmeler yapmak zamanıdır.

VENÜS SAATİ: Tamamen sevgi, muhabbet, aşk, arkadaşlık zamanıdır. Tembellik yapılır. Zevk veren işler, romantiklik, geziler, müzik, sanatsal faaliyetler yapılabilir. Trafik için uygun bir saat değildir. Güzel şeylerle ilgilenmek, almak veya yapmak, giyinmek, süslenmek iyidir.

Söz, nişan, düğün, nikâh için uygundur. Yemekli davetlere,  eğlence ve toplantılara gidilir.

GÜNEŞ SAATİ: Trafik için uygun değil, karışıklık ve kazalara açıklık verir. Üst makamlara dileğini sunmak, talepte bulunmak, amir veya sorumlu kişilere başvurmak için bir tehlike yoktur, çünkü uygun süreçtir.

Ziyaretler, büyükleri veya ihtiyaç sahiplerini düşünmek, ilgilenmek saatidir.

MARS SAATİ: Cesaret, atılganlık, acelecilik, dikkatsizlik verir. Egoyu arttırır. Kaza veya tersliklere, kavgalara açıktır. Vehim etkisi güçlüdür. Zarar verici aletler tehlikeli olabilir.

Kritik durumlar bu saatte ele alınmamalı. İş görüşmeleri, anlaşmalar için riskli olabilir.

Spor, yürüyüş, kas ve fizik güç isteyen şeyler yapılabilir. Trafikte dikkatli olmak gerekir.

JÜPİTER SAATİ: Hoş bir saattir. Rahatlık, huzur, neşe getirir. Bunaltı ve ağırlık bu saatte hafifler. Genişlik verir. Eğlenmek, neşelenmek, kendi özelimizle ilgilenmek, hayatı güzel yaşamak için uygundur.

İbadet yapılır, dini, bilimsel öğretiler, tefekkür, düşünmek, sohbetler, ders çalışmak, arkadaşlık ilişkileri için iyidir. Alışveriş yapılabilir. Yolculuğa çıkmak, yeni bir şeye başlamak için de tercih edilebilir.

SATÜRN SAATİ: Ağırlık veren, karamsarlık, darlık, isteksizlik yaratan saattir. Bir işe başlamak için uygun sayılmaz. Alışveriş yapmak isabetli olmaz. Toprak, emlak gibi işlerle sadece ilgilenmek uygun olabilir. Bir konuya yoğunlaşmak, dikkat ve sabır isteyen işler yapılabilir. Kitap okumak, ciddi konularda konuşmak, eğitim için iyidir.   

Siz siz olun bu saatlere uyarak hareket edin derim.

 

Ahmed F. Yüksel

 

ütopik bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 625
Toplam yorum
: 2030
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 10078
Kayıt tarihi
: 14.12.11
 
 

Araştırmacı Yazar.. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster