Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

İrem Şen Büyükgürsan

http://blog.milliyet.com.tr/senirem

07 Şubat '18

 
Kategori
Alışveriş - Moda
 

Yılın Rengi İnsanı Morartıyor

Yılın Rengi İnsanı Morartıyor
 

Bu yıl biraz morarmak moda! İster tepeden tırnağa, ister bir küçük çantayla veya bir çift ayakkabıyla ama mutlaka bir tarafımız tüm dikkatleri üzerine çekerek morarıyor. Bu etki küçük bir taşı denize fırlatma neşesi ile başlayıp, halkalar halinde hafif bir titreşimle yayılmaya hazırlanıyor sokak modasında. Sokak modası derin bir sükunetle mor tonlarını kapsama alanına sokmaya başlıyor. Bazen sesi duyulmayacak kadar kısık, kimi zaman ise keskin bir çığlık. 

Romantik, tutkulu aynı zamanda duygusallığı temsil eden mor ve tonları ihtişamlı yapısı ile sokak modasına hükmetmeye hazırlanıyor. Yılın renginin stillere yansımasının ne denli etkili olduğu her zaman tartışmaya açık olsa bile, bu ihtişama en azından kıyısından köşesinden kendini bırakmamak elde değil. Mesela içinize ne giydiğinizin önemli olmadığı şu soğuk günlerde omuzlarınıza atacağınız mor kabanın sizi nasıl farklı göstereceğini düşünün. Önünüzü sıkıca bağlayıp kendinizi morun lüksüne teslim ettiğinizi hayal edin. İşte mor kombin meselesi bu kadar basit. Sizi korkutan bilinçaltınıza hükmeden tüm pimpirikli düşüncelerinizi bir kenara bırakmalı ve mora şans tanımalısınız.

Hemen mor rengi öyle derin ve sessizle karışılama ön yargısında bulunmayın. Mor tüm kombinlerinize yakışacak bir iddiaya sahip. Siyah giyenler içinde, için için kararsız kalan gruba sesleniyorum, siyahın yerini biraz mora bırakın. Gardrobunuzda mora yer açın!

-

Stilinize biraz renk, çok enerji gelmesini istiyorsanız ve tercihiniz içinde mutlaka mor rengine yer ayırdıysanız önünüzde sadece bir formül var. Çok seçenek, çok renk ama sadece bir kural.
Tona ton kombinleriniz içine mor karıştırarak bu pekala renkli kombini ortaya çıkarabilirsiniz. Ama "ben kural tanımam" diyenlerdenseniz eğer göz yormaya da hazır olmalısınız. Kombinde ne kadar ayrı renk varsa o kadar karmaşa açığa çıkar. İster sıcak renklerle zıt, ister soğuk renklerle uyumlu bir kombine mor ekleyin. Ama mutlaka tona ton kombinlerinizle mor ve tonlarını tercih edin. 

-

Sokak modası, kombin önerileri için blog adresim modaviki.com 'a uğramayı unutmayın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 111
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 448
Kayıt tarihi
: 11.02.15
 
 

15 Ekim 1987 İzmir doğumluyum. Küçük yaşlardan başlayan yazarlık tutkum zamanla, moda editörlüğün..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster