Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ocak '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
2285
 

Yıllar sonraya kızıma mektup

Yıllar sonraya kızıma mektup
 

Canım yavruma;

Güzel yemekler yapmayı öğreteceğim elbette sana. Ama önce iyi bir insan olmayı öğrenmelisin hayatta.

Sevgi saygı güven ve iyiliği aşılayıp büyüttüğüm kalbine kini ve nefreti sokma. Kibirin yanına bile yanaşma. Sen doğru yolundan hiçbir zaman şaşma. Sonra uzun ince  sarma sarmanın sırrını vereceğim bir ara. En güzel pastaların yapılışını bilmelisin hatta.

Evini odanı dolabını düzenli tut. Yaptığın iyiliği unut. Yüreğini ferah tut. Kötü kalpli insanlardan uzak dur, dostlarınla sevdiklerinle iyi geçin yanlarında dur.

Aşkta evlilikte işte senin olsun en doğru kararlar en güzel seçim. Eğer bir gün iki aşk arasında kalırsan senin için ölürüm diyeni değil, senin için yaşamayı seni yaşatmayı birlikte yaşlanmalıyız diyen adamı seçmelisin. Adımlarında sağlam basmayı ilişkilerinde sağlam temeller kurmayı bilmelisin. Sürekli sevgili değiştiren arkadaşlarına özenme. Sen tek gerçek aşka aç kalbinin kapısını. Elini tuttuğun adam evinin adamı olsun. Bir tek onun için pişir en güzel çorbaları tane tane pilavları. Onunla geçir en güzel anları seneleri. Bir tek onunla paylaş muhteşem bedenini .

Sakın üzmesin seni göreceğin ihanetler, hainlikler karşılıksız yalan sevgiler. Unutma iyi insanlar daima doğrulukta giderler. Umut dolsun yüreğin neşe dolsun evin barkın hayatın.

Canım yavrum serin olur buraların yaz akşamları. Saçlarını yıkayıp dışarı çıkma iyice bi kurut. Sonra üşütüp hastalanma. Beni merakta bırakma. Telefonlarını kapatma. Gece geç saatlerde yatma. Deodorant parfüm gibi vs zararlı şeyleri kullanma. Aşk kokar zaten kadınlar mutluluk , huzur, sevgi, güven kokmalısın sende.

Ay Parçam , İnci Tanem. Beni unutma !

İnsanız herkes hata yapar sen de yapacaksın elbette. Ama 1 hata 2 hata 3 hata 4 hata  7.si hata olmaz bunu sakın unutma. Hatalarını iğne yapıp yakanda gizleme onlarla yüzleş, özürleş .

Canım yavrum uzun ve sağlıklı bir ömrün olsun. Nice nice nice bayramların...

Aydınlık geleceğin parlak zaferlerin olsun .

Seni seviyorum hep seveceğim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 43
Toplam yorum
: 68
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 3143
Kayıt tarihi
: 20.04.12
 
 

 Sağlıklı bir yaşam insana sunulmuş en güzel armağan. Ve sağlıklı bir bedene sahipsen şükür et, s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster