Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Kasım '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
846
 

Yıllar sonra ilk kez

Yıllar sonra ilk kez
 

Şimdi ilk kez beni sevmek hakkını tanıyorum sana; anla seni ne kadar sevdiğimi!

Biliyorum, çok acı çektirdim sana. Hiç yılmadın… Sen beni göklere çıkardıkça ben ittim seni. Asla vazgeçmedin benden. Göz göre göre katlandın ben başkalarından bahsettikçe sana. Ama sen hep “sensin” dedin. Ben kaçtıkça sen arkamdan geldin, arkama bakmasam da hissettim varlığını.

En zor anımda yanımdaki hep sen oldun, ben başkalarının olmasını tercih ettiğim halde. En paspal, en bakımsız halimi gören tek erkektin, beni öyle seven tek erkek olduğun gibi. Ben hiç istemedim seni; ama sen hep yücelttin beni.

Bana fal bile baktın, falında kendini çıkardın. Bense anlamazlıktan geldim hep kastettiğin şeyi. Sana bir damla umut bile vermediğim halde sen usanmadan devam ettin sevmeye beni.

Gün geldi, varlığından bile rahatsız olduğum anlar oldu. Seninle aynı havayı solumak bile benim için katlanılmaz oldu. Böyle zamanlarda üstüme gelmeyecek, ve beni kendi halime bırakacak kadar anlayışlı olabildiğini o zamanlar anlayamamıştım bile. Diğerlerinin gerçekten kurbağa olduğu, seninse gerçek prense dönüşeceğin aklımın ucundan bile geçmemişti hiç.

Ve şimdi ilk kez beni sevmek hakkını tanıyorum sana; anla seni ne kadar sevdiğimi. Yarın çok geç olabilir, gurur neye yarar ki sonu yalnızlık olunca.

Bir şarkı geldi aklıma:

“<ı>Sevdiklerimizin ve seveceklerimizin adları ta başından yazılmıştır kalbimize.

<ı>Ve onları bulana dek savaşırız, bu karmaşık tutkular çemberinde.”

<ı>

Anladım ki ben boşuna savaşmışım yıllarca. Meğer yanı başımdaymış o doğru kişi. Boşuna yıpranmış, boşuna umutlanmışım hep; hatta boşuna üzmüşüm o kadar seni. Nereden bilebilirdim ki: Meğer emek istermiş gerçek sevgi!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Seni acımasız aşık öldüren seni! Sevgiler...

tervedus 
 21.12.2006 0:52
Cevap :
Ben bir şey yapmadım ya. Hayal ürünü bir yazıydı, o kadar da acımasız değilim :) Tamam itiraf ediyorum bir zamanlar kısmen de olsa buna benzer bir şey olmuştu. Ama yok bu kadar abartı değildi elbette :) Hoşçakal  21.12.2006 23:46
 

MEĞER GÜLÜP GEÇMİŞİM AŞKIN YANINDAN İncitmeden hüzünle okşuyorum anıları / Nasılda gençtim kaygısız ve şehvetli / Gece kaçamakları gizli buluşmalardan / Vaktim yoktu sanki saymaya aşkları / Yıllar sonra şimdi anlıyorum o çocuğu / Bir yaz akşamı kucağımda ağlayan / Okşayıp altın saçlarını gülüvermiştim / Meğer gülüp geçmişim aşkın yanından / Sonradan vurur dehşeti yiten şeylerin / Bedeli işlediğin her cinayetin / Bakarsın kalmamış sana ağlayacak kucak / Meğer gülüp geçmişin aşkın yanından / Şimdi o kederli akşam çökerken üstüme / Hayatım akıp gidiyor ellerimden / Bir yaz akşamı o çocuğun saçları gibi / Meğer gülüp geçmişim aşkın yanından / Sevgiyle...

Barış 
 27.11.2006 20:03
Cevap :
Yeni Türkü'nün şarkısıymış ben hiç dinlememiştim ilk fırsatta bulup dinlemeliyim :) Teşekkürler  28.11.2006 11:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 152
Toplam yorum
: 964
Toplam mesaj
: 60
Ort. okunma sayısı
: 1944
Kayıt tarihi
: 19.08.06
 
 

Ortada bir problem görüyorsak bu bizim de problemimizdir. Ve eğer 'birisi'nin bu konuda bir şeyle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster