Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Nisan '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
609
 

Yıldızını söndürmek (2)

Yıldızını söndürmek (2)
 

Küçücük elleri vardı kadının... Tutulası... öpülesi elleri...
İlk elleri dikkatini çekmişti. Kasada parayı öderken bir çift güvercin gibi kımıl kımıl elleri... Sonra gözlerini gördü kadının. Bir çocuğun şaşkın bakışlarına sahip, o iri siyah, çekik gözlerini.

Kadın poşetleri alıp ilerlerken de, yürüyüşü takıldı gözüne. Salınan, edalı yürüyüşü. Bir rüyada gibi seyretti kadını. Tezgahtarın "Beyefendi...bakar mısınız" demesiyle toparlanabildi ancak. O sırada gördü kadının unuttuğu paketi. Çabucak ödeyip hesabı... koştu peşinden kadının. Bu şekilde oldu tanışmaları.

Günler içinde gördü ki adam, o küçük eller çok hünerli. Neye uzansa bir anda sihirli değnek deymiş gibi değişiyor dokunduğu her şey. Becerikli, marifetli eller; yemek yapıyor, dekore ediyor, makyaj yapıyor... Ve ona dokunduğunda bulutların üzerinde uçuruyor.

O çocuksu, şaşkın bakışların ardındaki zeki kadını tanıdı adam. İnsanı üzmeden düşünmeye davet eden... Kavga etmeyip konuşabilen... Hoşuna giden bir şey gördüğünde el çırpacak kadar coşkulu-çocuk. Bir iş toplantısında ise, konusuna hakim...bilgili.

Bedenini nasıl yerinde ve zamanında kullanabildiği çok şaşırttı adamı önceleri. İş kadını kimliğindeki kıyafetlerini nasıl taşıyorsa kadın... ciddi ve ağırbaşlı... bir gece kıyafetini de o denli rahat... sanki her dakika gece kıyafeti ile geziyormuş gibi taşıyordu. Yürüyüşü edalı... sokuluşu kedi gibiydi. Önceleri adamın çok hoşuna gidiyordu bunlar... Keyifle seyrediyordu kadını. Sabah yataktan kalkışını...Makyaj yapışını. O gecelikli seksi kadından bir anda iş kadınına dönüşüşünü. Sonra ne oldu bilinmez. Çevrenin çok beğenmesi...takdir etmesi... Hayran bakışlar. Hepsinin biraz payı oldu kuşkusuz.

Giysilerine karışır oldu önce. İlk zamanlar çok hoş bulduğu diz boyu eteklerin fazla seksi olduğunu söylemeye başladı. Kadın zeki olmasına zekiydi. Akıllı olmasına akıllıydı. Ama aşıktı. Ne demişler? Aşk kapıyı çalınca, akıl seyahate çıkarmış.
Uzattı etek boyunu biraz.
Adama yetmedi bu..

Makyajını diline doladı. O kadar çok ve yerli yersiz söylendi ki. Kadın önceleri azalttı... sonra hepten bıraktı makyaj yapmayı. Çok hafif bir dudak parlatıcı ile yetinmeye başladı. Ama hala çok güzel...hala çok alımlıydı.
Adam bunun, o edalı yürüyüşünden olduğunu düşündü. Çok dikkat çekiciydi canım!..

"Kırıtma öyle..düzgün yürü" demeye başladı. Kadın nasıl yürüyeceğini şaşırdı. Baston yutmuş gibi yürüme çabası, sonunda komik ve sarsak bir yürüyüşe dönüştü. Adam bütün ilgisini yitirdi kadına...O'nda beğendiği her şeyi yok etmiş...nihayet yıdızını söndürmüştü.

Sonra bir gün, kafede otururken...önünden bir kadın geçti adamın.İri, çekik gözleri vardı kadının. Nasıl da edalı yürüyordu. Kısa eteği çok yakışmıştı ince uzun bacaklarına.

Bir rüyada gibi düştü kadının peşine...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yasamin icinden bir yazi.Tipik erkek dusuncesi.O kadar guzel bir dille yazmissiniz ki yazinin icinde akip gidiyor insan.Yazilarinizin devamini diliyorum. Sevgilerle...

Hülya Gül 
 02.05.2007 12:33
Cevap :
Merhaba, Yorumunuz yüreklendirdi. Teşekkürler. Mutlukalın:)  02.05.2007 19:35
 

Kadın-erkek ilişkilerine çok güzel ayna tutmuşsunuz. Sevgiler,

Arzu Pınar 
 23.04.2007 13:15
Cevap :
Yorumunuz beni yüreklendirdi. Elimden geldiğince gözlemlemeye çalışıyorum ilişkileri... Ve tabii bir de yaşananlar var... Mutlukalın:)  23.04.2007 23:24
 

Ama Allahaşkına söyleyin bu kadın sizsiniz demi? Bence kesinlikle kendinizi anlatmışsınız. ve bayağı çok Mehmet Coşkundeniz yazıları okumuşsunuz yanılıyomuyum???????????

fatih kızılhan 
 23.04.2007 3:52
Cevap :
Mehmet Coşkundeniz hiç okumadım:) Tarih, biyografi okurum genellikle... Yazılarımı da içimden geldiği gibi yazıyorum..Hayatttan kotarılmış yazılar:)  23.04.2007 23:26
 

Harika bir anlatım tarzınız var. İçine giriyor insan okurken.Ellerinize saglık arkadaşım:))))) kucak dolusu sevgilerim size olsun.

sema öztürk 
 22.04.2007 22:27
Cevap :
Yorumunuz nasıl yüreklendirdi beni bilseniz.Mutlukalın:)  22.04.2007 23:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 1165
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 1887
Kayıt tarihi
: 12.04.07
 
 

Bana biri kendini anlat dese, susar kalırım. Her konuda çılgın bir istekle konuşan ben, işte o anda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster