Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Şubat '18

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Yılın En ‘Cool’ Cilt Yenileme Uygulaması, Cool Lifting

Yılın En ‘Cool’ Cilt Yenileme Uygulaması, Cool Lifting
 

Medikal estetik teknolojileri yeni uygulamalar, yeni cihazlarla cildi yenilemek, tazelemek ve canlandırmak için alternatifler geliştirmeye devam ediyor. 2018’in radarıma takılan oldukça iddialı söylemlerle ortaya çıkan uygulaması, sadece 4 dakikada cildi gençleştiriyor ve canlandırıyor. Uygulama ile ilgili merak ettiklerimi Pervin Dinçer’e sordum.

Cool Lifting nasıl bir etki yaratıyor?
Gerçekten çok soğuk... Genelde cilt yenileme cihazları radyofrekans ve fokuslanmış ultrason dalgaları ile cildin orta katmanlarını ısıtarak, kontrollü tahribat yaratarak kolajen üretiminin artmasını sağlıyor. İşlem sonucunda hücrede yaratılan tahribat iyileşirken cildin kolajen üretimi artıyor, böylece cilt canlanıyor, elastikiyeti artıyor. Cool Lifting ise bunun tam tersini yapıyor. Isı yerine soğuk kullanılıyor işlem sırasında.

Nasıl çalışıyor?
Uygulama esnasında cilde soğuk Co2 püskürtülerek kan dolaşımının hızlanması, damarların genişlemesi sağlanıyor. Yüksek basınçta, soğuk Co2 (karbondioksit) cilde püskürtülürken içeriğinde cildin nem tutmasını sağlayacak, ihtiyacı olan hyalüronik asit içeren serumlar da cilde püskürtülüyor. Böylece genişleyen damarlar ve hızlanan kan dolaşımı sayesinde cildi yenileyecek hyalüronik asit cildin alt katmanlarına ulaştırılmış oluyor. Uygulama sırasında basınç ve soğukluk derecesi sürekli kontrol altında tutulduğu için oldukça güvenli.

Gerçekten sadece 4 dakika mı?
Evet sadece 4 dakika. Hatta uygulama sırasında kronometre çalıştırdık ne bir saniye uzun ne de bir saniye kısa.  4 dakika olması da gerçekten çok büyük bir avantaj. Cildinin yenilenmesi, canlanması için bir şey yaptırmak isteyen, vakti olmayanlar için, öğle tatilinde keyifli bir kaçamak yapmak isteyenlere öneriyoruz.

Kimler yaptırabilir? Sonuçları kalıcı mıdır?
Her yaş aralığında cildi için alternatif bir cilt yenileme uygulaması arayan herkes güvenle yaptırabilir. Hatta erkekler için de oldukça uygun. Tek seans olarak özellikle özel günler, davetler, düğünler, toplantılar öncesinde hem çok kısa sürmesi hem de sonuçlarıyla can kurtarıcı bir uygulama. Cildi tazeleyip, canlandırır ve ışıltısını arttırıyor. Etkin sonuç alabilmek altı seans olarak uygulanması gerekiyor. Altı seans uygulandığı takdirde cilt derinden nemleniyor, cilt yenileniyor, yüz ovali toparlanıyor, yüzeysel çizgilerin görünümü iyileşme, derin kırışıkların ise derinlikleri azalma görülüyor.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 191
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 543
Kayıt tarihi
: 27.04.16
 
 

Almanya'da doğdu. Oradaki öğreniminin ardından üniversite eğitimi için Türkiye'ye döndü. Gazeteci..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster