Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Nisan '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
829
 

Yıllanmış şarap tadındaki dostluklar

Yıllanmış şarap tadındaki dostluklar
 

Yıllar sonra çocukluk ve gençlik dönemlerimin geçtiği şehirdeyim. Öyle çok değişiklikler var ki; evler değişmiş, binaların mimarisi değişmiş, daha geniş ve modern yollar açılmış, alış-veriş merkezleri yine aynı şekilde mantar gibi çoğalmış, şehrin cazibe merkezleri yer değiştirmiş, kısacası her alanda sanki bir sihirli değnek değmiş.

Arkadaşlarım ise iş kurmuşlar, evlenmişler ve hayatın dik merdivenlerindeki basamaklarda, kendilerine bir yer edinmişler ve geçen günlere el sallarken, gelecek günlere "merhaba" demek üzere bekliyorlar.

Değişmeyen şeyler yokmu dersiniz ? Olmaz olurmu hiç. Dostluklar ve arkadaşlıklar. Ve o dönemin arkadaşları olarak bir araya geldiğimizde bizlerin yaptığı şakalar, çocukluklar, muziplikler, kahkahalar.

Bir kaç saatliğine de olsa ortaokul ve lise döneminin çocukluğuna, yaramazlığına döndük. Geçmişte yapılan kısa bir zaman yolculuğu gibi. Sararmış yıllara bakınca her zaman birbirimizin sıkıntısına ortak olmuş ve destek olmuştuk. Hiç bir zaman sabun köpüğü gibi bir dostluğumuz olmamıştı. İşte yine hep beraberiz ve dışarıdaki bahar serinliği ve yağmura rağmen kalıcı ve gerçek dosluğun sıcaklıgı ısıtıyordu bizi.

Ayrılırken kucaklaşmalar, o sıcak sarılmalar nasıl desem, sanki ağlıyorduk birbirimize sarılırken. Ama hepimizin yüzünde bir mutluluk, bir sevinç var. Yıllar sonra da olsa yine aynı ortamı yaşamak, geçmiş günlerdeki anıları anlatırken çocuklaşmak ve kahkahalara boğulmak.

Yediklerimiz ve içtiklerimiz mi? Ana mönüde arkadaşlığımız ve dostluğumuz, ara sıcak olarak anılarımız, içecek olarak kahkahalarımız, ordöv olarak ise muzipliklerimiz, çocukluklarımız.

Yıllanmış şarap tadındaki dostluklara diyorum.

Resim:www.22dakika.org

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

çok ilginç yarın fakulteden kızlar bana gelecek ve yazıdaki resimli kutudan yaptım onlara ve üzerlerine 26 yıl önceki resimlerini büyütüp dekopaj yani işlem yaptım.bu şimdi çok ilginç geldi.

ay.şe 
 14.05.2007 23:33
Cevap :
güzel saatler ve eğlenceler diliyorum :)) sevgilerimle..  15.05.2007 0:38
 

Israrla söylediğim gibi güzellikler ve dostluklar hala var dediğimde yanılmadığımı biliyordum. Ne mutlu size

kevser şekercioğlu akın 
 21.04.2007 23:14
Cevap :
Sizinde aynı veya daha fazla dostlarınız olduğunu düşünüyorum. En azından ben buradan bir dost olarak yazıyorum size. Ve yine yanılmıyorsunuz, yaşamın renklerinin içinde bir renk olarak her zaman, dostların ve dostlukların var olacağına inanıyorum. Yeter ki kelimelerimiz ve duygularımız saydam olsun. sevgilerimle..  21.04.2007 23:21
 

Geziniz güzel geçmiş anlaşılan...hala öyle yerler var demek...Güzellikler dileğiyle..

Fatma Köse  
 20.04.2007 19:14
Cevap :
evet, çok güzel bir gezi oldu, özellikle arkadaşların böyle bir sürpriz yapmaları çok duygulandırdı.. teşekkürler.  20.04.2007 20:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 629
Toplam mesaj
: 100
Ort. okunma sayısı
: 804
Kayıt tarihi
: 12.03.07
 
 

Hayatta iki şey vardır; masallar ve sonuçlar. (Erol Aslan)      ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster